Wyszukiwarka

Wyszukiwanie szczegółowe

Wyszukiwanie na mapie

Czy wiesz, że...

...w Świerkocinie znajduje się Zoo Safari, które jest pierwszym Ogrodem Zoologicznym w Polsce, przez które można przejechać samochodem i zobaczyć dzikie zwierzęta z bardzo bliska?

Dowiedz się więcej

Patronat

http://www.szlakrzemiosla.pl/ http://www.teatr.gniezno.pl/ http://www.silentio.pl/co-robimy/do-barcelony-po-zdrowie/ http://pomagamy.dbv.pl http://pieknoistnieje.maliturysci.pl/
Partnerzy

ReklamaMagiczne Ogrody Janowiec - rodzinny park tematyczny

Adres: Trzcianki 92 Janowiec

Województwo: lubelskie

Telefon: 503 983 135

E-mail: kontakt@magiczneogrody.com

Strona www: www.magiczneogrody.com

Ocena: 0/5 (głosów: 0)

Twoja ocena:

Nowości

Opis

W pobliżu Janowca nad Wisłą, wśród łąk, lasów i wąwozów, powstał rodzinny park tematycznyMagiczne Ogrody. To pierwszy w Polsce park tematyczny zbudowany w oparciu o oryginalną, baśniową historię. Opowieść o Czarodzieju Zoranie, twórcy ogrodu, przekazywana jest gościom przez ponad trzydzieści ruchomych figur.

 

                                                     Przekraczając bramę Magicznych Ogrodów wkraczamy do niezwykłego świata zamieszkałego przez tajemnicze istoty. Wśród drzew, tysięcy kwitnących krzewów i kwiatów schronienie znalazły olbrzymie gąsienice, smoki, Bulwiaki, Drzewce, wróżki Smużki, magiczne ptaki, psotliwe Mordole i waleczne Krasnoludy.

Place zabaw i poszczególne krainy Magicznych Ogrodów to starannie zaprojektowane pola doświadczeń, wyposażone w urządzenia pobudzające kreatywność, ciekawość świata i zarazem angażujące i stymulujące dziecięce zmysły. Każda z sześciu stref sensorycznych koncentruje się na odrębnym zagadnieniu.

Dzieci mogą też bawić się z baśniowymi postaciami - animatorami, którzy zawsze pozostają do dyspozycji gości, znają masę ciekawych zabaw i historię Magicznych Ogrodów. Można np. pobawić się w berka z Mordolami, zatańczyć z magicznymi ptakami, wziąć udział w nauce fechtunku (bezpiecznymi piankowymi mieczami) prowadzonej przez Krasnoludy.

Integralną częścią Parku są rośliny. Sprawiają, że staje się on wspaniałym miejscem zabawy na świeżym powietrzu dla dzieci, ale też przystanią dla tych, którzy najlepiej odpoczywają na łonie przyrody. Aleje spacerowe przecinają tereny, z setkami gatunków roślin – kwiatów, krzewów i drzew. Miłośników kwiatów zachwyci wielość odmian róż Kordesa, piwonii czy lilaków. Ogród został zaprojektowany tak, by o każdej porze roku zaskakiwać mnogością barw. Warto tu powracać, aby obserwować zmienność natury.

W parku znajduje się restauracja, cukiernia, kawiarnia i sklep z oryginalnymi pamiątkami. Ogród jest przystosowany do wizyt osób niepełnosprawnych (podjazdy) i niewidomych (tabliczki z napisami alfabetem Braille’a). Dla dzieci i rodzin przygotowano wygodne toalety, przewijaki, miejsce do karmienia, bezpieczne ścieżki, łąki i plaże. Parking mieści kilkanaście autobusów i ponad 1000 samochodów. Magiczne Ogrody są czynne codziennie (również w dni świąteczne) od 10:00 do 19:00. Płaci się tylko za wejście na teren parku, wszystkie atrakcje są już w cenie biletu!

Ciekawe miejsca i magiczne istoty, na które można trafić podczas wędrówki po Magicznych Ogrodach to m.in.:

Dom Czarodzieja

Przekraczając bramę wchodzimy na przestronny dziedziniec Domu Czarodzieja z którego można podziwiać panoramę całego parku. Tutaj - w restauracji, cukierni i kawiarni można posilić się przed dalszą wędrówką i nacieszyć oko bezkresnym widokiem.

Marchewkowe pole
Na początku wędrówki - spójrzcie. Wzrok was nie myli. Te marchewy są większe od ludzi! Ile osób potrzeba aby objąć jedną? Rozwiązanie zagadki ich rozmiaru znają jedynie Czarodziej i najstarsi ogrodnicy.

Robankowe wzgórze
To zielone, pokryte miękką trawą wzgórze na którym baraszkują Robanki. Uwielbiają one zabawy z dziećmi, drapanie po czole i przytulanie. Przewracanie oczami jest wyrazem ich ogromnego zadowolenia.

Bulwiakowa osada
Te sympatyczne bulwopodobne stworzenia żyją dzięki słońcu i wodzie. W osadzie na żyznych wzgórzach Kwiatowej Doliny z pasją oddają się ogrodnictwu, a w szczególności uprawie dyń. Komunikują się przez odczuwanie. Wiedzą kiedy inni potrzebują ich pomocy i chętnie jej udzielają.

Mordole
Bandzie włochatych Mordoli przewodzi najniższy Mordol Witek. Nikt nie wie co mają w workach i dlaczego lubią straszyć dzieciaki. Do opuszczonej kopalni kamieni, którą zamieszkują, wyruszamy z Kwiatowej Stacyjki - kolejką. Przed wjazdem do tunelu zobaczycie ich największy przysmak.

Wodny świat
To przestrzeń sensoryczna rozwijająca zmysł dotyku, percepcję tekstur i ciężaru. Znajdziemy tu moduły pozwalające na zabawę z wodą, żwirem i piaskiem. Kolorowe ruchome ptaki, które w nietypowy sposób przelewają wodę, inspirują do eksperymentowania i doświadczania.

Smocze gniazdo
Smoczy plac zabaw dla najmłodszych. Znajdziemy tu niskie elementy zabawowe pozwalające dzieciom na całą gamę prostych, choć przemyślanych form aktywności ruchowej – tunele, jaja z wykluwającymi się z nich smoczkami i kolorowe figury o miękkich kształtach.

Krasnoludzki gród
Krasnoludy to zwinni i silni jeźdźcy smoków. Oddane tradycjom krasnoludzkiego rodu cztery klany zamieszkują gród nad którym góruje drewniany ratusz. Śmiałkowie odnajdą tu konstrukcje i zabawy wspomagające zmysł równowagi i zręczność potrzebną zwiadowcom i obrońcom grodu.

Magiczne Ogrody Janowiec – rodzinny park tematyczny
adres: Trzcianki 92, 24-123 Janowiec
Informacja: 503 983 135
Biuro: Magdalena Kusyk
mail: kontakt@magiczneogrody.com

Więcej na stronie: www.magiczneogrody.com

Galeria

Innowacyjna Gospodarka