Wyszukiwarka

Wyszukiwanie szczegółowe

Wyszukiwanie na mapie

Czy wiesz, że...

...w Świerkocinie znajduje się Zoo Safari, które jest pierwszym Ogrodem Zoologicznym w Polsce, przez które można przejechać samochodem i zobaczyć dzikie zwierzęta z bardzo bliska?

Dowiedz się więcej

Patronat

http://www.szlakrzemiosla.pl/ http://www.teatr.gniezno.pl/ http://www.silentio.pl/co-robimy/do-barcelony-po-zdrowie/ http://pomagamy.dbv.pl http://pieknoistnieje.maliturysci.pl/
Partnerzy

Reklama

Kiedy rękawice kajakowe są tak naprawdę potrzebne?

 

Myślę, że niemal każda z osób czytających ten tekst miała okazję brać udział w spływie kajakowym. Nieważne kiedy - teraz czy kilkanaście lat temu. Ważna jest natomiast pora roku, kiedy ów spływ się odbywał. Rękawice kajakowe to niezbędne wyposażenie każdego kajakarza wybierającego się na wycieczkę jesienią bądź zimą, jednak chcę Wam pokazać, że także latem mogą znaleźć zastosowanie.

 

Jakie funkcje pełnią rękawice kajakowe?

Rękawice kajakowe mają za zadanie nie tylko zapewniać komfort termiczny dłoniom kajakarza. Specjalistyczne, porządne rękawice uszyte są przy użyciu nowoczesnej technologii, która pozwala na odpychanie wilgoci. Chronią przed wodą, wiatrem, a latem przed palącym słońcem. Antypoślizgowe wstawki umożliwiają pewny chwyt wiosła. Zapobiegają powstawaniu odcisków, które mogłyby się utworzyć po kilku godzinach bezustannego wiosłowania. Dobrze dobrany rozmiar sprawia, że rękawice kajakowe stają się “drugą skórą” - nie mają więc prawa w jakikolwiek sposób krępować swobody ruchu. Myślę, że już jesteś przekonany do słuszności stwierdzenia, że rękawice kajakowe to niezbędny element stroju każdego szanującego się kajakarza.

Jakie rękawice kajakowe wybrać?

Cóż, ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Jeżeli wybierasz się na kajak głównie latem, to wybierz rękawice kajakowe bez palców. Lekka powłoka neoprenowa o grubości 1,5 - 2 mm świetnie spełni swoje zadanie. Polecam rękawice marki Sea to Summit model “Eclipse”. Zostały one uszyte z materiału z filtrem UPF 50+, stanowią więc świetną barierę ochronną przed nadmiernym nasłonecznieniem. Jeżeli jednak szukasz czegoś na bardziej ekstremalne warunki atmosferyczne, to koniecznie zapoznaj się ze specyfikacją rękawic “Reactor Rescue” od NRS. Ograniczają one utratę ciepła przez dłonie. Każdy ich element został zaprojektowany z myślą o osobach lubiących pływanie przy niskich temperaturach wody.

Polecane marki rękawic neoprenowych

Co poza NRS oraz Sea to Summit? W kajakowym światku dobrą renomą cieszą się rękawice kajakowe marek AquaDesign (np. model “Blackout”) oraz Peak UK (brytyjska marka współpracująca z zawodowymi sportowcami). Gdzie je znaleźć? Na internetowej mapie znajduje się jeden punkt, gdzie znajdziesz produkty wszystkich wymienionych powyżej marek: gosup.pl. Jest to sklep oferujący sprzęty niezbędne podczas uprawiania wielu rozmaitych sportów wodnych. Świetne ceny, cyklicznie pojawiające się promocje oraz opcja darmowej dostawy to tylko niektóre z jego atutów.


Data dodania: 02.02.2022 - 10:12

Innowacyjna Gospodarka