Wyszukiwarka

Wyszukiwanie szczegółowe

Wyszukiwanie na mapie

Czy wiesz, że...

...w Świerkocinie znajduje się Zoo Safari, które jest pierwszym Ogrodem Zoologicznym w Polsce, przez które można przejechać samochodem i zobaczyć dzikie zwierzęta z bardzo bliska?

Dowiedz się więcej

Patronat

http://www.szlakrzemiosla.pl/ http://www.teatr.gniezno.pl/ http://www.silentio.pl/co-robimy/do-barcelony-po-zdrowie/ http://pomagamy.dbv.pl http://pieknoistnieje.maliturysci.pl/
Partnerzy

Reklama

W jaki sposób dobrać stanik do karmienia piersią?

 

Odpowiedni ubiór podczas karmienia piersią w wielu sytuacjach jest dla kobiety prawdziwym zbawieniem. Duży wybór w sklepach tego typu produktów może nieźle namieszać w głowie. Postaramy się rozwiać Twoje wątpliwości.

 

Pamiętaj o tym, że jako mama również powinnaś dbać o siebie i o swój ubiór. Stawiając na dobrze dobrane ubrania do karmienia możesz znacznie ułatwić sobie życie. Jeśli masz wątpliwości zawsze możesz skorzystać z porady ekspertów, na przykład ze sklepu internetowego Koszulove. Kompetentny doradca w obecnych czasach jest na wagę złota. Odpowiedni biustonosz do karmienia może znacznie ułatwić dostawienie maleństwa do piersi. Taka część garderoby najczęściej składa się z odpowiednio okalającej ramki, a także klapki, którą się odpina.

Stanik stanikowi nierówny

Oczywiście, możesz postawić również na swój dotychczasowy stanik i podczas karmienia po prostu unosić go do góry. Pamiętaj jednak, że może to być dla Ciebie dość niekomfortowe. Odzież do karmienia piersią jest konstruowana w taki sposób, aby w znacznym stopniu ułatwić tę czynność w każdej sytuacji – również w szpitalu, tuż po porodzie! Aby dobrać najlepszy rozmiar kup go pod koniec ciąży. Istotne jest to, aby stanik nie spłaszczał biustu, powinien on być idealnie dobrany do kształtu oraz rozmiaru piersi. Właśnie dlatego nie warto kupować tej części garderoby na zapas. Nie warto nosić zbyt małych, ani zbyt dużych rozmiarów. Ważne jest także to, że przed tym jak laktacja się ustabilizuje, biust może się zwiększać i zmniejszać nawet kilka razy w ciągu jednego dnia.

Odpowiedni stanik, czyli jaki?

 

Na samym początku lepiej nie inwestować w drogie i wyszukane modele. Lepiej postaw na materiałowe miseczki, które same będą dopasowywać się do rozmiaru piersi. Jest to szczególnie istotne w pierwszym miesiącu po porodzie, kiedy laktacja nie jest jeszcze ustabilizowana. Stanik, który weźmiesz ze sobą do szpitala powinien być miękki, bez fiszbin, które mogą Ci przeszkadzać. Dobrym pomysłem jest przymierzenie kilku modeli i wybranie tego, który będzie dla Ciebie najbardziej odpowiedni. Jeśli cenisz sobie wygodę, lepiej wybierać staniki bez usztywnień. To pozwoli Ci na pełną swobodę ruchów również podczas karmienia. Niektóre biustonosze mogą być ładnie ozdabiane koronką, dzięki czemu poczujesz się o wiele bardziej kobieco i nie stracisz pewności siebie.


Data dodania: 10.05.2019 - 10:55

Innowacyjna Gospodarka