Wyszukiwarka

Wyszukiwanie szczegółowe

Wyszukiwanie na mapie

Czy wiesz, że...

...w Świerkocinie znajduje się Zoo Safari, które jest pierwszym Ogrodem Zoologicznym w Polsce, przez które można przejechać samochodem i zobaczyć dzikie zwierzęta z bardzo bliska?

Dowiedz się więcej

Patronat

http://www.szlakrzemiosla.pl/ http://www.teatr.gniezno.pl/ http://www.silentio.pl/co-robimy/do-barcelony-po-zdrowie/ http://pomagamy.dbv.pl http://pieknoistnieje.maliturysci.pl/
Partnerzy

Reklama

Spływ kajakowy jako atrakcyjny sposób na spędzenie urlopu

 

Biura podróży prześcigają się w ofertach atrakcyjnych wakacji pod palmami, w luksusowych hotelach, z obsługą, dzięki której wszystko jest podane na tacy i o nic nie trzeba się starać. Takie urlopy też są w życiu potrzebne. Jeśli jednak chcemy przeżyć prawdziwą przygodę i wspólnie z najbliższymi zbudować silne więzi, spływ kajakowy będzie świetnym pomysłem.

 

Spływ kajakowy będzie dobrym pomysłem wówczas, gdy potrzebujemy odciąć się od miejskiego zgiełku, tłumu ludzi, pobyć na łonie natury. Taka forma wypoczynku sprzyja odcięciu się od mediów elektronicznych.Bo choć coraz częściej złapiemy zasięg w lesie, to dźwiganie komputera na kajak już nie wchodzi w grę, zajmuje wiele miejsca i łatwo może ulec zniszczeniu. Wreszcie, spływ bywa świetnym antidotum na rozluźnienie rodzinnych więzi. Kajaki i namioty dosłownie wymuszają przebywanie blisko siebie, mało tego, przetrwanie w pionierskich warunkach wymaga prawdziwej współpracy i dobrej komunikacji.

Spływy ekstremalne

Dobrze jest spędzić urlop w komfortowych warunkach, w hotelu  z telewizorem LCD, bezprzewodowym internetem  i łazienką, w pięknych okolicznościach przyrody, z którą nie trzeba się zmagać. Jednak tydzień lub dwa wodnego survivalu ma wiele uroków. Codziennie pokonujemy na kajakach wielogodzinną trasę, co wymaga dużej krzepy fizycznej, ale też odporności na deszcz i inne niedogodności pogody, przed którymi nie sposób się schronić w tak maleńkiej łódeczce. Często wybiera się wówczas trudne trasy – pełne zwalonych pni, wielkich głazów, co wymaga wysiadania z kajaka, ciągnięcia go bądź przenoszenia z miejsca na miejsce, także wtedy, gdy na rzece pojawia się śluza. Ale przepłynięcie śluzą, mimo wysiłku i przeżytego strachu, bywa niezapomnianą przygodą. Po dotarciu na miejsce obozowania rozpala się ognisko, rozstawia polową kuchnię, rozbija obóz. To świetne ćwiczenie współpracy  w grupie, firmy często korzystają z tej formy integracji  – mówi ekspert z hotelu Libero w Miliczu. Dobre nie tylko dla rodzin i przyjaciół, ale także dla firm, którym zależy na budowaniu dobrze funkcjonującego zespołu. Jeśli ktoś nie wykona swojego kawałka pracy i nie pomoże innym, w obozie nie będzie ciepłego jedzenia i schronienia na noc. Spływy mają duży walor integracyjny - wieczorem nie da się uciec do tabletów, telewizorów. Nie jest ważny talent muzyczny, ważna jest chęć wspólnego pośpiewania przy ognisku, czasem posnucia opowieści czy wzięcia udziału w towarzyskich grach i zabawach.

Spływy dla każdego

 

Nie każdy z nas musi jednak od razu decydować się na spływ w wersji ekstremalnej. Można połączyć komfort zakwaterowania z przebywaniem na łonie natury na kajaku. Hotel Liberio w Miliczu proponuje bardzo wysoki standard pokoi i obsługi, ale dodatkowo ma w swojej ofercie liczne atrakcje turystyczne, w tym spływy kajakowe piękną rzeką Baryczą oraz szlaki piesze, rowerowe, konne i birdwatching. Może gdy spróbujemy kilkugodzinnego spływu kajakowego, rozsmakujemy się w tej formie wypoczynku i zdecydujemy się popłynąć na dłuższą wyprawę?


Data dodania: 22.02.2019 - 11:02

Innowacyjna Gospodarka