Wyszukiwarka

Wyszukiwanie szczegółowe

Wyszukiwanie na mapie

Czy wiesz, że...

...w Świerkocinie znajduje się Zoo Safari, które jest pierwszym Ogrodem Zoologicznym w Polsce, przez które można przejechać samochodem i zobaczyć dzikie zwierzęta z bardzo bliska?

Dowiedz się więcej

Patronat

http://www.szlakrzemiosla.pl/ http://www.teatr.gniezno.pl/ http://www.silentio.pl/co-robimy/do-barcelony-po-zdrowie/ http://pomagamy.dbv.pl http://pieknoistnieje.maliturysci.pl/
Partnerzy

Reklama

Region kujawsko-pomorski

Wyjątkowo piękna, połączona z dwóch obszarów historyczno – geograficznych kraina, przyciąga zwiedzających i wczasowiczów różnorodnością walorów turystycznych.
Od klimatycznego Starego Miasta w Toruniu, poprzez urokliwą Bydgoszcz, rycerski Golub – Dobrzyń aż po zdrowotne moce Ciechocinka i Inowrocławia.
Z licznymi Parkami Krajobrazowymi oraz doskonałymi trasami turystyki wodnej, Region Kujawsko – Pomorski stwarza doskonałe warunki do aktywnego wypoczynku.
Poniżej prezentujemy najciekawsze atrakcje dla rodzin z dziećmi, zachęcamy Milusińskich do podróży, a Rodziców do upamiętnienia ciekawych wypraw zdjęciami i komentarzami.


ATRAKCJE DLA DZIECIPark Dinozaurów Rogowo

Zaurolandia to największy park tego typu w Polsce. Położony jest w Rogowie, przy drodze krajowej nr 5, pomiędzy Gnieznem a Bydgoszczą. Modele dinozaurów tworzone są przez najlepszych na świecie rzeźbiarzy wyspecjalizowanych w tematyce paleontologicznej, w najdrobniejszych szczegółach odzwierciedlają anatomię ciała, strukturę skóry i inne cechy charakterystyczne każdego z gadów. Udać się można w podróż 2 km ścieżką wiodącą wśród tematycznych scenek rodzajowych, naturalnej i niepowtarzalnej roślinności tworzącej wyjątkowy mikroklimat.
Dla dzieci przygotowano plac zabaw z parkiem linowym, jako NOWOŚĆ przejażdżkę Quadami po profesjonalnym torze motocross’owym ,sklepy z pamiątkami, lodziarnię. Park zapraszają również turystów do restauracji z profesjonalną obsługą, punktami gastronomicznymi i pamiątkarskimi. <<< Czytaj recenzję >>>
Źródło: www.visitkujawsko-pomorskie.pl


Jurapark w Solcu Kujawskim
JuraPark Solec Kujawski to wyjątkowe miejsce urzekające wspaniałym mikroklimatem, gdzie czeka niesamowita, jurajska przygoda. Misją naszego parku jest nauka poprzez zabawę. Wzdłuż wiodącej przez JuraPark ścieżki dydaktycznej rozmieszczono ponad 100 unikatowych okazów dinozaurów, jakich nie zobaczysz nigdzie indziej! Idąc wzdłuż wyznaczonej trasy przenikasz miliony lat dziejów naszej planety.
W Muzeum Ziemi im. Karola Sabatha znajdują tysiące skamieniałości oraz rekonstrukcje zwierząt żyjących w minionych epokach. Największym zainteresowaniem cieszy się mamut – przedstawiciel epoki lodowcowej. Kolorowe ekspozycje oraz fotografie z terenu wykopalisk uzupełniają wiedzę o okazach i egzotycznych wyprawach JuraPark Explorer Temu.
W Muzeum Ziemi im. Karola Sabatha znajdują tysiące skamieniałości oraz rekonstrukcje zwierząt żyjących w minionych epokach. Największym zainteresowaniem cieszy się mamut – przedstawiciel epoki lodowcowej. Kolorowe ekspozycje oraz fotografie z terenu wykopalisk uzupełniają wiedzę o okazach i egzotycznych wyprawach JuraPark Explorer Temu.
Źródło: www.visitkujawsko-pomorskie.pl


