Wyszukiwarka

Wyszukiwanie szczegółowe

Wyszukiwanie na mapie

Czy wiesz, że...

...w Świerkocinie znajduje się Zoo Safari, które jest pierwszym Ogrodem Zoologicznym w Polsce, przez które można przejechać samochodem i zobaczyć dzikie zwierzęta z bardzo bliska?

Dowiedz się więcej

Patronat

http://www.szlakrzemiosla.pl/ http://www.teatr.gniezno.pl/ http://www.silentio.pl/co-robimy/do-barcelony-po-zdrowie/ http://pomagamy.dbv.pl http://pieknoistnieje.maliturysci.pl/
Partnerzy

Reklama

Atrakcje Kołobrzegu i okolicy - co warto zobaczyć z dziećmi?

 

Kołobrzeg to idealne miejsce gdzie możesz zaplanować ciekawe wakacje dla swoich dzieci. Piękne plaże, latarnia morska oraz liczne muzea (np. Muzeum Miasta Kołobrzeg lub Muzeum Oręża Polskiego) to jedne z możliwych punktów wycieczkowych. Dla kochających aktywności czeka niezwykły Park Rozrywki.

Wiesz gdzie stoi Pomnik Zaślubin Polski z Morzem? Pozwól zaprosić się do Kołobrzegu i poznaj jego tajemnice!

1. Największe atrakcje w Kołobrzegu

2. Trzy pomysły na niepogodę w Kołobrzegu

3. Jeżeli masz czas pojechać dalej

 

Największe atrakcje w Kołobrzegu

Kołobrzeg to wyjątkowe miejsce w województwie zachodniopomorskim. Centrum jest pełne wspaniałych, zabytkowych kamienic i ciekawych miejsc gdzie można usiąść przy kawie i lodach. Jeżeli chcecie przeżyć morską przygodę zabierz dzieci na rejs statkiem po wodach Bałtyku. Interesująco jest oglądać miasto oraz brzeg z całkiem innej perspektywy.

Warto zobaczyć w Kołobrzegu molo, które zaprowadzi nas na spacer w głąb morza. Nie zapomnijcie na jego końcu zrobić pamiątkowego zdjęcia. Zapewniamy, że to doskonały punkt na podziwianie wschodów i zachodów słońca.

Kołobrzeg może pochwalić się piękną latarnią morską posiadającą taras widokowy, z którego roztacza się niesamowita panorama. W środku obiektu zostało zbudowane muzeum.

Miedzy latarnią morską, a molem stoi Pomnik Zaślubin Polski z Morzem. Jego modernistyczny wygląd nie każdego przekona do siebie, ale odwiedzając Kołobrzeg powinno się go zobaczyć. Z obiektem wiąże się legenda mówiąca o tym, że osobie, która przejdzie przez jego prześwit wstrzymując oddech spełni się życzenie. Masz odwagę spróbować?

Osoby kochające adrenalinę oraz zabawę powinny odwiedzić Pomerania Fun Park, który jest największym parkiem rozrywki w tej części Polski. To miejsce gdzie aktywnie spędzi czas cała rodzina. Różnorodne place zabaw, mini zoo, świat wodny, karuzele oraz wioska Wikingów to tylko część z tego co park może nam zaoferować.

Kołobrzeg to też jedne z najpiękniejszych plaż polski i urzekający las kołobrzeski, który zaprasza do spacerów oraz rozkoszowania się bliskością natury. Pobliskie zielone tereny możesz przemierzać pieszo lub rowerem po wyznaczonych ścieżkach. W Kołobrzegu znajdziesz niejedną wypożyczalnie, która oferuje rowery dla całej rodziny.

Liczne atrakcje w Kołobrzegu sprawią, że Wasze rodzinne wakacje będą niezapomniane.

Trzy pomysły na niepogodę w Kołobrzegu

W Kołobrzegu istnieje wiele miejsc, które możemy odwiedzić kiedy zaskoczy nas bałtycka pogoda. Jak doskonale wiemy bywa kapryśna dlatego warto mieć alternatywy.

Pierwszym pomysłem jest Muzeum Minerałów, które mieści się w podziemiach latarni morskiej. W nim oglądniesz najróżniejsze rodzaje minerałów i zobaczysz największą muszlę odnalezioną w Polsce!

W Kołobrzegu znajduje się Miasto Myszy, które na pewno zachwyci dzieci swoimi labiryntami i bajkowymi miniaturowymi pomieszczeniami, których gospodarzami są mysie postacie. Najmłodsi nauczą się jakie to zachwycające zwierzęta.

Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu to gratka chłopców małych i dużych. Będą mieli okazję zobaczyć z bliska cenne zbiory militariów z czasów średniowiecznych oraz współczesną broń.

Jeżeli masz czas pojechać dalej

W okolicy Kołobrzegu znajdują się ciekawe miejscowości. Warto udać się do Ustronia Morskiego gdzie możemy odwiedzić Muzeum Chleba oraz poszukać najstarszych dębów w Polsce.

Kolejną ciekawą propozycją na całodniową wycieczkę jest wyprawa do Pogorzelicy skąd możemy udać się zabytkową kolejką wąskotorową do Trzęsacza gdzie stoi ostatnia ściana legendarnego kościoła. Dzieci na pewno zauroczy opowieść o syrenie znalezionej przez rybaków nieopodal tego miejsca.


Data dodania: 25.07.2022 - 11:11

Innowacyjna Gospodarka