Wyszukiwarka

Wyszukiwanie szczegółowe

Wyszukiwanie na mapie

Czy wiesz, że...

...w Świerkocinie znajduje się Zoo Safari, które jest pierwszym Ogrodem Zoologicznym w Polsce, przez które można przejechać samochodem i zobaczyć dzikie zwierzęta z bardzo bliska?

Dowiedz się więcej

Patronat

http://www.szlakrzemiosla.pl/ http://www.teatr.gniezno.pl/ http://www.silentio.pl/co-robimy/do-barcelony-po-zdrowie/ http://pomagamy.dbv.pl http://pieknoistnieje.maliturysci.pl/
Partnerzy

Reklama

Gdzie w Krakowie dobrze zjeść?

 

Kraków to miasto wręcz idealne dla koneserów kosztowania nowych smaków. Oprócz pięknej, zabytkowej architektury czeka na nas tutaj mnóstwo kawiarni, cukierni, restauracji różnego rodzaju. Począwszy od śniadań, skończywszy aż na kolacji - w Krakowie naprawdę można dobrze i smacznie zjeść. Gdzie? Poniżej prezentujemy kilka miejsc, które warto odwiedzić podczas pobytu w mieście królów.

 

Śniadanie w Krakowie

Pierwszy posiłek uznawany jest przez wielu za najważniejszy, dlatego to od niego warto rozpocząć zwiedzanie Krakowa. To, jakie miejsce wybierzemy w dużej mierze zależy również od tego, gdzie się zatrzymaliśmy. Ciężko oczekiwać, że śniadanie zjemy w jednej z nowohuckiej kawiarni, podczas gdy nocujemy w nie mniej urokliwych Bronowicach czy Woli Justowskiej. Jak wskazują wyniki wyszukiwania, najczęściej poszukujemy "hotel Kraków centrum". W takich miejscach zazwyczaj pod ręką jest restauracja, w której zjemy naprawde sycące śniadanie, i to ze skladnikow pierwszej klasy. To zdecydowanie najlepsza opcja dla osób oczekujących śniadań klasy premium.

 

Zaletą krakowskich hoteli umiejscowionych w centrum Krakowa jest także ich bliskie usytuowanie restauracji serwujących równie doskonałe śniadania, co hotelowe. Mowa tu chociażby o Morgon Astrid, umiejscowionej na ulicy Batorego czy słynącej z fenomenalnego widoku Cafe Manghha.

 

Obiad w Krakowie

Jeszcze większy wybór czeka nas w przypadku miejsca, w którym chcemy spotkać się na lunchu z przyjaciółmi. Ci, którzy “bywają” polecą z pewnością Nolio, które tworzy atmosferę opisywaną przez nich jako “włoskie wakacje w sercu Krakowa” lub Karakter, słynący z najczęściej zmienianego menu (nowe specjały czekają na odwiedzających średnio raz w miesiącu). Dobrą sławą cieszy się także wykwintne menu w Restauracji Copernicus umiejscowionej przy urokliwej ulicy Kanoniczej czy Salta Resto (Miodowa 19).

 

Kolacja w Krakowie

Ostatni posiłek podobnie jak śniadanie, powinien by sycący a jednocześnie w miarę lekki. Naszym zdaniem warto udać się do restauracji serwujących pyszne dania, do których niespiesznie sączyć będziemy lampkę wina z widokiem na Wawel lub uliczki Starego Miasta. Miejscem, które doskonale wpisuje się w te kategorie jest Oranżeria - restauracja umiejscowiona na samej górze słynnego krakowskiego Jubilatu. Widok z jej tarasu jest wprost fenomenalny - zamek wawelski jest stąd dosłownie na wyciągnięcie ręki. Równie dobrym pomysłem będzie także kolacja w naszym miejscu pobytu - jeśli wybraliśmy hotel w centrum Krakowa, skorzystajmy także z oferty znajdującej się w nim restauracji.


 


Data dodania: 30.05.2022 - 09:55

Innowacyjna Gospodarka