Wyszukiwarka

Wyszukiwanie szczegółowe

Wyszukiwanie na mapie

Czy wiesz, że...

...w Świerkocinie znajduje się Zoo Safari, które jest pierwszym Ogrodem Zoologicznym w Polsce, przez które można przejechać samochodem i zobaczyć dzikie zwierzęta z bardzo bliska?

Dowiedz się więcej

Patronat

http://www.szlakrzemiosla.pl/ http://www.teatr.gniezno.pl/ http://www.silentio.pl/co-robimy/do-barcelony-po-zdrowie/ http://pomagamy.dbv.pl http://pieknoistnieje.maliturysci.pl/
Partnerzy

Reklama

Ubezpieczenia dla przedszkolaka – co gwarantuje polisa dla najmłodszych?

 

Polisa na życie dla dorosłych, NNW szkolne dla uczniów, a co z przedszkolakami? Najmłodsze dzieci także można objąć ochroną ubezpieczeniową gwarantującą szereg świadczeń, dzięki którym rodzice będą mogli odetchnąć z ulgą. Nieszczęśliwe wypadki, zachorowania, pobyt w szpitalu i wiele innych – sprawdź, jaką dokładnie ochronę możesz zapewnić swojej pociesze!

Wśród produktów ubezpieczeniowych obejmujących ochronę nieletnich najpopularniejszym jest zdecydowanie NNW Szkolne – jak sama nazwa wskazuje, skierowane do dzieci uczących się w szkołach. Ale przecież nie tylko takie pociechy są narażone na różnego rodzaju niebezpieczeństwa. Tym młodszym również może przydarzyć się wypadek lub zachorowanie i co wtedy? Czy rodzic zostaje w takiej sytuacji bez jakiejkolwiek pomocy? Nie, jeśli zadba o ubezpieczenia NNW przedszkolne dla swojego dziecka.

NNW przedszkolne, czyli ochrona od najmłodszego

Podobnie jak w przypadku ubezpieczenia dla uczniów i studentów, również ochrona ubezpieczeniowa dla przedszkolaków nie jest obowiązkowa. Rodzice nie muszą kupować dla swojego dziecka ani polisy indywidualnej, ani przystępować do ubezpieczenia grupowego zawieranego np. w placówce, do której uczęszcza maluch. Na pewno nikogo nie trzeba jednak do takiego ubezpieczenia przekonywać, w końcu każdy rodzic chce, żeby jego pociecha miała zapewniona kompleksową ochronę w każdej sytuacji.

Ubezpieczenie przedszkolaka jest odpowiedzią na takie potrzeby, ponieważ obejmuje szereg urazów i chorób, jakie mogą przytrafić się dziecku zarówno podczas pobytu w przedszkolu, jak i w drodze do niego, na kolonii, na placu zabaw, czy w czasie jazdy na rowerze lub hulajnodze. A na co dokładnie można liczyć w ramach tego ubezpieczenia? Ubezpieczyciel pokryje koszty m.in.:

  • leczenia w razie zachorowania lub nieszczęśliwego wypadku dziecka;
  • zakupu środków pomocniczych (soczewki korekcyjne, aparaty słuchowe, cewki urologiczne itp.) lub przedmiotów ortopedycznych (aparaty ortopedyczne, protezy, protezy, ortezy, kule i laski inwalidzkie, foteliki, balkoniki itp.);
  • przeprowadzenia operacji plastycznych;
  • przeprowadzenia odbudowy stomatologicznej;
  • udzielenia pomocy psychologicznej;
  • nauczania w domu, jeśli dziecko nie może uczęszczać do placówki.

 

 

Ponadto ubezpieczenie NNW przedszkolne gwarantuje oczywiście wypłatę odszkodowania w razie urazu lub nieszczęśliwego wypadku dziecka. Rekompensata finansowa zostanie wypłacona rodzicom lub opiekunom w razie śmierci dziecka.

Ubezpieczenie dla przedszkolaka – indywidualne czy grupowe?

Tak samo jak uczeń ma możliwość przystąpienia do grupowego ubezpieczenia NNW szkolnego, również w przedszkolu zwykle organizowane są tego rodzaju zbiorowe polisy, do których może, ale nie musi przystąpić każdy maluch. Czy udział w nich się opłaca? Czy może lepiej poszukać dla dziecka indywidualnej ochrony?

Głównymi zaletami umowy ubezpieczenia zawieranej przez placówkę, do której uczęszcza dziecko, są niska cena oraz łatwość przystąpienia. W tym przypadku składka na ubezpieczenie jest nie tylko niewielka, ale też można zaoszczędzić na czasie, który trzeba by poświęcić na szukanie polisy na własną rękę. Tylko czy w dłuższej perspektywie takie oszczędności mają sens?

- Grupowe NNW szkolne lub przedszkolne jest najczęściej rzeczywiście tanim rozwiązaniem. Niska cena nie bierze się jednak znikąd, lecz wynika z warunków umowy, które zwykle nie są najkorzystniejsze, zawierając m.in. wąski zakres ochrony, niskie sumy ubezpieczenia czy ograniczone limity świadczeń. Warto więc przed podpisaniem takiej umowy poprosić wychowawcę/opiekuna o przedstawienie jej dokładnych warunków i na tej podstawie podjąć decyzję o przystąpieniu. Trzeba pamiętać, że o ile w przypadku indywidualnej ochrony jej zakres można dowolnie kształtować, to już ubezpieczenie grupowe jest w tej kwestii mało elastyczne - tłumaczy Mateusz Piesowicz z porównywarki ubezpieczeń Mubi.

Jeżeli natomiast martwi Cię, że indywidualne ubezpieczenie Twojego dziecka będzie za drogie, uspokajamy. Według danych ze strony https://mubi.pl/ubezpieczenie-przedszkolaka/ ceny ochrony dla przedszkolaka zaczynają się już od ok. 30 zł!

Czego nie obejmuje ubezpieczenie NNW przedszkolne?

Każda polisa ma oczywiście swoje ograniczenia. Wszystkie są dokładnie opisane w dokumentach OWU i to właśnie tam trzeba szukać informacji na temat tego, kiedy ubezpieczenie dla przedszkolaka nie zadziała. Choć tego rodzaju zapisy mogą się nieco różnić w zależności od firmy, najczęściej spod ochrony ubezpieczeniowej wyłączone są zdarzenia powstałe w wyniku takich sytuacji jak:

  • udział w bójce (wyjątek: obrona konieczna);
  • choroby i zaburzenia psychiczne;
  • wady wrodzone wraz z następstwami;
  • zatrucie alkoholem, lekami itp.;
  • zabawa materiałami wybuchowymi i pirotechnicznymi;
  • udział w polowaniu;
  • niestosowanie się do zaleceń lekarskich;
  • działania wojenne, zamieszki itp.

Pamiętaj również, że z NNW przedszkolnego możesz otrzymać odszkodowanie wyłącznie za szkody osobowe, nigdy za materialne. Jeśli więc np. w wyniku wypadku dziecko złamie rękę i uszkodzi drogiego smartfona, ubezpieczyciel wypłaci rekompensatę tylko za uszczerbek na zdrowiu. Ochronę wartościowych przedmiotów można zapewnić sobie np. w ramach ubezpieczenia mieszkania.


Data dodania: 12.09.2022 - 10:05

Innowacyjna Gospodarka