Wyszukiwarka

Wyszukiwanie szczegółowe

Wyszukiwanie na mapie

Czy wiesz, że...

...w Świerkocinie znajduje się Zoo Safari, które jest pierwszym Ogrodem Zoologicznym w Polsce, przez które można przejechać samochodem i zobaczyć dzikie zwierzęta z bardzo bliska?

Dowiedz się więcej

Patronat

http://www.szlakrzemiosla.pl/ http://www.teatr.gniezno.pl/ http://www.silentio.pl/co-robimy/do-barcelony-po-zdrowie/ http://pomagamy.dbv.pl http://pieknoistnieje.maliturysci.pl/
Partnerzy

Reklama

Jakie gadżety dla niemowląt warto kupić?

 

Kompletowanie wyprawki niemowlęcej rodzi często wiele pytań i wątpliwości, nawet jeżeli nie jest to pierwsze dziecko. Na rynku dostępnych jest bowiem coraz więcej różnorodnych gadżetów mających uławić pielęgnację i opiekę nad dzieckiem. Czy jednak wszystkie są niezbędne i potrzebne? Jakie artykuły warto kupić?

 

Podstawowe elementy wyprawki niemowlęcej w nowoczesnym wydaniu


Wiele współczesnych akcesoriów dla niemowląt to ulepszone, nowsze wersje tradycyjnych rozwiązań. Łóżeczko, które kiedyś było prostym meblem, dziś może przybierać współczesne formy, dodatkowe funkcjonalności i wybraną estetykę. Wanienka odpowiednio wyprofilowana albo leżaczek do kąpieli, a może wiaderko? Wszystko zależy od decyzji, jak rodzice chcą pielęgnować malucha. Zawsze każdy zakup warto przemyśleć i nie doprowadzać do dublowania akcesoriów, które mogą okazać się nigdy nieprzydatne.


Kiedy niemowlak naprawdę potrzebuje zabawek?


Wielu przyszłych rodziców wpada w szaleństwo zakupów przed pojawieniem się na świecie potomka. O ile zakup sporej ilości ubranek ma bardzo uzasadniony sens, to już zabawek niekoniecznie, przynajmniej nie od razu. Maluch tuż po urodzeniu nie ma wystarczających zdolności, aby zabawki go interesowały, nie są mu niezbędne. Dopiero po kilku tygodniach może zacząć dostatecznie skupiać wzrok i ćwiczyć koordynację. Jednak już od pierwszych dni może przydać się miś przytulanka z wbudowanym modułem naśladującym dźwięki bicia serca.


Uspokajające misie przytulanki


Czy taki miś przytulanka jest bezpieczny i przydatny? Produkty przeznaczone dla najmłodszych stworzone są z przyjaznych materiałów, z odpowiednimi atestami. Ich konstrukcja uniemożliwia stworzenie zagrożenia dla dziecka. O jego funkcjonalności świadczą liczne pozytywne opinie o produktach różnych marek, w mocno zróżnicowanych formach. Dźwięki wydawane przez misia-szumisia faktycznie uspakajają malucha, pozwalając mu spokojnie zasnąć. Przypominają odgłosy pamiętane jeszcze z życia płodowego noworodka.

 


Na zakupy gadżetów dla niemowląt można wydać mnóstwo pieniędzy. Dlatego warto każdy z nich przemyśleć, a także zasięgnąć opinii doświadczonych rodziców.


Data dodania: 02.04.2020 - 10:10

Innowacyjna Gospodarka