Wyszukiwarka

Wyszukiwanie szczegółowe

Wyszukiwanie na mapie

Czy wiesz, że...

...w Świerkocinie znajduje się Zoo Safari, które jest pierwszym Ogrodem Zoologicznym w Polsce, przez które można przejechać samochodem i zobaczyć dzikie zwierzęta z bardzo bliska?

Dowiedz się więcej

Patronat

http://www.szlakrzemiosla.pl/ http://www.teatr.gniezno.pl/ http://www.silentio.pl/co-robimy/do-barcelony-po-zdrowie/ http://pomagamy.dbv.pl http://pieknoistnieje.maliturysci.pl/
Partnerzy

Reklama

Ciekawe wycieczki szkolne dla najmłodszych

Wycieczki szkolne to świetny sposób, by nauka stała się przygodą! Nie tylko bawią, ale też uczą w sposób, który zapada w pamięć. Dzięki wyjazdom edukacyjnym, uczniowie mogą uczyć się w realnym świecie, poza czterema ścianami klasy. To nie tylko szansa na rozwijanie umiejętności społecznych i poszerzanie horyzontów, ale też okazja, by dzieciaki mogły zobaczyć i doświadczyć czegoś nowego.

To każdy musi zobaczyć!

Kopalnia Soli "Wieliczka" to prawdziwy "must see" wśród miejsc na szkolne wycieczki. Jako miejsce wpisane na listę dziedzictwa UNESCO, przyciąga swoją historią i niezwykłym pięknem. Spacerując po kopalni, uczniowie mogą podziwiać niesamowite komory i solne rzeźby, a przy okazji nauczyć się czegoś o geologii i historii wydobycia soli. To wszystko przekazane w sposób, który zainteresuje każdego ucznia. Wizyta tutaj to nie tylko nauka, ale prawdziwa przygoda, o której będą pamiętać długo po powrocie do domu.

Planując wycieczkę do Kopalni Soli "Wieliczka", można dostosować program zwiedzania do wieku uczniów. To szczególnie ciekawe miejsce dla najmłodszych, którzy zafascynowani będą tajemnicami podziemnego świata i bez wątpienia będą mieli mnóstwo zabawy, odkrywając korytarze i podziemne skarby.

Podziemia kopalni dla maluchów

Specjalnie dla najmłodszych wycieczkowiczów stworzone zostały programy zwiedzania „Odkrywamy Solilandię” oraz „Śladami Legend”, które przeniosą dzieci w świat podziemnych tajemnic i przygód. Te interaktywne trasy pozwalają maluchom odkrywać solne labirynty, rozwiązywać zagadki i uczyć się historii poprzez zabawę. Dzięki temu, już od najmłodszych lat, mogą doświadczać nauki w fascynujący sposób, który na długo zostanie w ich pamięci.

Solilandia - Wieliczka dla najmniejszych odkrywców

Program "Odkrywamy Solilandię" to fascynująca przygoda zaprojektowana z myślą o najmłodszych odkrywcach, idealna dla przedszkolaków oraz uczniów początkowych klas szkoły podstawowej. Jest to wyjątkowa propozycja zwiedzania Kopalni Soli „Wieliczka”, łącząca edukację z elementami bajkowej fabularyzacji i animacji. Podczas tej wyprawy, dzieci, wyposażone w mapę i latarki, wraz z przewodnikiem schodzą do tajemniczego solnego labiryntu. Ich głównym zadaniem jest rozwiązywanie zagadek oraz szukanie przedmiotów ukrytych przez tajemniczego Skarbnika w zakamarkach kopalni. Aby odnaleźć te skarby, młodzi uczestnicy muszą uważnie słuchać fascynujących opowieści przewodnika, które pomagają im w rozwiązaniu poszczególnych zadań. Cała przygoda kończy się spotkaniem z Soliludkiem oraz wręczeniem pamiątkowych dyplomów, które stanowią nagrodę za ich zapał i ciekawość. Ta edukacyjna trasa dla dzieci w wieku 5-8 lat to nie tylko świetna zabawa, ale również cenna lekcja uważności i współpracy, pozostawiająca trwałe wspomnienia i nowe odkrycia.

Wycieczka śladami wielickich legend 

Program "Śladami Legend" to emocjonująca wyprawa zaprojektowana specjalnie dla dzieci w wieku 9-12 lat, która zabiera młodych uczestników w głębiny Kopalni Soli „Wieliczka”. Podczas tej niezwykłej podróży, uczniowie mają szansę zgłębić tajemnice i legendy związane z tym historycznym miejscem. Najważniejszą z nich jest legenda o świętej Kindze i jej pierścieniu, który według legendy miał związek z odkryciem złóż soli kamiennej w Polsce. Uczestnicy dowiedzą się również, kim był tajemniczy Skarbnik oraz postać Bieliczki.

Podczas interaktywnej lekcji pod ziemią, dzieci nie tylko słuchają opowieści, ale również aktywnie uczestniczą w konkurencjach, które odzwierciedlają prace dawnych górników. Te zadania mają na celu nie tylko zabawę, ale również rozwijanie umiejętności współpracy, rywalizacji oraz logicznego myślenia. Przewodnicy kopalni dokładają wszelkich starań, aby każdy uczestnik był zaangażowany i mógł w pełni doświadczyć wszystkich atrakcji.

Na zakończenie zwiedzania każde dziecko otrzymuje dyplom oraz zestaw quizów, które są świetnym narzędziem do sprawdzenia i utrwalenia zdobytej wiedzy. Dzięki temu, wycieczka "Śladami Legend" staje się nie tylko pamiętną przygodą, ale również cenną lekcją, która pozostawia trwałe ślady w edukacji młodych odkrywców.


Data dodania: 25.04.2024 - 11:36

Innowacyjna Gospodarka