Biskupin

Biskupin to najbardziej znany w Europie Środkowej rezerwat archeologiczny. Badania wykopaliskowe rozpoczęły się tu w 1934 roku. Imponujący był rozmach prowadzonych prac wykopaliskowych, w których stosowano nowoczesne metody badań. W ich wyniku odkryte zostały konstrukcje drewniane osiedla sprzed ponad 2700 lat (zachowane w znakomitym stanie). Przed wojną Biskupin był nazywany "Polskimi Pompejami".
Znakiem rozpoznawczym Biskupina jest osada ze znaną wszystkim bramą które to obiekty można zwiedzać na półwyspie nad jeziorem Biskupińskim.
Na terenie muzeum odbywa się co roku, znany w całej Polsce, festyn archeologiczny.


Szkoła Leśna na Barbarce

Barbarka jest uroczym zakątkiem Torunia o bogatej historii i ciekawych walorach przyrodniczych. Jest doskonałym miejscem do rekreacji, wypoczynku i edukacji dla okolicznych mieszkańców oraz turystów.
Szkoła Leśna na Barbarce zachęca do skorzystania z bogatej oferty rekreacyjnej. Na terenie Osady mogą Państwo wziąć udział w cyklicznych imprezach plenerowych. Ponadto oferuje możliwość zorganizowania ogniska i grilla. Dla tych, którzy preferują aktywne spędzanie czasu wolnego proponujemy park linowy, wypożyczalnię rowerów i sprzętu sportowego, a także ścieżki turystyczno - edukacyjne. W Parku odwiedzający nie tylko się tu bawią, ale przełamują własne słabości np. lęk wysokości. W Parku Linowym są dwie pętle: małą dla dzieci (7 przeszkód) i dużą (17 przeszkód).
Źródło: www.visitkujawsko-pomorskie.pl


Planetarium im. Władysława Dziewulskiego w Toruniu

W położonym w obrębie Starego Miasta budynku Planetarium wszyscy odwiedzający znajdą dwie atrakcje - salę projekcyjną Planetarium oraz interaktywne Orbitarium.
W sali Planetarium prezentowane są seanse przeznaczone dla odbiorców w różnym wieku, będące zarazem uzupełnieniem treści zawartych w szkolnych programach nauczania.
Wrażenia przebywania wśród gwiazd i planet oraz wspólnej podróży do najdalszych galaktyk na długo pozostają w pamięci. Nowoczesna technika prezentacji, ciekawa tematyka i nieziemskie krajobrazy z Marsa czy Księżyca to główne atuty Planetarium Toruńskiego.
Interaktywna sala Orbitarium to prawdziwa przygoda z nauką. Można tu sterować okazałym modelem sondy kosmicznej oraz samodzielnie przeprowadzić różne doświadczenia ilustrujące zjawiska zachodzące we Wszechświecie. Tłumaczą one m.in. transmisję sygnału w kosmosie, burzliwe atmosfery planet, ciśnienie atmosferyczne. Używając odpowiednich przycisków można własnoręcznie sprawdzić, jak rodzą się tornada oraz ile ważyłby człowiek, mieszkając na Księżycu bądź Saturnie. Z obu ofert korzystać mogą grupy szkolne i widzowie indywidualni. <<< Czytaj więcej >>>


Żywe Muzeum Piernika w Toruniu
Żywe Muzeum Piernika to miejsce wypełnione historią Torunia i pachnące słynnymi piernikami, które w magiczny sposób przeniesie nas do XVI - wiecznej piernikarni. Możemy nie tylko posmakować, ale także sami upiec piernika według receptur sprzed 500 lat. Muzeum uczy przez zabawę i współuczestnictwo w pieczeniu, dając przy tym radość i uśmiech. Dzieci wyrabiają pachnące ciasto, samodzielnie dodają przyprawy, rozwałkowują aby następnie zamknąć w ozdobnej formie i posłuchać legend, podczas gdy pierniki będą się piec w wiekowym piecu.
Źródło: www.visitkujawsko-pomorskie.pl


