Wyszukiwarka

Wyszukiwanie szczegółowe

Wyszukiwanie na mapie

Czy wiesz, że...

...w Świerkocinie znajduje się Zoo Safari, które jest pierwszym Ogrodem Zoologicznym w Polsce, przez które można przejechać samochodem i zobaczyć dzikie zwierzęta z bardzo bliska?

Dowiedz się więcej

Patronat

http://www.szlakrzemiosla.pl/ http://www.teatr.gniezno.pl/ http://www.silentio.pl/co-robimy/do-barcelony-po-zdrowie/ http://pomagamy.dbv.pl http://pieknoistnieje.maliturysci.pl/
Partnerzy

Reklama

Na co zwracać uwagę wybierając pensjonat w górach?

500

 

Wybierając pensjonat w górach powinniśmy zwracać uwagę nie tylko na standard oferowanych pokoi, lecz również na jego usytuowanie, a także widoki, które będziemy mogli podziwiać z tarasów naszych apartamentów. Ważne będą atrakcje, oferowane przez pensjonat, oraz bliskość lokalnych, turystycznych ciekawostek. Przyjrzyjmy się bliżej, na co zwracać uwagę wybierając pensjonat w górach, by mieć gwarancję udanego wypoczynku.

 

Polskie góry stanowią jeden z najchętniej odwiedzanych rejonów naszego kraju, zarówno w sezonie letnim, jak i zimowym. Piękno otaczających krajobrazów, bliskość przyrody, spokój i atrakcje, oferowane przez górskie miejscowości sprawiają, że chętnie wybieramy Tatry na miejsce spędzenia urlopu. Na co zwracać uwagę, wybierając pensjonat?

Po pierwsze komfort pokoi

Urlop to czas, w którym chcemy wypocząć i zregenerować siły. Relaksowi powinny sprzyjać zatem komfortowe, bogato wyposażone pokoje. Nie powinno zabraknąć w nich wygodnych łóżek, telewizora, stolika, szafek nocnych, garderoby oraz węzła sanitarnego z akcesoriami oraz przyborami higienicznymi.   

Szczególną popularnością cieszą się te pensjonaty, które wystrojem, zarówno części wspólnych, jak i pojedynczych pokoi, nawiązują do lokalnego, górskiego stylu. Rzeźbione meble z drewna oraz akcenty, kojarzące się z górskim folklorem, z pewnością zachwycą niejednego gościa.

Komfortowe pokoje to także takie, z których balkonów i tarasów rozpościerać się będzie widok na pasma górskie. Nic tak bowiem nie relaksuje, jak poranna kawa z widokiem na skąpane w słońcu szczyty.

Po drugie atrakcje

Wybierając pensjonat w górach zwróćmy uwagę na to, jakie dodatkowe atrakcje oferuje on swoim gościom. Pogoda w górach bywa bardzo zmienna i nieraz utrudnia długie spacery po górskich szlakach. Dlatego warto, aby pensjonat oferował na swoim terenie alternatywne możliwości spędzenia czasu. W Hotelu Górskim w Białce Tatrzańskiej goście będą mieli zatem do dyspozycji leśne SPA, pokój rekreacyjny, siłownię oraz bogato zdobioną w góralskie motywy jadalnię. Szukajmy pensjonatów, oferujących także bawialnię dla dzieci.

Po trzecie lokalizacja

 

Dobry pensjonat w górach będzie także pensjonatem odpowiednio zlokalizowanym. Najlepiej, jeśli położenie pensjonatu oferuje z jednej strony bliskość górskich szlaków, łatwą dostępność ciekawych miejsc odpowiednich do pierwszych wędrówek, z drugiej bliskość turystycznych atrakcji. Hotel Górski, zlokalizowany obok basenów geotermalnych Terma Bania i słynnego kompleksu narciarskiego Kotelnica Białczańska, zadowoli nawet najbardziej wymagających turystów.


Data dodania: 25.02.2019 - 20:50

Innowacyjna Gospodarka