Wyszukiwarka

Wyszukiwanie szczegółowe

Wyszukiwanie na mapie

Czy wiesz, że...

...w Świerkocinie znajduje się Zoo Safari, które jest pierwszym Ogrodem Zoologicznym w Polsce, przez które można przejechać samochodem i zobaczyć dzikie zwierzęta z bardzo bliska?

Dowiedz się więcej

Patronat

http://www.szlakrzemiosla.pl/ http://www.teatr.gniezno.pl/ http://www.silentio.pl/co-robimy/do-barcelony-po-zdrowie/ http://pomagamy.dbv.pl http://pieknoistnieje.maliturysci.pl/
Partnerzy

Reklama

Na co zwrócić uwagę wybierając hotel?

 

Przygotowujecie się do wypadu na weekend poza miasto? Szukacie odpowiedniego hotelu? Nie wiecie jak wybrać ten właściwy? Poniżej postaramy się podpowiedzieć czym kierować się podczas wyboru hotelu.

 

Długi weekend majowy zbliża się wielkimi krokami. Te kilka dni wolnego to doskonała okazja, aby wraz z rodziną czy też przyjaciółmi wybrać się w Polskie góry. Aby jednak taki wypad był udany należy już za czasu zarezerwować hotel. Jak jednak wiadomo hotel hotelowi nierówny i czasami cały pobyt może zostać zepsuty przez konieczność nocowania w miejscu, które zwyczajnie nie jest przyjazne turystom. W związku z tym w poniższym poradniku postaramy się podpowiedzieć, na co zwrócić uwagę podczas wyboru hotelu.

Zacznijmy zatem od tego, że nie każdego z nas stać, aby wynająć pokój w pięcio gwiazdkowym hotelu. W związku z tym trzeba szukać miejsca o nieco niższym standardzie. Brak pięciu gwiazdek nie oznacza jednak, że miejsce w jakim się zatrzymacie będzie od razu obrazem nędzy i rozpaczy. Nic z tych rzeczy. Wystarczy po prostu wybrać miejsce które cieszy się dobrymi opiniami i komentarzami osób, które tam przebywały. Oczywiście nigdy nie będą to wyłącznie oceny pozytywne. Trzeba zatem ustalić kilka kryteriów, które w głównej mierze będą się dla was liczyć podczas wyboru odpowiedniej bazy noclegowej.

Tak więc często pierwszym i kluczowym kryterium wyboru hotelu jest cena oferowanych noclegów. W tej materii dużo zależy od tego, co do zaoferowania ma dany hotel. Rożnego rodzaju dodatkowe atrakcje takie jak basen, siłowni, gabinet odnowy czy też SPA na pewno sprawią, że cena noclegu będzie nieco wyższa. 

 


Rytro noclegi dla osób, które dopiero zaczynają przygodę z górskimi szlakami


Na cenę na pewno ma też wpływ gdzie dokładnie zlokalizowany jest hotel. Cena pokoju w dwu gwiazdkowym hotelu w jednej miejscowości może być bowiem porównywalna z ceną czterogwiazdkowego hotelu w popularnych górskich miejscach takich jak Zakopane. Trzeba mieć zatem świadomość, że finalna cena może zależeć od tego, gdzie dokładnie w Polskie góry udacie się na majówkę. Początkujący amatorzy górskich wędrówek nie muszą zaraz rzucać się na najwyższe szczyty i na pierwszy weekend w górach wybrać inne atrakcyjne miejscowości takie jak, chociażby Rytro i jego okolice.

Drugim kryterium podczas wyboru hotelu powinien być oczywiście jego standard. Nie każdy hotel musi od razu być wyposażony w salon odnowy biologicznej, ale dobrze wyposażony pokój z łazienką stanowi absolutne minimum. Czysty pokój to podstawa udanego wypoczynku. Wśród dodatkowych udogodnień warto zwrócić uwagę na takie jak darmowe WiFi, parking, możliwość zakwaterowania ze sobą zwierzaka czy też basen. Jeżeli na majowy weekend wybieracie się wraz z ze swoimi pociechami to dobrze sprawdzić czy dany hotel udostępnia jakieś dodatkowe atrakcje dla dzieci lub też, czy można je zostawić pod opieką wykwalifikowanego animatora zabaw.Standard hotelu i dodatkowe atrakcje są niezwykle istotne

 Decydując się na rezerwację w danym hotelu warto również zwróci uwagę na jego dokładne umiejscowienie. Jeżeli zależy wam na pieszych wędrówkach to dobrze, aby hotel umiejscowiony był jak najbliżej popularnych szlaków. Osoby, które chcą mieć wszędzie blisko powinny natomiast szukać hotelu położonego w samym centrum danej miejscowości.

Ostatnim czynnikiem mającym wpływ na decyzję o wyborze hotelu powinna być oferowana przez dany ośrodek pomoc hotelowa oraz jego polityka wobec gości. Miła i profesjonalna obsługa potrafi bowiem znacznie uprzyjemnić pobyt. Czas trwania doby hotelowej ma również spore znaczenie, szczególnie dla osób, które muszą przejechać przez pół polski, aby dotrzeć w góry.


Data dodania: 25.04.2019 - 22:38

Innowacyjna Gospodarka