Wyszukiwarka

Wyszukiwanie szczegółowe

Wyszukiwanie na mapie

Czy wiesz, że...

...w Świerkocinie znajduje się Zoo Safari, które jest pierwszym Ogrodem Zoologicznym w Polsce, przez które można przejechać samochodem i zobaczyć dzikie zwierzęta z bardzo bliska?

Dowiedz się więcej

Patronat

http://www.szlakrzemiosla.pl/ http://www.teatr.gniezno.pl/ http://www.silentio.pl/co-robimy/do-barcelony-po-zdrowie/ http://pomagamy.dbv.pl http://pieknoistnieje.maliturysci.pl/
Partnerzy

Reklama

HISTORYLAND – LEKCJA HISTORII DLA OPORNYCH

 

Bitwa pod Grunwaldem, obrona klasztoru na Jasnej Górze, solidarnościowy zryw w Stoczni Gdańskiej – to wydarzenia, które ukształtowały historię Polski i Polaków. Pewnie uczyliście się o nich w szkołach i wydawały się śmiertelnie nudne. Jednak lekcje historii mogą być ciekawsze niż gnicie w sali wykładowej i słuchanie monotonnej wypowiedzi z mnóstwem dat i nazwisk. HistoryLand łączy w sobie historię, nowoczesne technologie i klocki Lego – trudno wymyślić lepsze połączenie. Jak się to sprawdza i jak może wyglądać wizyta w HistoryLandzie? Zapraszamy do lektury tekstu, który odpowie na to pytanie.

 

Historia, która ożywa

Jak już wspomnieliśmy HistoryLand stawia na połączenie interaktywnej zabawy, makiet Lego (złożonych z ponad miliona elementów!) oraz technologii VR (Virtual Reality). Pomysłowe połączenie elementów, które na pierwszy rzut oka zupełnie do siebie nie pasują, sprawiają, że historyczne wydarzenia ożywiają na oczach widzów. Po raz pierwszy masz możliwość nie tylko zobaczyć wszystkie miejsca odtworzone z dbałością o najmniejsze szczegóły, ale również wczuć się w bohaterów historycznych wydarzeń.

10 wydarzeń z historii Polski

Osada w Biskupinie wzniesiona na długo przed naszą erą, podziwianie Drzwi Gnieźnieńskich zbudowanych z klocków Lego w skali 1:1, czy najsłynniejsze starcia batalistyczne w historii naszego kraju: od bitwy z Zakonem Krzyżackim pod Grunwaldem (1410), przez oblężenie Jasnej Góry przez Szwedów (1655), aż po bitwy z II Wojny Światowej: obronę Westerplatte (1939) oraz bitwę pod Monte Cassino (1944) – to tylko niektóre z 10 atrakcji, które czekają na Ciebie w HistoryLandzie. Całość wieńczy spojrzenie na Stocznię Gdańską w chwili zrywu Solidarności oraz makiety odwzorowujące katedrę na Wawelu i Sukiennice. Odwiedzając to niezwykłe miejsce w centrum Krakowa, przeniesiesz się w czasie!

Przygoda solo, w grupie lub z przewodnikiem

 

Wszystkie atrakcje dostępne w HistoryLandzie możesz odkrywać samodzielnie, lub w grupie przyjaciół. Istnieje możliwość zorganizowania urodzin (imprezy zamkniętej na konkretną liczbę gości), zaś samo poznawanie atrakcji może zostać uatrakcyjnione przez obecność przewodnika, który ubarwi wizytę porywającą opowieścią (przewodnik płynnie posługuje się językiem polskim, angielskim oraz włoskim). Jeśli wolisz zwiedzać przybytek we własnym tempie, to możemy zaoferować Ci audioprzewodnik dostępny w dwóch wersjach językowych (polskiej i angielskiej). Niezależnie od wybranej opcji, jedno pozostaje niezmienne – wizyta w HistoryLandzie to niezapomniane przeżycie, która łączy walory edukacyjne ze wspaniałą zabawą!


Data dodania: 29.05.2019 - 10:36

Innowacyjna Gospodarka