Ogród Zoobotaniczny w Toruniu

Dokładna data powstania ogrodu Botanicznego (obecnie Zoobotanicznego) nie jest znana. Ciekawa jest natomiast historia miejsca, na terenie którego obecnie zlokalizowany jest ogród. Bardzo bogata jest oferta zajęć dydaktycznych organizowanych dla zorganizowanych grup przedszkolnych i szkolnych. Odbywa się też wiele konkursów dla dzieci i młodzieży.
Na terenie Ogrodu istnieje możliwość zorganizowania przyjęcia urodzinowego dla dzieci. <<< Czytaj więcej >>>

Miasteczko Westernowe Kansas City

Niedaleko Grudziądza w sąsiedztwie jeziora Rudnickiego leży Miasteczko Westernowe "Kanasas City".
Po wejściu do miasteczka przeniesiecie się Państwo do Ameryki z końca XIX wieku. Spotkacie tam szeryfa, Kowbojów, Indian, Traperów i będziecie mogli zobaczyć jak wyglądało ich codzienne życie. Będziecie mogli spróbować swoich kowbojskich umiejętności, samemu poszukać samorodków złota w kopalni, odkryć przejażdżkę ciuchcią i bryczką, przyjrzeć się pracy na ranchu oraz obejrzeć pokazy z udziałem koni.
W ofercie znajdą państwo: popisy jazdy kaskaderskiej, skoki koni przez ogień, latający dokard, tresurę koni, jazdę w stylu western, wioskę indiańską, pełne humoru scenki z życia kowboi, pełną niepowtarzalnego smaku kowbojską kuchnię. Porządku w całym miasteczku pilnują szeryf i burmistrz. Na atrakcje w miasteczku obowiązuje wewnętrzna waluta, złotówki wymieniamy na dolary w kantorze 1$=3zł. Na terenie miasteczka znajdują się dodatkowe atrakcje takie jak: wypożyczalnia gokartów, autodrom, quady, euro bunge i inne. Łączna długość budynków w miasteczku - 450 metrów, 150 metrów balkonów połączonych razem.
Źródło: www.visitkujawsko-pomorskie.pl


Bydgoski Tramwaj Wodny
W sezonie (od maja do października) po Brdzie kursuje tramwaj wodny. Dwa nowoczesne solary. Stanowią one nie lada atrakcję turystyczną!
Tramwaj na trasie przepływa przez wiele ciekawych i znaczących Bydgoszczy. Ponadto podróż takim tramwajem może stać się ciekawą lekcją historii wielu bydgoskich zabytków. Kanał Bydgoski to dziś coraz częściej odwiedzany przez turystów szlak wodny.
Źródło: www.visitkujawsko-pomorskie.pl


Teatr Baj Pomorski w Toruniu

Baj Pomorski to teatr lalek z wieloletnią tradycją. Już sam wygląd budynku przypominający magiczną szafę sprawia, że przekraczając jego próg, ma się wrażenie wkraczania w tajemniczy świat bajek. Na deskach teatru dzieci i dorośli mogą obejrzeć znane wszystkim bajki, m.in. Pinokio, Kot w butach, Czerwony Kapturek, Calineczka, Piękna i Bestia oraz mniej znane: Kto z was chciałby rozweselić pechowego nosorożca, Jabłoneczka i wiele innych.
Wraz z modernizacją budynku "Baj Pomorski" zyskał wiele nowych możliwości w zakresie tworzenia przedstawień oraz rozwijania działalności edukacyjno-społecznej. Nowoczesne rozwiązania techniczne i elektroakustyczne pozwalają tworzyć spektakle z wykorzystaniem najnowszych technik multimedialnych i nowatorskich pomysłów inscenizacyjnych, czego najlepszym przykładem jest Afrykańska opowieść, czyli Tygrys Pietrek (reż. Z. Lisowski).
Źródło: www.visitkujawsko-pomorskie.pl


