Wyszukiwarka

Wyszukiwanie szczegółowe

Wyszukiwanie na mapie

Czy wiesz, że...

...w Świerkocinie znajduje się Zoo Safari, które jest pierwszym Ogrodem Zoologicznym w Polsce, przez które można przejechać samochodem i zobaczyć dzikie zwierzęta z bardzo bliska?

Dowiedz się więcej

Patronat

http://www.szlakrzemiosla.pl/ http://www.teatr.gniezno.pl/ http://www.silentio.pl/co-robimy/do-barcelony-po-zdrowie/ http://pomagamy.dbv.pl http://pieknoistnieje.maliturysci.pl/
Partnerzy

Reklama

Szczepienia do Tajlandii i innych egzotycznych krajów - na co się szczepić jadąc z dziećmi?

 

Wycieczki do egzotycznych krajów to niesamowita okazja na poznanie nowych kultur, odprężenie się wśród egzotycznej przyrody i doświadczenie wielu nowych emocji. Niestety, w tego rodzaju krajach czekają na nas również choroby i problemy zdrowotne, które nie są znane w naszej części globu. W związku z tym tak istotne są szczepienia do Tajlandii bądź innych krajów, gdzie występują tego rodzaju choroby. W dalszej części artykułu przedstawimy, na co zaleca się szczepić, jeśli planujemy wycieczkę z dzieckiem do egzotycznych krajów. 

  • Zalecane szczepienia do Tajlandii
  • Zalecane szczepienia przy podróży do Kenii
  • Szczepienia ochronne na Dominikanę
  • Konsultacje z lekarzem medycyny podróży

Zalecane szczepienia do Tajlandii

Przed wyjazdem do Tajlandii warto wykonać szczepienia zalecane przed wycieczką do tego kraju. Pozwoli nam to uniknąć wielu przykrych i groźnych konsekwencji w trakcie pobytu i po powrocie do kraju. Często wymagane są przy podróży do takich krajów jak Tajlandia, szczepienia obowiązkowe. Wylatując z Polski, nie ma takiego obowiązku, jednak istnieją takie obostrzenia w przypadku krajów, gdzie występuje żółta gorączka. Nie zmienia to faktu, że wciąż istnieją choroby, które mogą nas dotknąć, a szczepienie pozwoli uniknąć następstw nieszczęśliwych wypadków związanych z dolegliwościami zdrowotnymi.

Szczepienia do Tajlandii to między innymi szczepienie na wirusowe zapalenie wątroby typu A i B, japońskie zapalenie mózgu, dur brzuszny oraz wścieklizna.  Szczepienia przed wyjazdem pozwolą nam uniknąć kłopotów oraz zminimalizować dolegliwości w przypadku problemów zdrowotnych, co jest bardzo istotne zwłaszcza przy podróży z dziećmi.

Zalecane szczepienia przy podróży do Kenii

Kenia jest kolejnym z najpopularniejszych kierunków turystycznych, do których nie obowiązują obowiązkowe szczepienia, jednak warto rozważyć dodatkowe zabezpieczenia immunologiczne. W Kenii występują nieznane w Polsce choroby tropikalne, przed którymi warto się zabezpieczyć, takie jak np. tyfus. Innym problemem w Kenii jest HIV - jest to jeden z regionów zagrożonych tą chorobą w bardzo wysokim stopniu. Szczepienia przy podróży do Kenii są podstawą, jeśli chodzi o bezpieczeństwo dzieci i ich rodziców.

Wyjeżdżając do Kenii, warto dokonać szczepień ochronnych na takie choroby jak cholera, choroba meningokokowa, WZW B oraz A, dur brzuszny, a także krztusiec, tężec oraz błonica. Po wykonaniu szczepienia warto odczekać pewien okres przed wylotem, by organizm nasz bądź dziecka nabył odporność dzięki pamięci immunologicznej.

Szczepienia ochronne na Dominikanę

Dominikana jest specyficznym miejscem pod kątem wymaganych szczepień. Do szczepień obowiązkowych należy szczepienie przeciwko żółtej febrze w przypadku nie tylko miejsc zagrożonych tą chorobą, ale także niektórych miejsc w Brazylii. Jeśli więc planujemy przesiadkę w Brazylii, konieczne będzie zaszczepienie się przeciw żółtej febrze. Co więcej, należy uważać także na komary, które przenoszą na Dominikanie choroby, na które nie ma opracowanej szczepionki. Wśród tego rodzaju chorób jest Malaria, Zika oraz Denga. Warto wiec być zaopatrzonym w leki przeciwmalaryczne.

Szczepienia na Dominikanę, które powinniśmy wykonać dzieciom oraz innym podróżującym obejmują tyfus, wściekliznę, wirusowe zapalenie wątroby typu A i B oraz meningokoki. Wśród szczepień zalecanych znajdują się również szczepionki na tężec, krztusiec oraz błonicę. W tym przypadku są to dawki przypominające, aplikowane co 10 lat.

Konsultacje z lekarzem medycyny podróży

Przed każdą podróżą warto zadbać nie tylko o swoje międzynarodowe świadectwo szczepień, ale także o konsultację z lekarzem medycyny tropikalnej. Zwłaszcza jeśli planujemy długą wyprawę do zagrożonych krajów, lekarz medycyny podróży może zaoferować nam nieocenioną pomoc, dzięki której zminimalizujemy nasze problemy zdrowotne. Dzięki ocenie indywidualnego ryzyka będzie mógł on trafnie dobrać propozycje szczepień dotyczących chorób tropikalnych i pokierować nas przez cały proces immunizacji. Dzięki konsultacji lekarskiej będziemy mogli dokonać wszelkich niezbędnych kroków przed planowaną podróżą, które zapewnią bezpieczeństwo nam oraz całej naszej rodzinie.


Data dodania: 13.06.2023 - 15:52

Innowacyjna Gospodarka