Wyszukiwarka

Wyszukiwanie szczegółowe

Wyszukiwanie na mapie

Czy wiesz, że...

...w Świerkocinie znajduje się Zoo Safari, które jest pierwszym Ogrodem Zoologicznym w Polsce, przez które można przejechać samochodem i zobaczyć dzikie zwierzęta z bardzo bliska?

Dowiedz się więcej

Patronat

http://www.szlakrzemiosla.pl/ http://www.teatr.gniezno.pl/ http://www.silentio.pl/co-robimy/do-barcelony-po-zdrowie/ http://pomagamy.dbv.pl http://pieknoistnieje.maliturysci.pl/
Partnerzy

Reklama

Przewlekły kaszel u dziecka – nie zaniedbuj go!

 

Przewlekły kaszel u dziecka jest objawem, który budzi u rodziców duży niepokój. Utrzymujący się kaszel świadczyć może o chorobie układu oddechowego. Jak pomóc dziecku pokonać problem?

 

Przyczyny przewlekłego kaszlu u dzieci

Żeby działać skutecznie należy przede wszystkim rozpoznać rodzaj kaszlu. Najczęściej mówi się o suchym i mokrym, w zależności od tego czy dochodzi do odkrztuszania wydzieliny z drzewa oskrzelowego czy nie. W zależności od wariantu należy wybrać odpowiedni lek, który pomoże zwalczyć uporczywy kaszel u dziecka. Należy jednak pamiętać, że jeśli symptomy utrzymują się konieczna może być wizyta u lekarza, który skontroluje stan zdrowia malucha.

Przyczyny przewlekłego kaszlu mogą mieć różną etiologię, są konsekwencją przewlekłego zapalenia oskrzeli, ciała obcego w układzie pokarmowym, w niektórych sytuacjach przedłużający się kaszel może być konsekwencją poważnych chorób, takich jak mukowiscydoza, przetoka przełykowo-tchawiczna, refluks żołądkowo-przełykowy i wiele innych.

Jak radzić sobie z przewlekłym kaszlem u dziecka?

Przed wizytą u lekarza rodzice najczęściej sięgają po preparaty dostępne bez recepty. W aptekach dostępny jest szeroki asortyment syropów na kaszel dla dzieci, których zadaniem jest łagodzenie odruchu kaszlu, powlekanie błon śluzowych oraz wspomaganie odkrztuszania, jeśli u malucha występuje kaszel mokry. Farmaceuci potrafią doradzić, po jaki wariant syropu sięgnąć, chociaż skorzystać można również z preparatów w postaci aerozolu do psikania, tabletek musujących. Należy jednak pamiętać, aby stosować wybrany specyfik zgodnie z zaleceniami producenta, który najczęściej dokładnie określa, jak długo dziecku można podawać preparat bez konsultacji z lekarzem.

Syropy na kaszel mokry dla dzieci - jak działają?

Wiele z dostępnych obecnie syropów na kaszel mokry u dzieci to produkty, które powstają na bazie naturalnych składników, często ziołowych. Porost islandzki, maliny, czarny bez, prawoślaz, miód, lipa i wiele innych, które mają korzystny wpływ na zdrowie, zwiększają odporność i co najważniejsze - wspomagają odkrztuszanie. Składniki w syropach na kaszel dla dzieci dobierane są w taki sposób, aby pomagały rozrzedzać zalegającą w drzewie oskrzelowym wydzielinę, dzięki czemu dziecku łatwiej jest odkaszlnąć. Jest to bardzo ważne, ponieważ wydzielina podrażniająca oskrzela powodować może rozwój choroby.

 


Data dodania: 21.07.2023 - 10:01

Innowacyjna Gospodarka