Wyszukiwarka

Wyszukiwanie szczegółowe

Wyszukiwanie na mapie

Czy wiesz, że...

...w Świerkocinie znajduje się Zoo Safari, które jest pierwszym Ogrodem Zoologicznym w Polsce, przez które można przejechać samochodem i zobaczyć dzikie zwierzęta z bardzo bliska?

Dowiedz się więcej

Patronat

http://www.szlakrzemiosla.pl/ http://www.teatr.gniezno.pl/ http://www.silentio.pl/co-robimy/do-barcelony-po-zdrowie/ http://pomagamy.dbv.pl http://pieknoistnieje.maliturysci.pl/
Partnerzy

Reklama

Wielkanoc w hotelu – dlaczego warto wyjechać na święta

 

Wielkanoc to piękny czas wspólnego świętowania w gronie najbliższych. Jednak co zrobić, aby te święta nie kojarzyły się ze zmęczeniem oraz nieustannym staniem przy tak zwanych garach? Rozwiązaniem okazuje się rodzinny wyjazd i spędzenie świąt w hotelu.

 

Współcześnie coraz więcej osób decyduje się na świętowanie poza domem, a hotele wręcz prześcigają się w tworzeniu atrakcyjnych ofert łączących tradycyjne obyczaje związane ze świętami oraz nowoczesne udogodnienia dla całych rodzin. Wiosenna aura sprzyja wyjazdom i zwiedzaniu okolicznych zakamarków znajdujących się w pobliżu hotelu, a specjały lokalnej kuchni nie pozwalają odejść od stołu. Warto pamiętać również o tym, że z wyjazdem na święta wielkanocne wiążą się liczne korzyści i to o nich opowiemy.

Duża ilość wolnego czasu

Wyjeżdżając z całą rodziną do wcześniej wybranego hotelu, nie trzeba nic przygotowywać. Dla wielu osób to ogromna zaleta nie będą musiały zmęczone po pracy gotować, piec i sprzątać, aby wszystko zostało na czas przygotowane. Decydując się na wyjazd na Wielkanoc, można zaoszczędzić mnóstwo cennego czasu i wykorzystać go na wypoczynek z rodziną, a także cieszyć się atrakcjami oferowanymi przez hotel. Przyjeżdżając na gotowe, nie trzeba o nic się martwić.

Lokalne specjały kuchni regionalnej

Decydując się na wypoczynek w czasie Świąt Wielkanocnych, można udać się do innego regionu i tam poznać specjały lokalnej kuchni. O ile część potraw Wielkanocnych dla całej Polski jest taka sama, o tyle w różnych regionach można spotkać także lokalne specjały świąteczne. Przykładem jest Wielopolska, która słynie z wyśmienitych żurków, aromatycznych pieczonych kaczek, a także studzienina, czyli galareta z wieprzowych nóżek. Dlatego, jeśli chodzi o dobry hotel Poznań ma wiele do zaoferowania, nie tylko pod względem wypoczynkowym, ale także kulinarnym. W tej kategorii za najbardziej atrakcyjny obiekt noclegowy uważa się nowoczesny Hotel Altus. Tu można zjeść nie tylko prawdziwe wielkopolskie wielkanocne śniadanie i wiele innych specjałów, również tych słodkich, na które czekają dzieci, ale także wypocząć z daleka od codziennych obowiązków.

Atrakcje dla dzieci oferowane przez hotel

Żeby dzieci nie nudziły się w czasie świąt, czekają dla nich tematyczne zabawy animacyjne, imprezy i spotkania z zającem, malowanie jajek, gry oraz konkursy związane z tematyką Wielkanocy. W tym czasie rodzice mogą wspólnie udać się na spacer malowniczymi uliczkami Poznania lub spędzić romantyczne popołudnie w restauracji przy lampce wina i świecach.

Zwiedzanie okolicznych miejsc

Spędzając święta wielkanocne w Poznaniu, nie można zapomnieć o odwiedzeniu Koziołków na wieży poznańskiego ratusza. Spacerując klimatycznymi uliczkami, warto zwiedzić Stare Miasto, skrywające liczne zabytki zarówno architektury mieszkalnej, jak i sakralnej. Reasumując, osoby decydujące się na wypoczynek w święta w hotelu, będą mogły w pełni cieszyć się czasem spędzonym w gronie najbliższych i korzystaniem z rozmaitych atrakcji.


Data dodania: 05.05.2022 - 09:51

Innowacyjna Gospodarka