Wyszukiwarka

Wyszukiwanie szczegółowe

Wyszukiwanie na mapie

Czy wiesz, że...

...w Świerkocinie znajduje się Zoo Safari, które jest pierwszym Ogrodem Zoologicznym w Polsce, przez które można przejechać samochodem i zobaczyć dzikie zwierzęta z bardzo bliska?

Dowiedz się więcej

Patronat

http://www.szlakrzemiosla.pl/ http://www.teatr.gniezno.pl/ http://www.silentio.pl/co-robimy/do-barcelony-po-zdrowie/ http://pomagamy.dbv.pl http://pieknoistnieje.maliturysci.pl/
Partnerzy

Reklama

Nauka przez zabawę! Poznaj karty pracy dla 2 klasy, które nigdy się nie nudzą

 

Czy można siedmio- czy ośmiolatka nauczyć logicznego myślenia? Czy nauka ortografii może być ciekawa? Czy można zainteresować drugoklasistę, który nie lubi czytać, językiem polskim? Tak, tak, tak! Pod warunkiem, że zaserwujesz dziecku wiedzę w przystępnej formie, jego chęć do nauki się wzmocni. Na portalu „Rozwój dziecka” czekają bezpłatne karty do wydrukowania, które opracowano specjalnie dla uczniów, biorąc pod uwagę ich wiek i zainteresowania. Zobacz interesujące zadania i ćwiczenia do druku, które dzieciaki uwielbiają.

 

Logiczne karty do wydrukowania dla 7- i 8-latków

Co może uprzyjemnić dziecku naukę dodawania, odejmowania, mnożenia? Matematyczne łamigłówki! Na stronie https://childdevelop.pl/worksheets/tag-klas2-sortpop/ znajdziesz zadania, które uczą umiejętności planowania, analizowania informacji, kodowania oraz operowania liczbami. Wszystko jest podane w sposób tak przystępny i przejrzysty, że dziecko podchodzi do zadania jak do zabawy – nie czuje obowiązku przymusu, lecz przyjemność z rozwiązywania zagadki. Karty do pracy rozwijają analityczne myślenie, a dziecko myślące w sposób logiczny łatwiej poradzi sobie z każdym przedmiotem w szkole.

Karty do druku, które doskonalą umiejętności językowe

W drugiej klasie uczeń już dość sprawnie pisze i czyta, choć dalej doskonali te umiejętności. Aby uprzyjemnić naukę języka polskiego, wydrukuj mu karty ćwiczeń. Rebusy, krzyżówki, anagramy, wykreślanki – to tylko przykłady zadań, które dzieci uwielbiają. Połączenie koordynacji wzrokowej i ruchowej sprawia, że nauka sama wchodzi do głowy. Dzieci wypełniając wydrukowane karty, szybko zapamiętują reguły ortograficzne, interpunkcyjne czy przenośne znaczenia wyrazów.

Wiedza o świecie na kartach do wydrukowania

W szkole nie zawsze uczą tak ważnych umiejętności jak rozpoznawanie własnych emocji i potrzeb. A to podstawa szczęśliwego życia. Wśród kart do wydrukowania z kategorii "Kompetencje ogólne" znajdziesz również takie, które doskonalą inteligencję emocjonalną dziecka z drugiej klasy. Nazywanie własnych stanów i określanie priorytetów pomoże dziecku szczęśliwie funkcjonować na co dzień w domu i szkole. To nie wszystko, co oferuje portal. Rozejrzyj się wśród zadań praktycznych i całych programów nauczania do wydruku. Z pewnością znajdziesz ćwiczenia, które dzieci polubią i które pomogą im w rozumieniu świata na różnych etapach przedszkola i edukacji aż do czwartej klasy szkoły podstawowej.

 

 


Data dodania: 21.02.2023 - 10:31

Innowacyjna Gospodarka