Wyszukiwarka

Wyszukiwanie szczegółowe

Wyszukiwanie na mapie

Czy wiesz, że...

...w Świerkocinie znajduje się Zoo Safari, które jest pierwszym Ogrodem Zoologicznym w Polsce, przez które można przejechać samochodem i zobaczyć dzikie zwierzęta z bardzo bliska?

Dowiedz się więcej

Patronat

http://www.szlakrzemiosla.pl/ http://www.teatr.gniezno.pl/ http://www.silentio.pl/co-robimy/do-barcelony-po-zdrowie/ http://pomagamy.dbv.pl http://pieknoistnieje.maliturysci.pl/
Partnerzy

Reklama

Co zabrać na krótki letni wyjazd nad morze - ABC pakowania bagażu

 

Urlop nad morzem to jedna z najpopularniejszych form odpoczynku. Przed wyjazdem dobrze zrobić listę wszystkich rzeczy, które będą potrzebne. Oprócz strojów kąpielowych najważniejsze są kosmetyki z filtrami przeciwsłonecznymi i odpowiednie obuwie.

 

Jak zrobić listę?

Każdy, od pracowników biura turystycznego po znajomych, którzy nie są fanami podróży powie, że udane wakacje to takie bez przykrych niespodzianek. Wiele kłopotliwych sytuacji nawet w trakcie kilkudniowego wyjazdu można wyeliminować dobrym planem dotyczącym pakowania. Wzięcie wyłącznie najpotrzebniejszych rzeczy to nie tylko lekki plecak, ale również pewność, że ma się wszystko to, co trzeba, nic więcej. Warto też pamiętać o zostawieniu miejsca w walizce, plecaku lub torbie na pamiątki, zakupy i prezenty. Tworząc listę najlepiej podzielić ją na kilka kluczowych kategorii: dokumenty, ubrania, kosmetyki i leki oraz akcesoria.

Dokumenty niezbędne na wyjazd

Wśród dokumentów, które trzeba ze sobą zabrać, znajdują się te oczywiste, czyli dowód osobisty lub paszport (warto sprawdzić datę ich ważności, szczególnie jeśli wyjeżdżamy za granicę), ubezpieczenie, potwierdzenia rezerwacji noclegu w formie papierowej (na wszelki wypadek), karty płatnicze oraz gotówka. W zależności od kierunku podróży i środka transportu czasem konieczne będzie również posiadanie wizy. Dokumenty i pieniądze warto mieć zawsze przy sobie, np. w saszetce lub torebce, którą można zwiesić na szyi. Bardzo przydatne są wodoodporne woreczki.

Ubrania i akcesoria do pływania i opalania

Oprócz zestawów ubrań na każdy dzień trzeba wziąć strój kąpielowy oraz duży ręcznik lub matę. Przydatne mogą być także buty do chodzenia po skalistej plaży, gogle do nurkowania, kapelusz przeciwsłoneczny oraz okulary przeciwsłoneczne. Koniecznie trzeba pamiętać o japonkach lub innym przewiewnym obuwiu.

Kosmetyki i leki

Wśród kosmetyków niezbędnych w czasie pobytu nad morzem są kremy z filtrem. Jeżeli podróżujemy samolotem wyłącznie z bagażem podręcznym, ważne jest, aby wszystkie płynne kosmetyki były w buteleczkach nieprzekraczających pojemności 100 ml. W kurortach i miejscowościach turystycznych kosmetyki do opalania są bardzo drogie, z tego względu warto zabrać własne. Nawilżane chusteczki oraz chusteczki higieniczne przydają się w każdej podróży. Osoby regularnie zażywające leki oczywiście muszą je zabrać w nawet krótką podróż, ponadto w czasie wyjazdu przydadzą się środki przeciwbólowe i plastry.

Niezbędne podróżnicze akcesoria

 

Bez względu na destynację zawsze trzeba mieć ze sobą telefon komórkowy i ładowarkę. Plażowiczom przyda się specjalny pokrowiec-woreczek, dzięki któremu telefon nie ulegnie zniszczeniu po kontakcie z wodą lub piaskiem.


Data dodania: 03.04.2019 - 22:55

Innowacyjna Gospodarka