Wyszukiwarka

Wyszukiwanie szczegółowe

Wyszukiwanie na mapie

Czy wiesz, że...

...w Świerkocinie znajduje się Zoo Safari, które jest pierwszym Ogrodem Zoologicznym w Polsce, przez które można przejechać samochodem i zobaczyć dzikie zwierzęta z bardzo bliska?

Dowiedz się więcej

Patronat

http://www.szlakrzemiosla.pl/ http://www.teatr.gniezno.pl/ http://www.silentio.pl/co-robimy/do-barcelony-po-zdrowie/ http://pomagamy.dbv.pl http://pieknoistnieje.maliturysci.pl/
Partnerzy

Reklama

Akcesoria do wózka na wyprawy w plener

 

Podróżowanie z niemowlęciem potrafi być wielkim wyzwaniem, zwłaszcza gdy jest to pierwsza wspólna wyprawa po przyjściu dziecka na świat. Aby wszystko przebiegało spokojnie i w pełni bezpiecznie podczas wycieczki w plener, warto zaopatrzyć się odpowiednio wcześniej w szereg akcesoriów. Co takiego może być przydatne oraz jak wybrać najlepsze rozwiązania? O tym opowiemy poniżej.

Wózki do zabrania w plener

Podstawową kwestią przy planowaniu wyjazdów z niemowlakami jest oczywiście zapewnienie im bezpiecznego środka transportu. Na mniejsze lub większe wycieczki trzeba mieć przede wszystkim wygodny wózek, który zagwarantuje komfort przemieszczania się maluchowi oraz łatwość manewrowania dla rodziców.

Typ konstrukcji zależy przede wszystkim od indywidualnych potrzeb i preferencji. Szeroki wybór różnych rozwiązań można znaleźć choćby na stronie: https://www.wozki-foteliki.pl.

Jeśli planuje się regularne wycieczki w plener, warto o tym pomyśleć już na etapie kupowania głębokiego wózka dla niemowlaka. Na co trzeba zwrócić szczególną uwagę? Ważna jest solidność całej konstrukcji, a także koła. Powinny być duże, pompowane i wyposażone w systemy amortyzujące wstrząsy, co pozwoli wygodniej przemieszczać się po kamienistych ścieżkach.

Akcesoria do wózka – niezbędnik podróżującego rodzica

Sam wózek to jednak za mało, aby zapewnić maluchowi bezpieczne i wygodne podróżowanie. Równie ważne są odpowiednie akcesoria. Ich typ zależy oczywiście od potrzeb dziecka oraz pory roku. Istnieje jednak zestaw produktów, w które zdecydowanie warto się zaopatrzyć już na samym początku.

Podstawą jest ochrona przed zmieniającymi się warunkami atmosferycznymi. Trzeba zatem mieć przy sobie parasolkę, chroniącą przed słońcem oraz osłonkę przeciwdeszczową, która zabezpieczy brzdąca przed zmoknięciem, jeśli nagle podczas spaceru pogoda się pogorszy.

Na wycieczki w okresie zimowym koniecznie trzeba zabrać ze sobą śpiworki do wózka. Dzięki nim maluchy przez cały czas będą szczelnie otulone i na pewno nie zmarzną.

Dodatkowe akcesoria – co może się przydać?

Oprócz wyżej wymienionych produktów można również zabrać ze sobą specjalną moskitierę do wózka. Dzięki niej dziecko będzie znacznie mniej narażone na bolesne ukąszenia owadów, o które naprawdę łatwo, gdy wybiera się na łono natury.

Co jeszcze bywa przydatne? Oczywiście na wycieczki z dzieckiem zabiera się sporo przeróżnych drobiazgów – dodatkowe ubranka, kosmetyki, środki czystości i pieluszki. Aby mieć wszystko pod ręką, warto wyposażyć się w pakowne torby do wózków. Zawiesza się je na ramie wózka, co ułatwia znalezienie wszystkich potrzebnych aktualnie przedmiotów, a przy tym odciąża rodzica, który nie musi cały czas nieść torby na ramieniu.

Nowoczesne i praktyczne akcesoria dla aktywnych rodziców

Aktywne spędzanie czasu całą rodzina to sposób na budowanie więzi oraz dbanie o zdrowie. Do każdej wyprawy z niemowlakami trzeba jednak dobrze się przygotować.

 

Praktyczne akcesoria, o których opowiedzieliśmy powyżej, znacznie ułatwiają wszelkie wyjścia, przynosząc korzyści zarówno dla maluchów, jak i ich opiekunów.


Data dodania: 23.03.2021 - 10:32

Innowacyjna Gospodarka