Wyszukiwarka

Wyszukiwanie szczegółowe

Wyszukiwanie na mapie

Czy wiesz, że...

...w Świerkocinie znajduje się Zoo Safari, które jest pierwszym Ogrodem Zoologicznym w Polsce, przez które można przejechać samochodem i zobaczyć dzikie zwierzęta z bardzo bliska?

Dowiedz się więcej

Patronat

http://www.szlakrzemiosla.pl/ http://www.teatr.gniezno.pl/ http://www.silentio.pl/co-robimy/do-barcelony-po-zdrowie/ http://pomagamy.dbv.pl http://pieknoistnieje.maliturysci.pl/
Partnerzy

Reklama

Obóz nad morzem: dlaczego to najlepszy wybór na pierwszy samodzielny wyjazd dziecka?

 

Rodzice szukający obozów i kolonii dla swoich pociech mają niezły ból głowy. Oferta jest przebogata i można się w niej łatwo pogubić. Organizatorzy kuszą obozami tematycznymi, np. tanecznymi, sportowymi czy wokalnymi. Do tego dochodzi jeszcze kwestia wyboru odpowiedniej lokalizacji. Tradycyjnie największą popularnością cieszą się obozy nad morzem. Jeśli Twoje dziecko ma po raz pierwszy wyjechać na wakacje bez Ciebie, sugerujemy właśnie kierunek nadmorski. Dlaczego? Wyjaśniamy to w naszym poradniku.

 

Bardzo szeroka oferta

Obozy nad morzem dla dzieci i młodzieży oferują wszyscy organizatorzy turystyki działający na polskim rynku. Nie ma zatem problemu ze znalezieniem obozu, który będzie dostępny na Twoją kieszeń, a do tego zapewni dziecku odpowiednie warunki pobytu.

 

Pamiętaj jednak, by wybierając organizatora obozu nad morzem nie kierować się wyłącznie kryterium najniższej ceny! Za podejrzanie tanią ofertą stoi albo niski standard pobytu, albo niewykwalifikowana kadra, albo słaby program, przez co dziecko będzie się zwyczajnie nudzić. Wśród polecanych organizatorów na pewno warto wymienić firmę Kogis, której obozy i kolonie cieszą się świetnymi opiniami zarówno rodziców, jak i uczestników.

 

Ważna jest także lokalizacja obozu. Określenie „nad morzem” jest bardzo obszerne, dlatego radzimy sprawdzić, czy ośrodek rzeczywiście znajduje się blisko plaży. Kolejna kwestia to infrastruktura obozowa – dzieci powinny mieć do dyspozycji obszerne tereny rekreacyjne oraz zapewnione komfortowe warunki do spania.

 

Obóz nad morzem to mnóstwo możliwości spędzania wolnego czasu

Pod tym względem polskie morze bije na głowę góry i Mazury. Choć stara zasada głosi, że w dobrym towarzystwie nie można się nudzić, to jednak dzieci biorące udział w obozie powinny mieć możliwie najszerszy wybór opcji aktywnego spędzania wolnego czasu. Rodzimy Bałtyk to gwarantuje!

 

Krążą legendy na temat kapryśnej, nadmorskiej pogody. Rzeczywiście, nie da się przewidzieć aury nad Bałtykiem (zwłaszcza z dużym wyprzedzeniem), co nie zmienia faktu, że nawet w niepogodę zawsze znajdzie się mnóstwo atrakcji. Dużą rolę odgrywają w tym opiekunowie, którzy muszą mieć plan awaryjny na oberwanie chmury czy kilkudniową słotę.

 

Obóz nad morzem to przede wszystkim atrakcje wodne, czyli plażowanie i kąpiele w Bałtyku (rzecz jasna pod nadzorem wykwalifikowanych ratowników). Do tego dochodzą przepiękne tereny spacerowe i rowerowe. Na dobrze zorganizowanym obozie nie ma miejsca na nudę nawet wtedy, gdy leje deszcz i nie da się wyjść z ośrodka. Program obozu układa się w taki sposób, aby dzieci zawsze miały coś do roboty i mogły kreatywnie spędzać czas, bez wpatrywania się w ekrany smartfonów czy tabletów.  

 

Atrakcje w okolicy

 

Niewątpliwym atutem nadmorskich obozów jest to, że obozowicze mogą korzystać z atrakcyjnych wycieczek – i to bez względu na pogodę. Dobrym przykładem będą tutaj obozy w Dźwirzynie organizowane przez wspomnianą firmę Kogis. Uczestnicy wyjazdów zwiedzają pobliskie Mielno, Koszalin, a także spędzają cały dzień w koszalińskim aquaparku. Ważne jest więc, że dzieci nie jadą na wypoczynek w całkowitą głuszę, z dala od cywilizacji.

 

Dobra frekwencja

 

Nie bez znaczenia jest to, że rodzice zdecydowanie najchętniej posyłają swoje pociechy właśnie na obozy nad morzem. Dzięki temu Twoje dziecko nie powinno mieć najmniejszego problemu z zawarciem nowych znajomości i znalezieniem obozowych przyjaciół. Dzięki wysokiej frekwencji organizator może podzielić obozowiczów na grupy osób w podobnym wieku. Dzieciom jest wtedy o wiele raźniej, co jest szczególnie ważne w przypadku pierwszego wyjazdu bez rodziców.

 

Piękne okoliczności przyrody

 

Czego jak czego, ale nadbałtyckich plaż może nam zazdrościć cała Europa, a może i świat. Gdyby tylko pogoda była pewniejsza, a morze cieplejsze, bez wątpienia bylibyśmy potęgą turystyczną. Nie ma jednak na co narzekać – trzeba korzystać!

 

Nieprzypadkowo to właśnie obozy nad morzem cieszą się największą popularnością wśród rodziców. Sami mają dobre wspomnienia z pobytów nad Bałtykiem i chcą, aby ich pociechy mogły doświadczyć tego samego. Każde dziecko, zwłaszcza widzące nasze wybrzeże po raz pierwszy w życiu, jest zachwycone jego walorami przyrodniczymi. Taki obóz będzie fantastycznym wyborem dla dzieci uwielbiających fotografować czy rysować – zwłaszcza, jeśli rodzice zdecydują się na obóz tematyczny z warsztatami fotografii lub rysunku.

 

Blisko do domu

 

To również ważny argument, nabierający na znaczeniu w przypadku pierwszego samodzielnego wyjazdu dziecka. Nie ważne, czy mieszkacie w Poznaniu, Warszawie, Łodzi, Bydgoszczy czy Olsztynie: wyjazd na obóz nad morzem na pewno nie będzie dla dziecka wyczerpujący.

 

Nieco dalej mają oczywiście mieszkańcy południowej Polski, ale dzięki coraz lepszej sieci dróg ekspresowych i autostrad dojazd nad morze nawet z Krakowa nie powinien zająć całego dnia. Jeśli więc postanowicie odwiedzić dziecko w trakcie obozu, to na pewno docenicie tę lokalizację.

 

Wybór wydaje się być zatem prosty. Szukając pierwszych samodzielnych wakacji dla dziecka, postaw na obóz nad morzem, kierując się przy tym naszymi podpowiedziami. I najważniejsze: nie stresuj się! Dziecko na pewno wróci do domu zachwycone.


Data dodania: 24.02.2019 - 20:20

Innowacyjna Gospodarka