Wyszukiwarka

Wyszukiwanie szczegółowe

Wyszukiwanie na mapie

Czy wiesz, że...

...w Świerkocinie znajduje się Zoo Safari, które jest pierwszym Ogrodem Zoologicznym w Polsce, przez które można przejechać samochodem i zobaczyć dzikie zwierzęta z bardzo bliska?

Dowiedz się więcej

Patronat

http://www.szlakrzemiosla.pl/ http://www.teatr.gniezno.pl/ http://www.silentio.pl/co-robimy/do-barcelony-po-zdrowie/ http://pomagamy.dbv.pl http://pieknoistnieje.maliturysci.pl/
Partnerzy

Reklama

Pies w podróży. O czym pamiętać?

 

 

 

 

Do podróży z psem trzeba się odpowiednio przygotować. Nie każdy pies będzie dobrze znosił podróż. Niektóre psy cierpią na dolegliwości takie jak choroba lokomocyjna lub boją się wsiadania do samochodu czy środków transportu publicznego. Najwygodniejsze przewożenie psa w większości przypadków może dotyczyć podróży samochodem. Wynika to z tego, że w czasie jazdy samochodem nic nie stoi na przeszkodzie, by psu zapewnić krótki spacer. Sprawdź, jakie porady mamy dla osób, które pytają „Pies w podróży, o czym pamiętać?".

 

 

1. Wyjazd na wakacje a przewóz psa. Kiedy do lekarza weterynarii?

2. Przewożenie psa w kraju i za granicą

 

 

Psa od najmłodszych lat trzeba przyzwyczajać do jazdy samochodem, dzięki czemu podróże nie będą stresujące. Niektóre psy uwielbiają podróż — jak tylko zobaczą samochód, od razu do niego wskakują. Tak samo jest, gdy widzą tramwaj lub autobus, lub jakiekolwiek inne środki transportu. Z takim pupilem, który kocha podróżować, każda podróż może być czystą przyjemnością. Miejsce dla psa to tylne siedzenie, zabezpieczone na przykład matą. Pies w czasie podróży może być mocno podekscytowany lub może spać (to zależy od charakteru psa). Na każdy wyjazd trzeba zabierać książeczkę zdrowia psa, z udokumentowanymi obowiązkowymi szczepieniami.

 

Wyjazd na wakacje a przewóz psa. Kiedy do lekarza weterynarii?

Podróż z psem może być fajna, pod warunkiem że pies kocha podróże. W dużo gorszej sytuacji są opiekunowie psów, które nie znoszą jazdy żadnym środkiem transportu. W tym przypadku pomocne będą konsultacje z lekarzem weterynarii, który doradzi leki na chorobę lokomocyjną lub dobierze środki uspokajające. 

 

Jadąc na wakacje z psem, należy przygotować dla niego wyprawkę na czas podróży, czyli pod ręką trzeba mieć miskę turystyczną i świeżą wodę. Szczególnie ważne jest to, by opiekunowie psa mogli dostosować się do potrzeb swojego czworonoga w trakcie podróży. Oznacza to, że nie można mu odmówić postoju i spaceru celem załatwienia potrzeb fizjologicznych.

Troskliwy opiekun doskonale wie, co sygnalizuje mu pies. Niektórzy jednak bardzo się spieszą do celu podróży, co nie zawsze jest fajne dla zwierząt. W trakcie jazdy są nie tylko ludzie w samochodzie — jedzie z nimi pies. 

 

 

Przewożenie psa w kraju i za granicą. Pies w podróży — o czym pamiętać?

Wakacje w życiu psa to nowa sytuacja. W długą podróż każdy musi się odpowiednio przygotować. Warto zaopatrzyć się we wszystkie produkty niezbędne dla psa, by potem nie szukać ich po sklepach w miejscu docelowym. 

 

Pies w samochodzie musi mieć zapewnione bezpieczeństwo (może to być zrobione za pomocą rozwiązania, jakim jest pas bezpieczeństwa dla pupila). Koniecznie trzeba unikać gwałtownego hamowania, gdyż pies może uderzyć w przednią szybę. 

 

Wspólny wyjazd z pewnością będzie super sprawą, przy czym należy pamiętać, że czworonogi mogą się stresować, gdy znajdą się w zupełnie nowym miejscu. Pupil powinien mieć założone szelki lub obrożę, pod ręką powinna być smycz i kaganiec. Należy pamiętać, że nie wolno zostawiać psów w rozgrzanym samochodzie. 

 

Jeśli nie będzie to przejazd własnym samochodem, musisz wiedzieć, na jakich zasadach można zabrać psa w podróż. Jeśli chodzi o pociągi, to pies nie może wchodzić do wagonu restauracyjnego. Chociaż podróż pociągiem jest w miarę wygodna, pupilowi nie musi spodobać się to, że nie może wysiąść na spacerek na najbliższej stacji. Psie potrzeby będą musiały poczekać. Pies będzie mógł załatwić się dopiero po dotarciu na miejsce. W pociągu trzeba psa trzymać na smyczy. 

 

Najbardziej stresujący może być dla czworonoga lot samolotem, gdzie dla dużych psów nie daje się możliwości bycia razem z opiekunami. Do kojca można włożyć psu na przykład ulubione zabawki. Niektóre czworonogi nie mogą w ogóle podróżować, co może potwierdzić lekarz weterynarii.Data dodania: 15.07.2022 - 12:29

Innowacyjna Gospodarka