Wyszukiwarka

Wyszukiwanie szczegółowe

Wyszukiwanie na mapie

Czy wiesz, że...

...w Świerkocinie znajduje się Zoo Safari, które jest pierwszym Ogrodem Zoologicznym w Polsce, przez które można przejechać samochodem i zobaczyć dzikie zwierzęta z bardzo bliska?

Dowiedz się więcej

Patronat

http://www.szlakrzemiosla.pl/ http://www.teatr.gniezno.pl/ http://www.silentio.pl/co-robimy/do-barcelony-po-zdrowie/ http://pomagamy.dbv.pl http://pieknoistnieje.maliturysci.pl/
Partnerzy

Reklama

Czapka dla niemowlaka - którą wybrać?

 

Odpowiednie zabezpieczenie główki nowonarodzonego dziecka jest bardzo ważne. Wybranie tej najbardziej dopasowanej do głowy dziecka może być kłopotliwe. Jak wybrać czapkę, która ochroni delikatną główkę dziecka i jednocześnie będzie wygodna, oraz wykonana z przyjemnego materiału? Która czapka będzie odpowiednia dla maluszka?

 

Odpowiednie zabezpieczenie główki nowonarodzonego dziecka jest bardzo ważne. Wybranie tej najbardziej dopasowanej do głowy dziecka może być kłopotliwe. Jak wybrać czapkę, która ochroni delikatną główkę dziecka i jednocześnie będzie wygodna, oraz wykonana z przyjemnego materiału? Która czapka będzie odpowiednia dla maluszka? 

Jak dobrać czapkę dla dziecka? 

Głowa nowonarodzonego dziecka jest o wiele większa niż u osoby dorosłej. Jednocześnie - powierzchnia głowy maluszka to bardzo duży obszar, który jest narażony na wychłodzenie, a co za tym idzie może wpłynąć na obniżenie temperatury całego organizmu. Jak wybrać czapkę dla noworodka?  

Dziecko w pierwszych miesiącach życia jest zazwyczaj pozbawione włosów, a nawet jeśli posiada ich nieco więcej - nie stanowią one ochrony przed zimnem. Właśnie dlatego, noworodkom zaraz po urodzeniu zakłada się czapeczki. Także czapeczka do chrztu powinna być komfortowa i przyjemna dla dziecka. Warto zrezygnować z nadmiaru niewygodnych ozdób. 

Istotne jest, aby nakrycie głowy dla dziecka było wykonane z przyjemnego, miłego w dotyku materiału. Ważne jest także odpowiednie dopasowanie czapki do rozmiaru i kształtu głowy maluszka. Zbyt duża czapka może się zsuwać, a jeśli będzie ona za mała - może uciskać główkę dziecka i powodować nieprzyjemny dla maluszka dyskomfort. Istotne jest także to, aby czapka była wykonana z odpowiedniego materiału, który posiada wszelkie możliwe certyfikaty. Bezpieczeństwo maluszka jest najważniejsze. Warto więc o tym pamiętać.  

Która czapka dla niemowlaka? 

Czapka dla dziecka powinna być cienka, lekka i luźna. Okrycie głowy dla dziecka powinno być przede wszystkim komfortowe – najlepiej, aby była wykonana z bawełny. Najlepiej unikać czapek wełnianych, aby oszczędzić dziecku stresu, który może być spowodowany drapaniem. Czapeczka powinna także być odpowiednio dopasowana do wielkości i kształtu głowy maluszka – musi zasłaniać czoło i uszy. Nie ma także potrzeby, aby czapka była koniecznie wiązana - dzieci zazwyczaj nie lubią takich elementów. Podczas gdy na zewnątrz jest ciepło, dziecku wystarczy lekka i komfortowa, cienka bawełniana czapeczka. W zimie zaś warto wybrać nieco grubszą lub ubrać dwie - cieńszą pod spód, a grubszą na wierzch. Wygląd jest wyborem rodziców, ale zanim zdecydujemy się na czapkę z mnóstwem ozdób i udziwnień, warto zastanowić się, czy te elementy nie będą uciskać głowy dziecka i przeszkadzać. W przypadku najmniejszych dzieci, to jednak wygoda jest najważniejsza.  

Czapka dla dziecka - zadbaj o odpowiednią ochronę

 

Czapka dla dziecka to niezbędny element garderoby. Powinna być dobrana w taki sposób, aby nie przeszkadzała maluszkowi i była wykonana z odpowiedniego materiału - najlepiej z bawełny. Wówczas dziecko będzie miało zapewnioną ochronę głowy, a Ty nie musisz martwić się wychłodzeniem czy przewianiem delikatnych uszu maluszka. Tak małemu dziecku warto zakładać czapkę, ponieważ możemy w ten sposób uniknąć nieprzyjemności związanych z pogorszeniem jego stanu zdrowia. Odporność maluszka nie jest wtedy jeszcze dobrze ukształtowana, dlatego warto o nią odpowiednio zadbać. 


Data dodania: 01.06.2020 - 06:35

Innowacyjna Gospodarka