Wyszukiwarka

Wyszukiwanie szczegółowe

Wyszukiwanie na mapie

Czy wiesz, że...

...w Świerkocinie znajduje się Zoo Safari, które jest pierwszym Ogrodem Zoologicznym w Polsce, przez które można przejechać samochodem i zobaczyć dzikie zwierzęta z bardzo bliska?

Dowiedz się więcej

Patronat

http://www.szlakrzemiosla.pl/ http://www.teatr.gniezno.pl/ http://www.silentio.pl/co-robimy/do-barcelony-po-zdrowie/ http://pomagamy.dbv.pl http://pieknoistnieje.maliturysci.pl/
Partnerzy

Reklama

Gdzie i jak zorganizować konferencję w Rzeszowie?

 

Odpowiednio dobrane sale konferencyjne, hotel w dobrą bazą noclegową w centrum Rzeszowa, przemyślany catering i dodatkowe atrakcje — to podstawa udanej konferencji. Nie ma znaczenia, czy sala konferencyjna ma być przeznaczona na duży event czy kameralne szkolenie. Zawsze warto do tego zadania podchodzić maksymalnie profesjonalnie. 

Jak dobrze przygotować różne konferencje? Rzeszów i okolice

Stolica Podkarpacia to miesza chętnie wybierane na wiele różnych konferencji i spotkań. W rzeszowskich obiektach organizowanych jest wiele wydarzeń o charakterze międzynarodowym, ogólnopolskim, regionalnym. Znajdujący się w pobliżu Uniwersytet Rzeszowski, otoczenie parku przemysłowego, rozwijający się większych i mniejszy biznes — wszystko to sprawia, że i oferta sal konferencyjnych dla zainteresowanych organizacją wydarzeń promocyjnych, edukacyjnych, biznesowych jest coraz ciekawsza. Możesz bez problemu zaplanować konferencję w ścisłym centrum miasta: https://hoteleprezydenckie.pl/konferencje/centrum-konferencyjne

Obiekty konferencyjne dysponują zarówno dużymi salami na kilkaset osób, jak i salami świetnie sprawdzającymi się w przypadku mniejszych spotkań. Warto więc na początku ustalić, jakich przestrzeni potrzebujesz. Ogromne przestrzenie, jak i pozostałe sale konferencyjne mogą pozwolić ci na organizację wydarzeń, które dzielą się na mniejsze sekcje, spotkania w grupach roboczych, a jednocześnie mają w programie także spotkania plenarne. Warto skorzystać z takich nowoczesnych rozwiązań, natomiast kluczem jest tutaj precyzyjne określenie swoich potrzeb. Dotyczyć to będzie zarówno liczby gości, uczestników wydarzenia, jak również:

  • charakteru spotkania, 
  • planu podziału wydarzenia — istotne będzie, czy interesuje cię jedna sala o konkretnej pojemności, czy kilka mniejszych, czy w jednym czasie potrzebujesz kilku różnych przestrzeni itd.,
  • wydarzeń dodatkowych, atrakcji, spotkań integracyjnych, w przypadku których również potrzebne jest zabezpieczenie konkretnej przestrzeni, 
  • cateringu, jego wielkości, częstotliwości poczęstunku, jego charakteru, planowanych uroczystych obiadów lub kolacji, bankietów itp.,
  • potrzeb noclegowych.

Organizacja konferencji — zarówno bardzo dużego, jak i mniejszego spotkania — wymaga przede wszystkim dobrego planu. Im precyzyjnej określisz na początku swoje potrzeby, tym łatwiej będzie ci znaleźć idealny obiekt, jak również później współpracować z jego obsługą. 

Sale konferencyjne — świadomy wybór i dobra organizacja 

Dobrą organizację konferencji w dużej mierze warunkuje odpowiednie przygotowanie przestrzeni na konkretne spotkania. Dlatego też tak ważny jest wybór obiektu, który jest w stanie w pełni odpowiedzieć na konkretne zapotrzebowanie związane z potrzebami szkoleniowymi. Przyglądając się salom w Rzeszowie, zwrócić uwagę trzeba nie tylko na pojemność sali i jej wielkość, lecz także inne istotne z punktu widzenia prezentacji, szkoleń, warsztatów potrzeby, czyli:

  • dostęp do ekranu, rzutnika, monitora, 
  • możliwość podłączenia niezbędnego sprzętu, 
  • odpowiednie nagłośnienie, 
  • dostępność dodatkowych akcesoriów szkoleniowych (tablice itp.).

Te wszystkie elementy będą mieć znaczenie dla wygody uczestników, prowadzących, jak i twojego komfortu jako organizatora. Im więcej rzeczy oferuje ci hotel lub centrum konferencyjne, tym łatwiej jest ci zapanować nad różnymi elementami organizacji wydarzenia.

Nie bez znaczenia będzie oczywiście sam standard obiektu. W Rzeszowie i okolicach znaleźć możesz obiekty w najwyższym standardzie, oferujące świetnie wykończone przestrzenie, a także bazę noclegową na najwyższym poziomie. Jeśli planujesz organizację dużej, znaczącej konferencji, zależy ci na jak najlepszych wrażeniach uczestników, to warto dostępnym obiektom przyjrzeć się także i od tej strony.

Obiekty konferencyjne Rzeszów — pamiętaj o gastronomii 

Sale konferencyjne w Rzeszowie to jednak nie tylko kwestia przestrzeni szkoleniowych czy też dostępnej przy nich bazy noclegowej. Spore znaczenie przy organizacji różnego rodzaju wydarzeń ma oczywiście catering. Modeli i rozwiązań dotyczących posiłków przy konferencjach i szkoleniach jest wiele, warto więc wypracować ten, który będzie dla ciebie najwygodniejszy. Z pewnością trzeba zapewnić uczestnikom odpowiednią ilość przerw z mniejszym lub większym poczęstunkiem. Tzw. przerwy kawowe mogą uzupełniać słodkie przekąski, mogą to być jednak również słone dodatki, mini kanapki, sałatki itd. Wszystko zależy od twoich decyzji. Warto pamiętać, że coraz więcej osób świadomie podchodzi do tematu żywienia — unika słodyczy, glutenu, stawia na wodę zamiast słodkich soków. Istotna będzie także współpraca z hotelem przy ustalaniu menu głównych posiłków, szczególnie obiadu i kolacji, jeśli mowa o większych i dłuższych wydarzeniach. Obsługa powinna ci zaproponować kilka propozycji menu, wspólnie z tobą wypracować najlepsze rozwiązanie. Standardem dzisiaj już jest oferta posiłków wegetariańskich, po które świadomie sięga coraz więcej osób. Warto także wyraźnie ustalić kwestię dodatkowych napojów i płatności za nie.


Data dodania: 07.08.2023 - 11:32

Innowacyjna Gospodarka