Wyszukiwarka

Wyszukiwanie szczegółowe

Wyszukiwanie na mapie

Czy wiesz, że...

...w Świerkocinie znajduje się Zoo Safari, które jest pierwszym Ogrodem Zoologicznym w Polsce, przez które można przejechać samochodem i zobaczyć dzikie zwierzęta z bardzo bliska?

Dowiedz się więcej

Patronat

http://www.szlakrzemiosla.pl/ http://www.teatr.gniezno.pl/ http://www.silentio.pl/co-robimy/do-barcelony-po-zdrowie/ http://pomagamy.dbv.pl http://pieknoistnieje.maliturysci.pl/
Partnerzy

Reklama

10 powodów dlaczego nie warto palić papierosów

 

Palenie papierosów uważa się powszechnie za szkodliwe, a sam nałóg może Cię drogo kosztować. Ucierpi na tym nie tylko Twój portfel, ale przede wszystkim zdrowie, które ma się tylko jedno. Poznaj 10 powodów, dlaczego nie warto zaczynać palić papierosów i przekonaj się, że życie bez nich jest o wiele lepsze.

Zanim sięgniesz po papierosa dwa razy się zastanów

Ponad miliard ludzi na świecie pali papierosy i co najgorsze zaczynają po nie sięgać coraz to młodsze osoby w wieku nastoletnim. Nikogo nie dziwi już widok 14- lub 15-latka z tzw. “szlugiem”, który to regularnie popala w tajemnicy przed rodzicami. Zwykle przygoda z papierosami zaczyna się całkiem niewinnie, ale po pewnym czasie jest to tak uzależniające, że na ogół palacze nie wyobrażają sobie życia bez “dymka”.

Dlaczego nie warto zaczynać sięgać po papierosy? Oto 10 powodów:

  • Palenie powoduje raka płuc
  • Pogorszenie stanu zębów (żółknięcie), włosów, paznokci oraz starzenie się skóry nałogowi palacze mają z tym problem.
  • Nieświeży oddech - rozmowa z osobą, która jest w trakcie palenia lub skończyła nie należy do najprzyjemniejszych.
  • Wszechobecny zapach dymu papierosowego - najczęściej jest on wyczuwalny w domu lub mieszkaniu, a jedynym ratunkiem na jego pozbycie się może być remont i zakup nowych sprzętów, na co przyda się pożyczka na raty.
  • Możliwość pojawienia się kaszlu palacza lub charakterystycznej chrypki - jest to niestety bardzo uciążliwe.
  • Obniżenie sprawności fizycznej i ogólnej kondycji - nawet proste ćwiczenia lub przebiegnięcie kilkudziesięciu metrów mogą sprawiać problem.
  • Ogromne koszty palenia rujnujące Twój portfel - pieniądze lepiej zainwestować w przyjemne wakacje lub kupno nowego mebla.
  • Kosztowne niwelowanie skutków palenia (wizytu u stomatologa, zakup leków, zabiegi kosmetyczne)
  • Potrzeba zapalenia - im częściej palisz, tym nałóg staje się silniejszy.
  • Szkodzisz nie tylko sobie, ale też najbliższym z Twojego otoczenia - osoby regularnie wdychające dym papierosowy również są narażone na poważne choroby, jak np. rak krtani.

Nie warto zaczynać, bo trudno rzucić

 

Każdy z nas zna lub słyszał o osobach, które próbowały zerwać z nałogiem. Droga do jego wyzbycia się jest bardzo trudna i długotrwała. Niekiedy jedynym wyjściem jest rozpoczęcie terapii, np. za pomocą biorezonansu magnetycznego metodą BRT. Koszty są różne i uzależnione od liczby zabiegów, ale mówi się, że nie są one najmniejsze. Na taki cel przyda się więc pożyczka na raty.


Data dodania: 30.03.2021 - 10:29

Innowacyjna Gospodarka