Wyszukiwarka

Wyszukiwanie szczegółowe

Wyszukiwanie na mapie

Czy wiesz, że...

...w Świerkocinie znajduje się Zoo Safari, które jest pierwszym Ogrodem Zoologicznym w Polsce, przez które można przejechać samochodem i zobaczyć dzikie zwierzęta z bardzo bliska?

Dowiedz się więcej

Patronat

http://www.szlakrzemiosla.pl/ http://www.teatr.gniezno.pl/ http://www.silentio.pl/co-robimy/do-barcelony-po-zdrowie/ http://pomagamy.dbv.pl http://pieknoistnieje.maliturysci.pl/
Partnerzy

Reklama

Co można zbudować z Lego Duplo?

 

Klocki to jedna z ulubionych zabawek wszystkich dzieci. Pierwsze domki i wieże budują już kilkumiesięczne niemowlęta, a kilkulatki tworzą z nich nowe światy. Wśród najbardziej popularnych klocków dla maluszków są Lego Duplo.

 

Klocki Lego – najpopularniejsza zabawka na świecie

Klocki Lego to jedna z najpopularniejszych zabawek na świecie. Od kilkudziesięciu lat klocki tego producenta docierają do dzieci w niemal wszystkich krajach świata. Można śmiało powiedzieć, że każdy Polak miał styczność z Lego w różnej postaci. Młodsi mieli swoje zestawy klocków, a starsi tworzyli klockowy świat z dziećmi i wnukami. Ich popularność opiera się przede wszystkim na różnorodności. Można z nich zbudować niemal wszystko. Podobnie jest z klockami Lego Duplo skierowanymi do młodszych użytkowników. Wersja Lego dla maluszków ma wiele zalet. Przede wszystkim klocki są bezpieczne. Dzięki dużym rozmiarom malec ich nie połknie. Tworzywo, z którego są zrobione jest odporne na połamanie i zniszczenie. Ponadto duża różnorodność klocków pozwala tworzyć wszystko, co tylko podpowie wyobraźnia. Warto też wiedzieć, że wszystkie klocki z logo Lego Duplo pasują do siebie, dzięki czemu można dowolnie łączyć różne zestawy i budować niezwykłe krainy.

Co można zbudować z Lego Duplo?

Wszystko, co tylko można sobie wyobrazić. Jeśli malec lubi tworzyć budowle według własnych projektów to warto zainwestować w uniwersalne zestawy klocków takie jak „Pudełko z serduszkiem”. Jest to doskonały zestaw startowy pozwalający na zbudowanie wspaniałej wieży, kolorowego domku albo całego miasteczka.

Większość klocków Lego sprzedawana jest w zestawach tematycznych. Wybierając klocki dla swojego dziecka należy kierować się jego zainteresowaniami, a jeśli takich nie ma to można postawić na zestawy o tematyce uniwersalnej. Zestaw „Kreatywne zwierzątka” to duże pudełko klocków pozwalające na zbudowanie wielu egzotycznych zwierząt. Z klocków tych można stworzyć między innymi małe zoo. Innym ciekawym pomysłem jest zbudowanie farmy. W tym celu warto wybrać kilka zestawów zawierających różne elementy związane z wiejskim życiem takich jak np. „Stajnia z kucykami”.

Klocki Lego Duplo pozwalają również przenieść się w świat bajek. Wiele zestawów umożliwia zabawę ulubionymi postaciami z filmów Disneya. „Sala balowa Belli” to zestaw przenoszący w świat prosto z bajki Piękna i Bestia a „Popołudniowa herbatka z Elsą i Olafem” wysyła dziecko na spotkanie z bohaterami Krainy Lodu. Wśród klocków nie brakuje również zestawów dla chłopców. Do zabawy zachęca m.in. „Kwatera główna Spider-Mana”.

Lego Duplo to wspaniała zabawka dla każdego dziecka. Poszczególne zestawy klocków pozwalają malcowi stworzyć swój własny świat. Może budować zgodnie z instrukcją, dzięki czemu klocki ułożą się w zwierzątka, budynki czy maszyny zaproponowane przez producenta lub składać poszczególne części dowolnie i w ten sposób tworzyć małe dzieła sztuki. Poszukując zabawki dla małego dziecka warto postawić na klocki, ponieważ na pewno się sprawdzą.


Data dodania: 22.08.2022 - 11:46

Innowacyjna Gospodarka