Wyszukiwarka

Wyszukiwanie szczegółowe

Wyszukiwanie na mapie

Czy wiesz, że...

...w Świerkocinie znajduje się Zoo Safari, które jest pierwszym Ogrodem Zoologicznym w Polsce, przez które można przejechać samochodem i zobaczyć dzikie zwierzęta z bardzo bliska?

Dowiedz się więcej

Patronat

http://www.szlakrzemiosla.pl/ http://www.teatr.gniezno.pl/ http://www.silentio.pl/co-robimy/do-barcelony-po-zdrowie/ http://pomagamy.dbv.pl http://pieknoistnieje.maliturysci.pl/
Partnerzy

Reklama

Wisła – noclegi i apartamenty w górach dla rodzin z dziećmi

 

Jeśli planujesz noclegi w górach, rozważ apartamenty Wisła. Miasto to jest określane mianem „perły Beskidów” – daje początek najdłuższej polskiej rzece i jest jednym z najchętniej odwiedzanych ośrodków w Beskidzie Śląskim. Ze względu na piękną przyrodę, mnóstwo atrakcji i komfortowe noclegi Wisła jest często wybierana jako miejsce wypoczynku rodzin z dziećmi. Można tam spędzić naprawdę udany urlop ze swoimi pociechami. Apartamenty w górach czekają na Was!

 

Wisła noclegi – bon turystyczny wciąż aktualny!

Bogata baza miejsc noclegowych i dobrze rozwinięta infrastruktura oraz liczne atrakcje sprawiają, że Wisła jest chętnie wybieranym miejscem na urlop z dziećmi, i to o każdej porze roku. Dla rodziców ważna może być jeszcze jedna kwestia związana z planowaniem noclegów Wisła – bon turystyczny jest honorowany w wielu tamtejszych kwaterach, hotelach i apartamentach. A warto wiedzieć, że termin na jego wykorzystanie został przedłużony – do marca 2023 roku! Dzięki temu wyjazd można zorganizować w jeszcze lepszej cenie.

Pierwsze informacje o istnieniu osady na terenach dzisiejszej Wisły pochodzą z początku XVII wieku. W tym czasie aż do końca I wojny światowej był to obszar kontrolowany przez Habsburgów – dopiero w okresie międzywojennym zaczęto dostrzegać turystyczny potencjał tej miejscowości. Obecnie Wisła liczy około 12 tys. stałych mieszkańców i dysponuje około 9 tys. miejsc noclegowych – są to komfortowe, ekskluzywne apartamenty Wisła, takie jak Wisła Spokojna, Tęczowe Wzgórze i Kamienna Wisła, jak i relatywnie tanie noclegi Wisła w mniejszych kompleksach.

Apartament Wisła – śladami Adama Małysza

Wisła jest rodzinnym miastem Adama Małysza – jednego z najlepszych sportowców w historii Polski, mistrza świata i medalisty olimpijskiego w skokach narciarskich. Nie może więc dziwić, że odniesienia do jego postaci znajdują się w różnych miejscach Wisły i stanowią obowiązkowy punkt zwiedzania kurortu, także przez najmłodszych. Jeśli macie apartamenty w Wiśle, na pewno warto zobaczyć Aleję Gwiazd Sportu, która znajduje się w obrębie rynku. Znaleźć tam można tablice upamiętniające nie tylko Małysza, lecz także jego trenera Apoloniusza Tajnera czy innego polskiego utytułowanego skoczka narciarskiego – Piotra Żyłę.

Bardzo interesującym miejscem jest Galeria Sportowych Trofeów Adama Małysza. Zgromadzone tam zostały wywalczone przez „Orła z Wisły” medale, puchary, Kryształowe Kule, jego pamiątkowe zdjęcia oraz sprzęt narciarski. Zwiedzając Wisłę śladami Adama Małysza, trzeba koniecznie zajrzeć do Domu Zdrojowego przy placu Hoffa – stoi tam jego figura wykonana z… czekolady. Powstała w 2001 r. z inicjatywy Stowarzyszenia Cukierników RP, a do jej zrobienia zużyto blok białej czekolady ważący 330 kilogramów! Punktem kulminacyjnym wycieczki powinno być także zobaczenie skoczni narciarskiej im. Adama Małysza w Wiśle Malince. Na jej szczyt można wjechać kolejką krzesełkową.

Noclegi Wisła centrum – atrakcje Parku Kopczyńskiego

Co jeszcze oferuje Wisła? Noclegi centrum dają ciekawe atrakcje oddalone właściwie tylko o kilka kroków. Niemalże w środku miasta bowiem, tuż obok rynku, znajduje się zrewitalizowany niedawno Park Kopczyńskiego – miejsce wielu wydarzeń kulturalnych i artystycznych, a także jedna z najbardziej lubianych przez dzieci atrakcji Wisły. Maluchy chętnie spędzają czas w Zabytkowym Parku Przygód – jest to obszar spacerowy z wybrukowanymi ścieżkami, wzdłuż których znajdują się miniatury słynnych budowli położonych w polskich nadwiślańskich miastach. Można więc tam zobaczyć m.in. Zamek Królewski w Warszawie, Wawel, Zamek Prezydenta RP w Wiśle, Katedrę św. Janów w Toruniu oraz zamek w Janowcu. Miniatury są w atrakcyjny sposób podświetlane.

Po rewitalizacji w Parku Kopczyńskiego pojawiła się także Aleja Podań i Legend. Wzdłuż ścieżki umiejscowione są drewniane rzeźby przedstawiające postaci znane z podań i baśni Śląska Cieszyńskiego. Spacerując tam, można się zapoznać z tajemniczymi legendami, które przez wieki kształtowały historię i kulturę regionu.

Tanie noclegi – Wisła zaprasza na spacer Pętlą Cieńkowską

Noclegi w górach w Wiśle są dostępne w bardzo atrakcyjnych cenach. Za niewielkie koszty można sobie zapewnić niezwykle atrakcyjne spacery! Jednym z nich może być wyprawa Pętlą Cieńkowską – ścieżką łączącą kolej linową Cieńków w Wiśle Malince ze wspomnianą już skocznią narciarską im. Adama Małysza. Nie jest zbyt długa ani trudna, a po drodze można podziwiać przepiękne beskidzkie krajobrazy. Szczególnie malowniczy jest liczący około kilometra odcinek ścieżki pieszo-rowerowej wzdłuż brzegu potoku Malinka. Bez problemu pokonają go nawet małe dzieci.

Na liście miejsc do zobaczenia całą rodziną na pewno powinna znaleźć się Wisła. Tanie noclegi w dobrym standardzie, ciekawe atrakcje dla najmłodszych, piękna okoliczna przyroda – dzięki tym atutom Wisły urlop w Beskidzie Śląskim będzie niezapomniany. Apartamenty w górach to wyjątkowa atrakcja dla całej rodziny!


Data dodania: 22.09.2022 - 11:18

Innowacyjna Gospodarka