Wyszukiwarka

Wyszukiwanie szczegółowe

Wyszukiwanie na mapie

Czy wiesz, że...

...w Świerkocinie znajduje się Zoo Safari, które jest pierwszym Ogrodem Zoologicznym w Polsce, przez które można przejechać samochodem i zobaczyć dzikie zwierzęta z bardzo bliska?

Dowiedz się więcej

Patronat

http://www.szlakrzemiosla.pl/ http://www.teatr.gniezno.pl/ http://www.silentio.pl/co-robimy/do-barcelony-po-zdrowie/ http://pomagamy.dbv.pl http://pieknoistnieje.maliturysci.pl/
Partnerzy

Reklama

Północ czy południe, czyli gdzie pojechać na wakacje z dzieckiem

 

Próbujesz zaplanować wyjazd na urlop z dziećmi, ale nadal nie wiesz, który kierunek Polski wybrać? Obszary północnej Polski, czyli te, znajdujące się między innymi w województwie kujawsko-pomorskim, mają wiele do zaoferowania rodzinom z dziećmi. Podobnie obszary południowe, a w szczególności te w Beskidzie Sądeckim.

 

Wbrew pozorom na wakacje z dzieckiem nie musisz się jakoś szczególnie przygotowywać. Wystarczy, że zarezerwujesz pewny nocleg w wybranej miejscowości, spakujesz najpotrzebniejsze rzeczy oraz sprawdzisz okoliczne atrakcje turystyczne. Poniżej znajdziesz dwa przykłady sprawdzonych miejscowości na północy i południu Polski, które warto odwiedzić z dziećmi.

Rytro – spacery po Beskidzie Sądeckim

Miejscowość Rytro ma wiele do zaoferowania rodzinom z dziećmi. Najpopularniejszą formą aktywności w tym regionie jest trekking. Przez Rytro przechodzi Czerwony Główny Szlak Beskidzki imienia Kazimierza Sosnowskiego, prowadzący na najwyższy szczyt Beskidu Sądeckiego – Radziejową (1266 m n.p.m.). Szlak prowadzi przez miejsca, które odznaczają się najpiękniejszymi krajobrazami. Niedaleko znajdują się też dwa gminne szlaki, które prowadzą na Kordowiec i Kanarkówkę w nieco ponad półtorej godziny. W Rytrze znajduje się też szlak niebieski, który wiedzie Szczawnicy w około 6,5 godziny.

Rytro miejsce wprost stworzone zarówno do długich rodzinnych wyjazdów, jak i na krótkie weekendowe wypady poza miasto. Propozycje noclegów można znaleźć tutaj: https://meteor-turystyka.pl/noclegi,rytro,0.html. Spokojne otoczenie z pewnością przypadną do gustu wielbicielom odpoczynku z dala od miejskiego zgiełku. W Rytrze można także zorganizować konferencje i spotkania biznesowe oraz wyjazdy integracyjne dla pracowników.

Włocławek – historyczna stolica Kujaw

Na północy Polski wart odwiedzenia jest z pewnością Włocławek, który należy do najstarszych miast w Polsce. Około X wieku p.n.e. we Włocławku istniała osada kultury łużyckiej. Główną rzeką przepływającą przez miasto jest Wisła, która dzieli miasto na dwie części. We wschodniej części Włocławka wody Wisły zostały spiętrzone zaporą, tworzącą Jezioro Włocławskie. Nocleg we Włocławku najlepiej zarezerwować z odpowiednim wyprzedzeniem. Polecane kwatery można znaleźć tutaj: https://meteor-turystyka.pl/noclegi,wloclawek,0.html. Na terenie miejscowości znajdują się też liczne ścieżki przyrodnicze na różnych poziomach zaawansowania. Bezpośrednio z Włocławkiem sąsiaduje Gostynińsko-Włocławski Park Krajobrazowy, który powstał jako jeden z pierwszych parków krajobrazowych w Polsce. Zamieszkują go rysie, bobry, sokoły wędrowne oraz bociany czarne.

 

We Włocławku znajduje się jeden z najcenniejszych obiektów przyrodniczych na terenie środkowej Polski, czyli Rezerwat przyrody Kulin. Na tym niezwykle pięknym terenie wytworzył się specyficzny mikroklimat, który umożliwia życie wielu rzadkim roślinom oraz zwierzętom.


Data dodania: 25.04.2019 - 22:32

Innowacyjna Gospodarka