Muzeum Etnograficzne w Toruniu

Muzeum wraz z Parkiem etnograficznym w Toruniu ma do zaoferowania Państwu XVIII, XIX i XX wieczne obiekty architektury wiejskiej pochodzące z Kujaw, Ziemi Dobrzyńskiej, Ziemi Chełmińskiej, Kociewia, Borów Tucholskich i Kaszub. Ponadto można zobaczyć obiekty małej architektury: przybudówki, studnie, płoty o różnej konstrukcji, kapliczki, które niewątpliwie ukazują kulturę i życie tamtych czasów.
Źródło: www.visitkujawsko-pomorskie.pl

Prom po Wiśle w Nieszawie

Prom łączy brzeg Wisły z dobrzyńskim. Od wieków łączył jedną z głównych arterii drogowych. Był to stary trakt z Radziejowa przez Osięcin. Wiódł przez Wisłę na wysokości Przypustu w pobliżu Nieszawy, łączący się poprzez przystań z drogą do Lipna.
Źródło: www.visitkujawsko-pomorskie.pl
Ośrodek i Muzeum Fryderyka Chopina w Szafarni

Szafarnia leży wśród malowniczych pól ziemi dobrzyńskiej. Najbardziej znaczącym wydarzeniem, dzięki któremu Szafarnia pojawiła się na kulturalnej mapie Europy, stał się pobyt w majątku Dziewanowskich Fryderyka Chopina (1810 –1849) - wybitnego polskiego kompozytora i pianisty. W miejscu dawnego dworku Dziewanowskich, znajduje się ośrodek Chopinowski. Budynek, w którym przebywał Chopin, nie zachował się do naszych czasów. Na jego miejscu stoi okazały dwór z końca XIX wieku. Jednak przetrwały oficyna i czworaki. W ośrodku, co druga sobotę odbywają się koncerty fortepianowe.
Źródło: www.visitkujawsko-pomorskie.pl


 

Muzeum kolei Wąskotorowej w Wenecji

Weneckie muzeum to jeden z największych w Europie skansenów kolei wąskotorowej o rozstawie 600 mm.
Zgromadzono tu kilkadziesiąt niezwykłych eksponatów - między innymi 17 zabytkowych parowozów (najstarszy pochodzi z 1899 roku, kilka następnych z okresu I wojny światowej), wagony o najróżniejszym przeznaczeniu - towarowe, pasażerskie, drezyny ręczne i motorowe.
Ekspozycję uzupełnia niezbędna infrastruktura kolejowa: zabytkowa poczekalnia, budka dróżnika ze szlabanem, torowiska z rozjazdami, zwrotnicami, żuraw wodny służący do uzupełniania poziomu wody w kotłach lokomotyw, obrotnica umożliwiająca zmianę kierunku jazdy.Muzeum Indian Ameryki Północnej im. Sat Okha w Wymysłowie
Muzeum powstało dość niedawno, bo 9 lat temu. Położone jest w Borach Tucholskich, w pobliżu rezerwatu przyrody.
Powstało dzięki miłośnikom wywodzących się z Polskiego Ruchu Przyjaciół Indian. Jest niewiele takich miejsc w Europie. W zbiorach muzeum znajduje się spora liczba eksponatów przybliżających życie codzienne, duchowe oraz sztukę pierwotnych Amerykanów. Możemy tam znaleźć przedmioty użytkowe, akcesoria wojenne i obrzędowe oraz barwne stroje.
Źródło: www.visitkujawsko-pomorskie.pl


Park Etnograficzny w Kłóbce
To jedyne miejsce, gdzie można tu zobaczyć jak wyglądała dawna, drewniana, murowana z gliny zabudowa wsi, tradycyjne przedmioty i narzędzia związane z życiem i pracą mieszkańców naszego regionu od końca XIX wieku do lat 30. XX wieku.Na obszarze ok. 6 ha, wśród pięknej przyrody, w otoczeniu lasów, postawionych zostało 17 obiektów z końca XVIII, z XIX i początku XX wieku, w większości przeniesionych z różnych wsi Kujaw i ziemi dobrzyńskiej. Park znajduje się ok. 25 km od Włocławka w kierunku południowo-wschodnim, w miejscowości Kłóbka w gminie Lubień Kujawski, oddalony około 3 km od drogi Gdańsk - Toruń - Łódź. <<< Czytaj więcej >>>

Innowacyjna Gospodarka