Wyszukiwarka

Wyszukiwanie szczegółowe

Wyszukiwanie na mapie

Czy wiesz, że...

...w Świerkocinie znajduje się Zoo Safari, które jest pierwszym Ogrodem Zoologicznym w Polsce, przez które można przejechać samochodem i zobaczyć dzikie zwierzęta z bardzo bliska?

Dowiedz się więcej

Patronat

http://www.szlakrzemiosla.pl/ http://www.teatr.gniezno.pl/ http://www.silentio.pl/co-robimy/do-barcelony-po-zdrowie/ http://pomagamy.dbv.pl http://pieknoistnieje.maliturysci.pl/
Partnerzy

Reklama

Czy warto kupić ubezpieczenie turystyczne?

 

Wybierając się na urlop w urokliwe zakątki Europy, warto odpowiednio się do tego przygotować. Poza biletami lotniczymi i najpotrzebniejszą zawartością walizki, należy pomyśleć o dodatkowej asekuracji. Turystyczne ubezpieczenie, czy jak kto woli ubezpieczenie podróżne, zapewni Ci ochronę za granicą w sytuacjach nagłych i w razie wystąpienia nieszczęśliwego wypadku. Dodatkowo, wybierając się do krajów Wspólnoty Europejskiej warto wyrobić sobie niezwykle ważny dokument jakim jest Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego - potwierdzający Twoje prawo do bezpłatnego leczenia na terenie krajów UE lub EFTA.

Gwarancję spokojnego wypoczynku za granicą zapewnia wakacyjne ubezpieczenie, pozwalające uzyskać pomoc ubezpieczyciela w nieprzewidzianych sytuacjach a także zwrot kosztów leczenia. Ubezpieczenie turystyczne obejmuje asekurację taką jak ubezpieczenie bagażu podróżnego, pokrycie kosztów leczenia i assistance, koszty transportu a także wsparcie w razie wypadku w czasie wykonywania obowiązków zawodowych, OC w życiu prywatnym oraz transport ubezpieczonego do kraju.

Ubezpieczenie podróżne - gwarancja pokrycia kosztów leczenia i nie tylko 

 Niezwykle bogata oferta ubezpieczeń turystycznych dostępna na polskim rynku jest tak skonstruowana aby w jak najszerszym zakresie i każdej sytuacji zapewnić ubezpieczonemu potrzebną pomoc. Duża elastyczność ofert ubezpieczeń w połączeniu z szerokim wachlarzem opcji dodatkowych jest dostosowana do najbardziej wymagających oczekiwań klientów. Zakup polisy podróżnej pozwala uniknąć nieprzewidzianych kosztów takich jak hospitalizacja i leczenie ambulatoryjne , które za granicą osiągają horrendalną wysokość.

W zakres ubezpieczenia turystycznego (także z wykupioną rozszerzoną ochroną) wchodzi ubezpieczenie : 

  • kosztów leczenia do wysokości sumy ubezpieczenia kosztów leczenia i assistance,

  • następstw nieszczęśliwych wypadków,

  • odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym,

  • następstwa chorób przewlekłych,

  • osób uprawiających sporty wysokiego ryzyka,

  • opieka nad nieletnimi dziećmi podczas podróży zagranicznej,

  • koszty transportu do placówki medycznej,

  • kontynuacja leczenia powypadkowego,

  • koszty ratownictwa,

  • kosztów transportu do kraju zamieszkania, 

 Turystyczne ubezpieczenie chroniące od następstw nieszczęśliwych wypadków - na co należy zwrócić uwagę?

Należy pamiętać, że nawet jednodniowa podróż wymaga ochrony ubezpieczeniowej, gdyż nigdy nie jesteśmy przewidzieć biegu wydarzeń. 
Odpowiednio dobrane ubezpieczenie pomoże szybko rozwiązać napotkane trudności, pozwalając na kontynuowanie wypoczynku lub zapewniając bezpieczny powrót do domu. 

Wybierając ubezpieczenie turystyczne należy zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. W zależności od celu Twojej podróży, wśród dziesiątek ubezpieczeń czekają na Ciebie polisy gwarantujące ochronę w kraju, w Europie i na świecie. Jeśli jesteś miłośnikiem sportów ekstremalnych, musisz odpowiednio się zabezpieczyć na wypadek niespodziewanego urazu lub kontuzji. Wówczas z szerokiego wachlarz dostępnych ofert ubezpieczeniowych warto wybrać ubezpieczenie podróżne chroniące przed najczęstszymi wypadkami podczas tego rodzajów eskapad.

 

Ubezpieczenie turystyczne działa również w zakresie ochrony rodziny i zwierząt towarzyszących w czasie podróży. Zapewnienie dodatkowej opieki nad dziećmi i pupilami podczas Twoich niespodziewanych problemów zdrowotnych jest niezwykle istotne, gdyż zapewnia całej rodzinie bezpieczny powrót do domu z zagranicznej podróży.

Dowiedz się więcej o ubezpieczeniach.


 


Data dodania: 21.02.2023 - 10:40

Innowacyjna Gospodarka