Wyszukiwarka

Wyszukiwanie szczegółowe

Wyszukiwanie na mapie

Czy wiesz, że...

...w Świerkocinie znajduje się Zoo Safari, które jest pierwszym Ogrodem Zoologicznym w Polsce, przez które można przejechać samochodem i zobaczyć dzikie zwierzęta z bardzo bliska?

Dowiedz się więcej

Patronat

http://www.szlakrzemiosla.pl/ http://www.teatr.gniezno.pl/ http://www.silentio.pl/co-robimy/do-barcelony-po-zdrowie/ http://pomagamy.dbv.pl http://pieknoistnieje.maliturysci.pl/
Partnerzy

Reklama

Jak wybrać menażkę?

 

O tym, że właściwe wyposażenie turysty jest niezwykle ważne, nie trzeba przekonywać chyba nikogo. Wygodne buty pozwalające na komfortowe i bezpieczne poruszanie się w trudnym terenie to podstawa. Jednak równie istotne są akcesoria dodatkowe. Jednym z nich jest manierka. To dzięki niej można przenosić wodę lub pożywienie. Jak ją wybierać? Na co zwrócić uwagę?

 

Waga i wymiary

Oczywiście najważniejsze jest, żeby produkt był dopasowany do potrzeb użytkownika. Warto zatem zastanowić się nad pojemnością manierki i kształtem. Jeśli ma służyć wyłącznie do przenoszenia wody, lepiej wybrać podłużny model, który zajmuje mniej miejsca. Kiedy może pojawić się potrzeba przenoszenia żywności lub jej przygotowywania, lepiej sprawdzi się wariant szerszy.  W przypadku osób udających się na wyjątkowo długie wyprawy należy postawić na odpowiednią pojemność, jaką jest minimum jeden litr. Dobra menażka jest przede wszystkim lekka. Nie może stanowić dodatkowego obciążenia, które będzie przeszkadzało w marszu. Profesjonalne produkty wykonywane są z wyjątkowo lekkiego aluminium lub stali nierdzewnej. Obydwa materiały są wytrzymałe i zapewniają możliwość wieloletniego użytkowania.


 

Kolor ma znaczenie


 

Wiele osób myśli, że kolor menażki to jedynie aspekt estetyczny i tak naprawdę nie ma on znaczenia. W rzeczywistości jest inaczej. Szczególną uwagę do tego czynnika powinni przyłożyć ci, których celem wędrówki jest obserwowanie zwierzyny i muszą się oni wtopić w otoczenie. W takich sytuacjach najlepiej jest, kiedy menażka będzie w takim samym kolorze co ubranie. Jeśli turysta zakłada na siebie odzież wykonaną w kamuflażu, podobnie powinna wyglądać jego manierka. Takie posunięcie pozwoli stać się mniej widzialnym w terenie, a tym samym nie odstraszać zwierzyny. Osoby, których ambicją nie jest fotografowanie czy obserwowanie zwierzyny, nie muszą przejmować się kolorem menażki lub manierki. Dla nich barwa tych produktów ma jedynie estetyczny walor i powinni przy wyborze modelu kierować się tylko swoim gustem.


Data dodania: 01.06.2020 - 06:40

Innowacyjna Gospodarka