Wyszukiwarka

Wyszukiwanie szczegółowe

Wyszukiwanie na mapie

Czy wiesz, że...

...w Świerkocinie znajduje się Zoo Safari, które jest pierwszym Ogrodem Zoologicznym w Polsce, przez które można przejechać samochodem i zobaczyć dzikie zwierzęta z bardzo bliska?

Dowiedz się więcej

Patronat

http://www.szlakrzemiosla.pl/ http://www.teatr.gniezno.pl/ http://www.silentio.pl/co-robimy/do-barcelony-po-zdrowie/ http://pomagamy.dbv.pl http://pieknoistnieje.maliturysci.pl/
Partnerzy

Reklama

7 pomysłów na zajęcie dziecka na plaży

 

Zastanawiasz się, czy urlop nad morzem z dzieckiem to dobry pomysł? Bardzo dobry! Maluch nie będzie się nudził na plaży, jeśli skorzystasz z naszych propozycji zabaw plażowych.

 

Zamki z piasku

To chyba najbardziej oczywista zabawa na plaży, szczególnie nad morzem. Każdy nadmorski turysta, szczególnie ten nieduży, powinien zbudować swój zamek. Zresztą słowo „zamek” to tylko symbol, tak naprawdę z piasku można zbudować dosłownie wszystko, choćby statek lub wieloryba.

Kreatywne foremki do piasku

Zabawa, która zajmie zwłaszcza najmłodszych. O ile w budowie zamku zazwyczaj muszą pomóc rodzice, to foremki już kilkulatek obsłuży samodzielnie. Można go poprosić, by zrobił np. komplet ciastek dla każdego członka rodziny. Oczywiście samodzielność malucha nie zwalnia rodziców z konieczności pilnowania go.

Piłka plażowa lub siatkowa

Wersja dla mniejszych i większych dzieci. Jeśli tylko uda się znaleźć kawałek niezatłoczonej plaży, a o to tak naprawdę nietrudno, można spokojnie odbijać piłkę z dzieckiem lub zaproponować by dzieci robiły to same. Jeśli mamy jedno dziecko to też nic straconego, na pewno na plaży znajdzie się jeszcze przynajmniej jeden jedynak.

Latawiec

Wersja zabawy na wietrzny dzień. Zazwyczaj wówczas powiewa czerwona flaga wykluczająca kąpiele, a samo siedzenie na kocu też nie należy do najprzyjemniejszych. Za to latawiec w taką aurę będzie się zachowywał dokładnie tak, jak powinien i na pewno przysporzy mnóstwo radości.

Aniołki lub orzełki na piasku

Zabawa znana raczej miłośnikom białego szaleństwa, ale że śniegu w ostatnim czasie jak na lekarstwo, została zaadaptowana do nowych warunków. Zrobienie aniołka zwanego czasem orzełkiem jest bardzo proste. Dziecko kładzie się na piachu na wznak i energicznie rusza rękami i nogami, jakby robiło pajacyki.

Bańki mydlane

Bańki mydlane mają to do siebie, że lubią wilgotne powietrze. Wtedy są najbardziej kolorowe i dłużej utrzymują się w powietrzu. A nadmorska plaża to wręcz idealne miejsce na puszczanie baniek. Plażowy zestaw do baniek można kupić niemal na każdym straganie i wcale nie jest drogi. Dzieci na pewno będą chciały ganiać bańki, więc przy okazji zapewnimy im trochę ruchu. Z bańkami jest jak z piłką, trzeba znaleźć nieco bardziej ustronne miejsce.

Poszukiwanie skarbów

Każda plaża nad morzem to kopalnia skarbów, trzeba tylko zasugerować dziecku, czego ma szukać. O bursztyny może być trudno, a nawet jak leżą na plaży, to maluch może ich nie rozpoznać. Ale poszukiwania muszelek są jednakowo atrakcyjne dla wszystkich. Można też szukać kamyków określonego kształtu, koloru lub wielkości. Na niektórych plażach trafiają się pióra mew lub łabędzi.

Nie tylko plaża

Cały dzień na plaży, szczególnie z dzieckiem, to nie jest dobry pomysł. W godzinach południowych warto zejść z plaży i zaproponować dziecku ciepły posiłek (nawet w upały trudno żywić rodzinę samymi kanapkami). Jeśli macie własny domek blisko morza (może być wynajęty na określony czas) posiłki można przygotować wcześniej i w porze obiadowej odgrzać. Opcjonalnie można odwiedzić pobliskie bary lub smażalnie.

Gdzie pojechać nad morze z dzieckiem

Jeśli jedziemy z dzieckiem, znaczenie ma wszystko – noclegi, odległość od plaży, wielkość i popularność miejscowości, do której się udajemy, okoliczne atrakcje na wypadek braku pogody (warto mieć coś w zanadrzu – kino, parki rozrywki). Lepiej jest wcześniej poszukać dobrego noclegu nad morzem, niż liczyć na łut szczęścia w ostatniej chwili.

 

Tegoroczne wakacje nad morzem mogą wyglądać nieco inaczej niż zazwyczaj. Już dziś wiadomo, że najpopularniejsze miejscowości tracą swoje miejsca w rankingach na rzecz mniejszych, znanych z braku tłoku. Wakacje nad morzem z dzieckiem to swego rodzaju wyzwanie logistyczne. Trzeba je zaplanować tak, by i dziecko, i rodzice byli zadowoleni.


Data dodania: 10.07.2020 - 11:25

Innowacyjna Gospodarka