Wyszukiwarka

Wyszukiwanie szczegółowe

Wyszukiwanie na mapie

Czy wiesz, że...

...w Świerkocinie znajduje się Zoo Safari, które jest pierwszym Ogrodem Zoologicznym w Polsce, przez które można przejechać samochodem i zobaczyć dzikie zwierzęta z bardzo bliska?

Dowiedz się więcej

Patronat

http://www.szlakrzemiosla.pl/ http://www.teatr.gniezno.pl/ http://www.silentio.pl/co-robimy/do-barcelony-po-zdrowie/ http://pomagamy.dbv.pl http://pieknoistnieje.maliturysci.pl/
Partnerzy

Reklama

Jak znaleźć najlepszą butelkę do karmienia dziecka?

 

Wybór butelki dla dziecka ma szczególne znaczenie dla wygody, ale też bezpieczeństwa. Trzeba pamiętać jak ważna jest odpowiednia wielkość, a także materiał z jakiego jest wykonana. Dziś przedstawimy Wam najlepsze butelki dla dzieci i niemowląt.

Butelka do karmienia - czy lepiej wybrać dużą czy małą?

Trzeba wiedzieć, że buteleczki dla dzieci muszą spełniać najbardziej restrykcyjne normy jakościowe i bezpieczeństwa. Nim jednak przejdziemy do tego, z jakiego materiału butelka powinna być wykonana, skupimy się na wielkości. W przypadku noworodka wystarczy mała butelka o pojemności 110 ml, natomiast dla niemowląt pomiędzy 2 a 4 miesiącem życia trzeba wybrać butelkę o pojemności 150 ml, zaś dla starszych maluszków najlepsza będzie butelka o pojemności 180 ml. Butelki do mleka mogą być wykonane np. z plastiku. Jest on bardzo lekki. Starsze dziecko może samodzielnie trzymać buteleczkę. Można też zdecydować się na butelki szklane, które są cięższe. Zwróćcie jeszcze uwagę na smoczek. Najlepiej wybrać ten silikonowy, który jest w pełni bezpieczny. Na smoczku powinno znaleźć się oznaczenie dotyczące przepływu. Wyróżniamy smoczki o niskim, średnim oraz wysokim przepływie.

Jaka butelka antykolkowa będzie najlepsza?

Wiele maluszków zmaga się z kolkami. Aby zmniejszyć ich częstotliwość bądź ryzyko powstawania, warto zaopatrzyć się w butelki antykolkowe. Tutaj możemy sprawdzić się butelka antykolkowa Twistshake, butelka antykolkowa Medical Lovi, butelka Avent Natural. Każda z nich posiada specjalny zawór, który jest odpowietrzany. Zapobiega dostawaniu się powietrza wraz z pokarmem. Najlepsze butelki to rzeczywiście butelki antykolkowe. Na uwagę zasługuje jeszcze butelka samosterylizująca. Posiada ona kapsel do sterylizacji w kuchence mikrofalowej, a także dynamiczny smoczek. Jego cienka końcówka wydłuża się i kurczy wraz z rytmem ssania. Mobilizuje mięśnie jamy ustnej do pracy.

Do kiedy dziecko może pić z butelki?

Aktualnie dostępne butelki oraz smoczki są tak wyprofilowane, że zasadniczo ryzyko cofania się linii szczęki jest niewielkie. Natomiast zdaniem większości pediatrów należy odstawić butelki ze smoczkiem najlepiej w okresie 12 lub 13 miesiąca życia. Cały proces powinien odbywać się stopniowo, by nie wywoływać dyskomfortu u dziecka.

 


Data dodania: 21.07.2023 - 10:03

Innowacyjna Gospodarka