Wyszukiwarka

Wyszukiwanie szczegółowe

Wyszukiwanie na mapie

Czy wiesz, że...

...w Świerkocinie znajduje się Zoo Safari, które jest pierwszym Ogrodem Zoologicznym w Polsce, przez które można przejechać samochodem i zobaczyć dzikie zwierzęta z bardzo bliska?

Dowiedz się więcej

Patronat

http://www.szlakrzemiosla.pl/ http://www.teatr.gniezno.pl/ http://www.silentio.pl/co-robimy/do-barcelony-po-zdrowie/ http://pomagamy.dbv.pl http://pieknoistnieje.maliturysci.pl/
Partnerzy

Reklama

Podróże kształcą od małego. 6 korzyści dla dziecka z bliższych i dalszych wycieczek

 

Zwróć uwagę, że zapewne sam masz w pamięci podróże ze swoich dziecięcych lat. Psychika małego dziecka jest niczym gąbką chłonąca wszelkie możliwe bodźce. Najmłodsi odbierają rzeczywistość w zupełnie inny sposób niż dorośli, a poznawanie świata daje im ogromną przyjemność. Oprócz tego, że podróżując, dziecko miło spędza czas, dodatkowo przeżycia związane z odkrywaniem nowych miejsc mogą kształtować jego charakter i budować osobowość.

Rozwijanie zainteresowań i pasji od najmłodszych lat

Człowiek, który od  swoich najmłodszych lat ma możliwość poznawania świata, zwiedzania nowych miejsc i zawierania różnorodnych znajomości, czerpie wiedzę, która zostaje z nim potem do końca życia. Wartość takich wspomnień jest nie do oszacowania. To m.in. one pomagają na dalszym etapie życia w określaniu planów i wyznaczaniu nowych celów.

Integracja z rówieśnikami

Dziecku, które ma jakieś hobby, często dużo łatwiej nawiązać kontakt z rówieśnikami o podobnych zainteresowaniach. Wyjazd w rodzinnym gronie to jedno, jednak tym, co okazuje się idealną metodą, uwielbianą zarówno przez najmłodszych, jak i ich rodziców, są zorganizowane wycieczki, kolonie i obozy dla dzieci w rożnym wieku. Posyłając dziecko na taki wyjazd, powinna się w nim zawierać odpowiednia polisa turystyczna.

Czas spędzony z rodziną

Na co narzekają współcześni rodzice? Przede wszystkim na brak czasu, co najmocniej odczuwają ich pociechy. Ciągła praca, szkoła i zajęcia pozalekcyjne sprawiają, że nie mamy chwili na dłuższą rozmowę czy po prostu pobycie w towarzystwie pociech. Rodzinna podróż jest doskonałą okazją do nadrobienia i wspólnego spędzenia długich godzin i dni.

Empatia i tolerancja

Przebywając w otoczeniu kolegów i koleżanek, dziecko poznaje zarówno pozytywne, jak i negatywne aspekty codzienności. Podróże są idealnym pretekstem do wpajania młodym ludziom pozytywnych wartości przez rodziców, nauczycieli, pedagogów, wychowawców czy trenerów.

Szczególnie zagraniczne podróże mogą pomóc w uświadomieniu dziecku, że mimo różnic kulturowych ludzie mają takie same potrzeby i że każdemu należy się szacunek. Może się okazać, że również kwestie takie jak np. dobro zwierząt czy dbanie o środowisko naturalne łatwiej będzie wytłumaczyć dziecku w trakcie ciekawej podróży.

Idealna zachęta do nauki języków

To, w jakim tempie dzieci przyswajają języki, często wywołuje u dorosłych zdumienie. Umysł kilkuletniego chłopca czy dziewczynki działa niczym zaawansowany komputer, który utrwala wszystkie informacje. Jak wynika z badań, mózg człowieka rozwija się najintensywniej do 6. roku życia. Nauka języków obcych od małego zapewni Twojemu dziecku doskonały start, znacząco poszerzając możliwości jego dalszego rozwoju.

Odciągnij dziecko od ekranu

Co niezwykle ważne, podróże mogą się też przyczynić do tego, że dziecko nie będzie spędzało większości swojego czasu na graniu w mało rozwijające gry i marnowaniu w ten sposób swojego potencjału. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że nie chodzi tylko o poznawanie obcych kultur. W naszym kraju jest mnóstwo ciekawych pamiątek historycznych, parków krajobrazowych i rozbudowanych miast, które warto pokazać najmłodszym.

Dobrze, żeby dzieci znały historię swojego kraju i uczyły się o niej nie tylko ze szkolnych podręczników, ale również poznawały ją w sposób aktywny, a do tego doskonale nadają się wizyty w muzeach, na zamkach w innych miejscach o historycznym, zabytkowym i edukacyjnym charakterze.


Data dodania: 07.08.2023 - 11:34

Innowacyjna Gospodarka