Wyszukiwarka

Wyszukiwanie szczegółowe

Wyszukiwanie na mapie

Czy wiesz, że...

...w Świerkocinie znajduje się Zoo Safari, które jest pierwszym Ogrodem Zoologicznym w Polsce, przez które można przejechać samochodem i zobaczyć dzikie zwierzęta z bardzo bliska?

Dowiedz się więcej

Patronat

http://www.szlakrzemiosla.pl/ http://www.teatr.gniezno.pl/ http://www.silentio.pl/co-robimy/do-barcelony-po-zdrowie/ http://pomagamy.dbv.pl http://pieknoistnieje.maliturysci.pl/
Partnerzy

Reklama

Weekend na Mazurach we dwoje? Sprawdź dlaczego warto!

 

Lato w pełni. Kto jednak powiedział, że właśnie teraz nie warto zacząć planować wyjazdów na weekend we wrześniu, gdy pogoda nadal dopisuje, ceny są sporo niższe, a turystów mniej? Jedyne co pozostaje to obrać kierunek W poniższym tekście postaramy się zachęcić do wypadu na Mazury. Dlaczego akurat tam?

 

W tym artykule dowiesz się:

Dlaczego akurat Mazury?
Gdzie nocować?
Z jakich atrakcji można korzystać?

 

Dlaczego akurat Mazury?

W okresie wakacyjnym przynajmniej jeśli chodzi o spędzanie urlopu w Polscy od lat prym wiodą dwa kierunki. Morze i góry. Mazury pozostają tu nieco w tyle, choć trudno jednoznacznie wskazać tego przyczynę. Zapewne składa się na to kilka czynników jak chociażby to, że są mniej znane. Każdy zna kurorty nad Bałtykiem czy w górach. Jeśli chodzi o Mazury wskazujemy z reguły 2-3 miejscowości: Mikołajki, Mrągowo, Węgorzewo. Jeziora mazurski są też jednoznacznie kojarzone z miejscem idealnym dla wędkarzy oraz żeglarzy. Jest to jednak zbyt duże uproszczenie. Mazury to przede wszystkim piękna, nieco dzika przyroda i mniejszy tłok niż w najpopularniejszych kurortach. Pewnym nieudogodnieniem, szczególnie dla mieszkańców południa Polski może być odległość Mazur np. z Wrocławia, czy Krakowa. Na szczęście sieć dróg z roku na rok ulega polepszeniu, a wraz z tym podróż nie zajmuje już większości dnia jak to miało miejsce jeszcze 20-30 lat temu. Za to dla mieszkańców stolicy szukających chwili wytchnienia w weekend dla dwojga Mazury są doskonałym pomysłem.
Można tu znaleźć ciszę, spokój, a jednocześnie spędzić czas aktywnie po całym tygodniu w pracy. Jednym słowem, każdym znajdzie coś dla siebie.

 

Gdzie nocować?

Baza noclegowa na Mazurach obejmuje miejsca na każdą kieszeń i dostosowane do indywidualnych potrzeb. Wybór jest naprawę szeroki od kwater prywatnych przez przytulne pensjonaty, klasyczne hotele, luksusowe SPA aż po pałace np. Pałac Mortęgi https://palacmortegi.pl/oferty/weekend-spa-dla-dwojga oferujące swoim gościom moc zabiegów leczniczo-upiększających i zlokalizowanych tuż nad brzegiem jednego z największych jezior mazurskich. Dlatego planując przyjazd na Mazury warto określić swoje potrzeby i przygotować odpowiedni budżet. We wstępie wspomnieliśmy o wrześniowym sezonie na wyjazdy. Warto się nim zainteresować, jeśli planujemy weekend w spa Mazury będą doskonałym rozwiązaniem. Duża część hoteli, ośrodków SPA oferuje wówczas szeroki wybór wolnych miejsce w sporo atrakcyjniejszych cenach niż ma to miejsce w szczycie sezonu. Żal byłoby nie skorzystać z takiej okazji, zwłaszcza że promocje zaczynają się już pod koniec sierpnia.

 

Z jakich atrakcji można korzystać?

Osoby, które dotychczas stroniły od wyjazdu na Mazury mogą mieć pewne obawy co do tego można tam robić? Morze to plaża, góry to wędrówki po szklakach, ale Mazury? Jeśli nie łowię ryb i nie żegluję wynudzę się jak nigdy - taka myśl pojawia się w nie jednej głowie. Bez obaw. Mazury oferują nie mniej atrakcji, z tym tylko, że trzeba je poznać. Możemy przykładowo spacerować, biegać po okolicznych lasach. Możemy jeździć rowerem, pływać kajakiem, rowerem wodnym. Dla miłośników zwiedzania również się coś znajdzie. Twierdza Boyen, most w Giżycku, Piramida w Rapie czy Sanktuarium Maryjne to główne z nich. Mazury to również kuchnia regionalna. Dla osób, które nie tylko lubią smacznie zjeść, ale interesuje ich skąd pochodzą i jak są przygotowywane lokalne specjały to doskonała okazja do poszerzenia wiedzy i wprowadzenia co swojego codziennego menu nowych pozycji.

 

Podsumowując

Jak widać z powyższego, Mazury to jedna z opcji na spędzenie nie tylko weekendu we dwoje, ale również dłuższego pobytu. Bałtyk i Tatry są bez wątpienia atrakcyjne, ale Mazury są inne. Może nieco mniej popularne, bardziej tajemnicze, ale z pewnością warte odwiedzenia co jakiś czas. Wówczas zyskamy nową alternatywę dla wakacyjnych podróży w przyszłości i będziemy do nich wracać nieco zmęczeni tłumem z nadmorskich kurortów.


Data dodania: 04.08.2022 - 22:18

Innowacyjna Gospodarka