Wyszukiwarka

Wyszukiwanie szczegółowe

Wyszukiwanie na mapie

Czy wiesz, że...

...w Świerkocinie znajduje się Zoo Safari, które jest pierwszym Ogrodem Zoologicznym w Polsce, przez które można przejechać samochodem i zobaczyć dzikie zwierzęta z bardzo bliska?

Dowiedz się więcej

Patronat

http://www.szlakrzemiosla.pl/ http://www.teatr.gniezno.pl/ http://www.silentio.pl/co-robimy/do-barcelony-po-zdrowie/ http://pomagamy.dbv.pl http://pieknoistnieje.maliturysci.pl/
Partnerzy

Reklama

Atrakcje w Ustce

 

Ustka to średniej wielkości miejscowość wypoczynkowa, która położona jest w województwie pomorskim.

 

 

 

1. Megalandia

Megalandia to miejsce magiczne, które zachwyci nie tylko najmłodszych. Na terenie ogromnego parku znajdują się rzeźby, które wyglądają, jakby zostały kilkukrotnie powiększone. W środku umiejscowione są dmuchane zamki, obiekty gastronomiczne, wyjątkowy plac do tworzenia budowli z ogromnych klocków oraz stanowiska z grami i zabawami. Dodatkowo w obiekcie odbywają się liczne zajęcia dla dzieci, pokazy sztuczek magicznych, przedstawienia artystyczne i występy artystów.

 

1. Bunkry Bluchera

Tuż przy usteckim wybrzeżu znajdują się zabytkowe Bunkry Bluchera czyli rozległy park, w którym zwiedzić można pozostałości po bukrach wybudowanych 90 lat temu. Dziś można zwiedzać stałą ekspozycję w podziemnych pomieszczeniach. 

 

2. Latarnia Morska Ustka

Choć Latarnia Morska w Ustce nie należy do największych i najbardziej okazałych na polskim wybrzeżu, z pewnością robi wrażenie swoją oryginalną formą i piękną architekturą. Na szczycie wieży znajduje się taras widokowy, z którego podziwiać można panoramę Morza Bałtyckiego.

 

3. Muzeum Bursztynu

Wśród wielu atrakcji Ustki z pewnością warto wyróżnić tutejsze Muzeum Bursztynu. Ten wspaniały, morski surowiec niegdyś zapewnił pomyślny rozwój nadbałtyckich miast, dziś jest jednym z najchętniej wykorzystywanych w przemyśle jubilerskim. 

 

4. Muzeum Ziemi Usteckiej

Muzeum Ziemi Usteckiej to prawdziwa gratka dla wszystkich miłośników folkloru, sztuki i historii. W muzeum obejrzeć można dużą wystawę modeli okrętów i statków, ekspozycję strojów ludowych. To także miejsce, w którym można poznać ciekawą historię miasta i okolicznych miejscowości.

 

Ustka to także idealne miejsce dla wszystkich miłośników plażowania i uprawiania sportów wodnych. Piękne, piaszczyste plaże oraz łagodne zejście do wody sprawiają, że to prawdziwy raj dla rodzin z dziećmi, pływaków i miłośników kajakarstwa. 

 

Więcej ciekawych miejsc i atrakcji znajdziecie na stronie https://podroztrwa.pl/ustka/


Data dodania: 21.10.2021 - 09:51

Innowacyjna Gospodarka