Wyszukiwarka

Wyszukiwanie szczegółowe

Wyszukiwanie na mapie

Czy wiesz, że...

...w Świerkocinie znajduje się Zoo Safari, które jest pierwszym Ogrodem Zoologicznym w Polsce, przez które można przejechać samochodem i zobaczyć dzikie zwierzęta z bardzo bliska?

Dowiedz się więcej

Patronat

http://www.szlakrzemiosla.pl/ http://www.teatr.gniezno.pl/ http://www.silentio.pl/co-robimy/do-barcelony-po-zdrowie/ http://pomagamy.dbv.pl http://pieknoistnieje.maliturysci.pl/
Partnerzy

Reklama

Londyn - najlepsze atrakcje dla dzieci

 

Londyn to miejsce pełne atrakcji dla dzieci – muzeów, parków i kultowych obiektów związanych z brytyjską kulturą i historią. Co ciekawe, wiele z nich można zwiedzić zupełnie za darmo! Podpowiadamy, bez jakich atrakcji wycieczka do stolicy Anglii nie może się obejść.

 

Londyn obsługuje aż sześć lotnisk – Heathrow, Stansted, Luton, London-City, Southend i Gatwick. Planując podróż, warto zwrócić uwagę, skąd będzie trzeba zorganizować sobie transfer i wybrać najkorzystniejsze połączenie z centrum miasta (więcej informacji można znaleźć na przykład na stronie https://www.fru.pl/city-break-londyn/transfer).

Najciekawsze muzea w Londynie

Dzieci z pewnością nie będą się nudzić w ogromnym Muzeum Historii Naturalnej położonym w dzielnicy Kensington, w zabytkowym budynku z końca XIX wieku. Wśród eksponatów znajdują się szkielety dinozaurów, płetwala błękitnego i wielu innych zwierząt, bogate ekspozycje poświęcone geologii, faunie i florze, a także wyjaśniające zjawiska przyrody – na przykład zjawisko trzęsienia ziemi czy historię ewolucji. Przy tej samej ulicy znajduje się równie ciekawe Muzeum Nauki, które zbiera eksponaty związane z motoryzacją, lotnictwem, techniką oraz badaniami kosmosu. Nie brakuje interaktywnych ekspozycji dedykowanych dzieciom. Idealnie sprawdzi się także Muzeum Dzieciństwa, w którym zebrano ogromną kolekcję zabawek z minionych wieków. Popularnością cieszy się ponadto Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud, w której można zrobić sobie zdjęcie z podobiznami wielu sławnych osób. Miłośnicy historii starożytnej koniecznie powinni udać się do Muzeum Brytyjskiego, by zobaczyć mumie i cenne artefakty pochodzące z wielu wieków przed naszą erą.

Big Ben, London Tower i inne kultowe miejsca

 

Na małych i dużych turystów czeka warownia obronna i dawna siedziba władców, czyli Tower of London wzniesiona w XI wieku. Warto zobaczyć London Bridge, czyli słynny most uważany za symbol miasta, a także Big Bena. Obowiązkowym punktem programu powinno być obserwowanie zmiany warty przed Buckingham Palace. Wśród atrakcji przeznaczonych typowo dla dzieci należy wspomnieć M&M's World, czyli cztery piętra wypełnione kolorowymi cukierkami z czekoladą w środku i tematycznymi dekoracjami. Miejsce cieszy się ogromną popularnością wśród turystów. Dzieci, które kochają zwierzęta, na pewno ucieszą się z wizyty w londyńskim zoo oraz Londyńskim Akwarium Sea Life, gdzie można między innymi obserwować karmienie rekinów i wiele gatunków ryb i morskich stworzeń.


Data dodania: 29.08.2019 - 06:48

Innowacyjna Gospodarka