Wyszukiwarka

Wyszukiwanie szczegółowe

Wyszukiwanie na mapie

Czy wiesz, że...

...w Świerkocinie znajduje się Zoo Safari, które jest pierwszym Ogrodem Zoologicznym w Polsce, przez które można przejechać samochodem i zobaczyć dzikie zwierzęta z bardzo bliska?

Dowiedz się więcej

Patronat

http://www.szlakrzemiosla.pl/ http://www.teatr.gniezno.pl/ http://www.silentio.pl/co-robimy/do-barcelony-po-zdrowie/ http://pomagamy.dbv.pl http://pieknoistnieje.maliturysci.pl/
Partnerzy

Reklama

Nie tylko dla dziewczynek, czyli dlaczego warto kupować kuchnie dla dzieci?

 

Kuchnie dla dzieci są uniwersalnymi zabawkami, tak samo odpowiednimi dla chłopców, jak i dziewczynek. Pobudzają wyobraźnię i kreatywność. Pozwalają zarówno na samodzielną zabawę, jak i zabawę w grupie. Dzieci bardzo chętnie podpatrują czynności, wykonywane przez dorosłych, a następnie starają się je kopiować. Kuchnie dla dzieci to bezpieczny sposób na naukę gotowania.

 

Kuchnie dla dzieci składają się z meblościanki z piekarnikiem, zlewem, palnikiem oraz półeczkami, do złudzenia przypominając te prawdziwe. Wyposażona jest w garnki, kubki, zabawkowe produkty spożywcze. Najczęściej produkuje się je z drewna, a dokładniej płyty mdf. Dlaczego warto zdecydować się na taki prezent?

Edukacja

Kuchnia dla dzieci może pełnić rolę edukacyjną, stając się miejscem pierwszych kuchennych prób i całkowicie bezpiecznej nauki gotowania. W zależności bowiem od rozbudowania danego modelu, możliwe będzie przeprowadzenie w takiej kuchni wszelkich podstawowych czynności, związanych z gotowaniem, takich jak: otwieranie i używanie piekarnika, podgrzewanie posiłków w mikrofalówce, stawianie wody na gazie, używanie miksera i tostera lub ekspresu do kawy.

Bezpieczeństwo i kreatywność

Kolejną zaletą kuchni dla dzieci jest możliwość rozwijania ich wyobraźni i kreatywności w całkowicie bezpieczny sposób. Nie ma jednego schematu zabawy, więc dziecko może modyfikować dowolnie swoje czynności. Układanie i przekładanie drobnych elementów ćwiczy zdolności manualne dziecka, a akcesoria do porządkowania i organizowania nauczą nasze dziecko porządku i systematyczności, niezależnie, czy kuchnia będzie prezentem dla chłopca czy dziewczynki.     

Szeroki wybór omawianego rodzaju zabawek oferuje renomowana Hurtownia Zabawek Jokomisiada. Do wyboru mamy kilka modeli kuchni dla dzieci; mniej lub bardziej rozbudowanych, w różnych kolorach oraz stylach. Dla dziewczynek możemy wybrać model w kolorze jasnego różu, dla chłopca w neutralnym kolorze bieli.

Uniwersalność i trwałość

Inną zaletą kuchni dla dzieci jest ich uniwersalność. Dziecko może się w niej bawić samodzielnie, lub w towarzystwie rówieśników. Nawet przy samotnej, kilkugodzinnej zabawie nie będzie się nudzić, ze względu na mnogość kuchennych akcesoriów oraz różne możliwości ich użycia.

 

Ponadto kuchnie dla dzieci to zabawki niezwykle trwałe. Ich poszczególne części odporne są na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne, dzięki czemu taka zabawka będzie służyła naszemu dziecku przez długie lata.


Data dodania: 03.04.2019 - 22:40

Innowacyjna Gospodarka