Wyszukiwarka

Wyszukiwanie szczegółowe

Wyszukiwanie na mapie

Czy wiesz, że...

...w Świerkocinie znajduje się Zoo Safari, które jest pierwszym Ogrodem Zoologicznym w Polsce, przez które można przejechać samochodem i zobaczyć dzikie zwierzęta z bardzo bliska?

Dowiedz się więcej

Patronat

http://www.szlakrzemiosla.pl/ http://www.teatr.gniezno.pl/ http://www.silentio.pl/co-robimy/do-barcelony-po-zdrowie/ http://pomagamy.dbv.pl http://pieknoistnieje.maliturysci.pl/
Partnerzy

Reklama

Atrakcyjne noclegi w przepięknym Krakowie

 

Kraków jest miastem wyróżniającym się mozaiką kulturową, głębokimi tradycjami oraz nowoczesną rzeczywistością. Nic dziwnego, że każdego roku przyciąga tłumy turystów nie tylko z polski, ale z całego świata. Ze względu na dużą ilość zwiedzających w Krakowie przybywa nowych restauracji, barów i atrakcyjnych miejsc noclegowych. Dlaczego warto odwiedzić to dostojne miasto?

 

Wyjątkowa atmosfera Krakowa

Niezależnie czy możesz poświecić tylko weekend na zwiedzanie Krakowa, czy planujesz spędzić tu cały tydzień, w tym tętniącym życiem mieście nigdy nie będziesz się nudzić. To jak będzie wyglądał twój pobyt zależy od pory roku, pogody oraz od wyboru zwiedzanych miejsc. Miłośnikom przyrody z pewnością zapadnie do gustu długi i piękny park w okolicach starego Krakowa. Wiosną i latem możemy złapać tu chwile wytchnienia na jednej z wielu wygodnych ławek. Wąskie alejki porośnięte wokoło żółtymi i czerwonymi kwiatami wystającymi wśród traw, pierwsze pąki na drzewach owocowych oraz relaksujące melodie wyśpiewywane przez ptaki wprawią wszystkich w radosny nastrój. Natomiast zimowy Kraków jest miejscem wprost bajecznym. Obsypane śniegiem stare miasto, przyozdobione jest tysiącami błyszczących lampek tworząc magiczną atmosferę. Ta dawna stolica Polski rozkocha was z łatwością o każdej porze roku i sprawi, że zapragniecie tu wrócić.

noclegi w centrum Krakowa

 

Najsłynniejsze miejsca w Krakowie

Nie tylko miłośnicy historii powinni odwiedzić najsłynniejsze zabytki Krakowa. To właśnie w zabytkowej części miasta możemy poczuć tę niezwykłą atmosferę historycznego miasta. Co warto zobaczyć w pierwszej kolejności? Zwiedzanie można zacząć od Trasy Królewskiej. Rozpoczyna się ona pod kościołem świętego Floriana przy placu Matejki. Możecie podziwiać tu resztki dawnych fortyfikacji miejskich na przykład Barbakan. Miejscem, które nie sposób ominąć jest Rynek Główny. To prawdziwe centrum i serce Krakowa. Znajdziecie tu słynne Sukiennice, które kiedyś były jednym z najważniejszych miejsc handlu oraz najstarszy w mieście kościół Św. Wojciecha. Co jest głównym symbolem Krakowa? Oczywiście Kościół Mariacki z charakterystycznymi strzelistymi wieżami oraz Hejnałem Mariackim granym co godzinę. Na Rynku zatrzymajcie się nieco dłużej, aby poczuć tę czarującą atmosferę miasta. Wszystkie kamienice, które tu zobaczycie to kilkusetletnie budynki. Wzgórze Wawelskie z Zamkiem Królewskiej to zdecydowanie jeden z najbardziej ekscytujących zabytków w tym pięknym mieście. Teren, który objęty jest murami zachwyca swoją dużą powierzchnią, porównywalną z Rynkiem Głównym. Królewskie komnaty, archeologiczne przedmioty czy trofea wojenne, które możemy tu zobaczyć dostarczą nam całą masę emocji. Wybierasz się na urlop z pociechami? Musisz odwiedzić Smoka Wawelskiego!

 

Kraków kulturalnym miastem

Kraków to wyjątkowo kulturalne miejsce. Imprezy oraz festiwale dosłownie się tutaj nie kończą. Festiwal Muzyki Filmowej, Jarmark Świętojański czy słynny Festiwal Pierogów to tylko krótki zarys rozrywki, jaką oferuje nam to piękne miasto. Będąc w Krakowie konieczne trzeba się udać do jednej ze słynnych knajpek. Przytulne miejsca w krakowskich kamienicach utrzymane są w bardzo indywidualnym stylu i możemy cieszyć się ich wyjątkową atmosferą do późnych godzin nocnych. Letnie ogródki serwują pyszne tradycyjne dania oraz orzeźwiające napoje. Kraków chlubi się również najlepszymi kawiarniami oraz cukierniami. Wypijemy tu aromatyczne cappuccino i zjemy pyszną kremówkę papieską. Natomiast miękkie i pulchne obwarzanki krakowskie napotkamy w Starym Mieście na każdym rogu. Co jeszcze można robić w Krakowie? Lokalne piwnice w centrum miasta oferują wybitne koncerty jazzowe. Osoby żądne wrażeń mogą udać się do Krakowskiego Parku Linowego oraz na Skałki Twardowskiego, na zachodzie miasta.

 

Atrakcyjne noclegi w Krakowie

W tym pięknym turystycznym miejscu nie znajdziemy problemów z wynajęciem nowoczesnego noclegu na weekend lub dłużej. Oferta noclegowa w Krakowie jest naprawdę bogata. Szeroki wachlarz cen zagwarantuje miejsce dostosowane do potrzeb każdego turysty. Znajdziecie tu bardzo przystępne hostele na studenckie wypady albo luksusowe i rodzinne apartamenty. Pensjonaty natomiast cechują się bardzo wysokim standardem i takimi usługami jak śniadanie lub darmowy parking. Często są one położone na uboczach miasta, w cichych i malowniczych okolicach. Jeżeli zależy wam na świetnej lokalizacji, wybierzcie apartament wynajmowany na krótki termin. Cena takiego miejsca jest bardzo atrakcyjna, zważając na wysoką jakość wykończenia oraz bogate wyposażenie wnętrza. Możecie znaleźć mieszkania zlokalizowane w ścisłym centrum, na przykład w dzielnicy starego miasta. Dzięki temu, że apartamenty posiadają wyposażoną kuchnie lub aneks kuchenny, można przygotować sobie śniadanie czy kolacje w nowoczesnym mieszkaniu, jednocześnie będąc w centrum tego pięknego miasta.Kraków już od wielu lat uważany jest za najważniejszy ośrodek Polski. Zachwyca cudowną atmosferą, wyjątkową historią oraz świetną rozrywką. Bogata baza noclegowa pozwoli wam wybrać miejsce, w którym będziecie czuć się przyjemnie i komfortowo, podczas zwiedzania jednego z najpiękniejszych miejsc w Polsce


Data dodania: 05.06.2019 - 16:59

Innowacyjna Gospodarka