Wyszukiwarka

Wyszukiwanie szczegółowe

Wyszukiwanie na mapie

Czy wiesz, że...

...w Świerkocinie znajduje się Zoo Safari, które jest pierwszym Ogrodem Zoologicznym w Polsce, przez które można przejechać samochodem i zobaczyć dzikie zwierzęta z bardzo bliska?

Dowiedz się więcej

Patronat

http://www.szlakrzemiosla.pl/ http://www.teatr.gniezno.pl/ http://www.silentio.pl/co-robimy/do-barcelony-po-zdrowie/ http://pomagamy.dbv.pl http://pieknoistnieje.maliturysci.pl/
Partnerzy

ReklamaEnerga Sailing Edukacja

Adres: ul. Wężyka 11 a/30 Kraków

Województwo: małopolskie

Telefon: 12 653 05 08

E-mail: biuro@hornkrakow.pl

Strona www: www.kz.hornkrakow.pl

Data: 22.02.2015 - 22.04.2015

Ocena: 0/5 (głosów: 0)

Twoja ocena:

Nowości

Opis

Uwaga! Rozpoczyna się nabór do 3. Edycji Programu Energa Sailing Edukacja. Tym razem jest on adresowany również do krakowskich szkół podstawowych.  
Program edukacji żeglarskiej Energa Sailing to kompleksowy projekt Polskiego Związku Żeglarskiego realizowany przy wsparciu Grupy ENERGA, którego pierwsza edycja miała miejsce w 2013 roku. Jego celem jest promowanie żeglarstwa wśród dzieci i młodzieży jako doskonałej formy spędzania wolnego czasu i osobistego rozwoju oraz odkrywania własnych pasji. Partnerami trzeciej edycji są Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Polskie Stowarzyszenie Klasy Optimist.

 

                                                  Program Energa Sailing łączy elementy edukacyjne i sportowe. Jednym z jego elementów jest projekt Energa Sailing, skierowany  do dzieci w wieku od 7 do 9 lat, które do tej pory nie miały styczności z żeglarstwem.
Nabór do programu prowadzony jest przez regionalnych koordynatorów projektu w porozumieniu z lokalnym samorządem oraz szkołami.

Zasady udziału w projekcie:
1)    Szkoły chcące uczestniczyć w programie wysyłają list motywacyjny, w którym odpowiedzą na pytanie „Dlaczego dzieci z mojej szkoły chcą uprawiać żeglarstwo z Energa Sailing?”.
2)    Termin nadsyłania listów upływa z dniem 22 lutego 2015 r.
3)    Listy należy kierować na adres: Klub Żeglarski Horn Kraków, ul. Kozia 22, 30-733 Kraków.
4)    W terminie 22.02.2015 regionalna kapituła wybiera 5 szkół, z których dzieci (z każdej szkoły 10 os.) zostają przyjęte do programu. Na stronie www.kz.hornkrakow.pl oraz FB zostanie opublikowana lista w dniu 23.02.2015r
5)    Każda z wybranych szkół ma prawo wytypować nauczyciela, który będzie pomagał instruktorom w prowadzeniu zajęcia dla dzieci, nabywając w ten sposób praktykę.
6)    Nauczyciele ci zostaną zaproszeni również na bezpłatny kurs teoretyczny.
7)    Całość zakończy się dla nich egzaminem, po którym otrzymają uprawnienia "instruktora nauczania początkowego PZŻ.
8)    Wystawiamy certyfikat
Cały program szczegółowo opisany jest na stronie www.edu.energasailing.pl
 
Energa Sailing  – Kraków 2015
Koordynatorem projektu jest Józefa Ogrodnik – trener żeglarstwa I klasy, sędzia żeglarski klasy państwowej, medalistka mistrzostw Polski Kobiet w klasie finn z 1976 r. założyciel i prezes Klubu Żeglarskiego Horn Kraków posiada doświadczenie w prowadzeniu klas Optimist, Cadet, Ok-Dinghy, Finn, windsurfing. Józefa Ogrodnik już po raz trzeci koordynuje projekt na terenie Województwa Małopolskiego.
Instruktorzy odpowiedzialni za prowadzenie zajęć: Marcin Zarzycki, Elżbieta Wolska, Jarosław Toboła, Mateusz Grzybowski.

Zapisy do programu na terenie Małopolski prowadzi biuro:
Tel: 12 6530508 mail: biuro@hornkrakow.pl ul. Kozia 22, Kraków


Rozpoczęcie zajęć marzec, zebrania dla Rodziców odbędą się w dniach rozpoczęcia zajęć poszczególnych grup.
Zajęcia będą się odbywać 1 raz w tygodniu (poniedziałek-czwartek)  od 16:30 do 19:30 w dni powszednie na Przystani Klubu Żeglarskiego Horn Kraków , ul. Kozia 22
Jest możliwość dostosowania terminów do poszczególnych szkół.
 
Organizatorzy gorąco zachęcają do zgłaszania szkół do programu Energa Sailing Edukacja, gdyż dla dzieci jest to wielka szansa nie tylko na poznanie czegoś nowego, zdobycie nowej wiedzy i umiejętności, na poznanie nowych przyjaciół, ale przede wszystkim na przeżycie wspaniałej żeglarskiej przygody.
Żeglarstwo to sport, który kształtuje charakter i siłę ducha, uczy dyscypliny i pokory wobec natury. Wspomaga rozwój odpowiedzialności za samego siebie i za innych, a jednocześnie pozwala nauczyć się dobrej współpracy w grupie i skutecznej komunikacji. To cechy, które z pewnością przydadzą się dzieciom i teraz, i w życiu dorosłym.

Więcej na stronie: www.kz.hornkrakow.pl

Galeria

Innowacyjna Gospodarka