Wyszukiwarka

Wyszukiwanie szczegółowe

Wyszukiwanie na mapie

Czy wiesz, że...

...w Świerkocinie znajduje się Zoo Safari, które jest pierwszym Ogrodem Zoologicznym w Polsce, przez które można przejechać samochodem i zobaczyć dzikie zwierzęta z bardzo bliska?

Dowiedz się więcej

Patronat

http://www.szlakrzemiosla.pl/ http://www.teatr.gniezno.pl/ http://www.silentio.pl/co-robimy/do-barcelony-po-zdrowie/ http://pomagamy.dbv.pl http://pieknoistnieje.maliturysci.pl/
Partnerzy

Reklama

Luźna i wyluzowana odzież dla dzieci

 

Wygodne ubrania dla dzieci typu bluzy dresowe dziecięce w stylu amerykańskim to ostatni krzyk mody. Zobaczcie, jaka jest cecha tego stylu i dlaczego fajnie jest nosić spodnie z napisami. Dlaczego już dziś powinieneś pędzić do galerii po wyprzedaż odzieży dziecięcej w luźnym stylu.

 

Krótka historia mody dziecięcej

Zacznijmy od tego, że jeszcze w XVIII wieku ubieraliśmy dzieci nie jak dzieci, ale jak... dorosłych. Tak, może dla współczesnych ludzi stawiających na wygodne ubrania dla dzieci to szokujące, ale wówczas dzieciaki nosiły zminiaturyzowane wersje ubrań dorosłych. Widać to chociażby na dawnych obrazach, gdzie dziewczynki noszą długie suknie, kapelusze, a chłopcy zminiaturyzowane surduty, a nawet peruki. Wszystko to było oczywiście niewygodne.

Dlaczego tak było? Otóż dawniej inaczej pojmowano w ogóle dzieciństwo. Dzieci traktowano raczej jak dorosłych. A w jeszcze bardziej pierwotnych czasach oraz jeszcze w XIX wieku na wsiach ludzie po prostu bali się dzieci, mieli do nich dystans, a wynikało to z całej masy mitów i przekonań wynikających z niewiedzy, skąd się biorą dzieci. O dzieciach myślano, że przychodzą z tajemniczego świata pozagrobowego.

Stosunek do dzieci zmienił się w połowie XVIII wieku za sprawą filozofii Jeana-Jacquesa Rousseau, który radził, aby nadać dzieciństwu należną mu wagę oraz zaprzestać ubierania dzieci w stroje, które krępują ich ruchy. Musiało jednak upłynąć jeszcze dużo czasu, aby ludzie zrozumieli, że wygodne ubrania dla dzieci to strzał w dziesiątkę i że dzieciaki nie chcą udawać dorosłych.

Współczesna wyluzowana moda

Różnie się działo potem w modzie. Ale przyszedł w końcu wiek XXI i przyszła moda na amerykański styl uliczny. Czym się on charakteryzuje?

 

  • Spodnie dresowe rozpinane po bokach – to hit mody amerykańskiej i wyluzowanej. Takie spodnie można śmiało łączyć z bardziej eleganckimi częściami garderoby.
  • Dresowe spodnie z napisem po bokach – jak widać, w bokach spodni moda umieszcza różne niuanse, tym razem są to napisy. Oczywiście najlepiej w języku angielskim. Fajnie, jakby takie spodnie były luźne, ale na samym dole ściągane i aby były koloru czarnego z kontrastującymi białymi napisami. To ostatni hit mody, więc czatujcie na wyprzedaż odzieży dziecięcej.
  • Bluza z szerokimi krótkimi rękawami – to kolejny krzyk mody. Odmiana bluzy dresowej dziecięcej. Taka bluza ma na ramionach lampasy z napisem i krótkie, szerokie rękawy, jakby niespodziewanie kończące się. Jest luźna i wygodna, czyli ma cechy cenione przez współczesnych dzieciaków.
  • Luźna bluza w stylu moro – współczesne wygodne ubrania dla dzieci mają to do siebie, że lubią mieć w sobie element odwagi. I takie są właśnie żołnierskie bluzy moro. A także spodnie. Noszone zarówno przez chłopców, jak i dziewczynki.
  • Bluzy dresowe dziecięce typu treningowego – dzieciaki noszą je nie tylko na treningi. Sport to młodość i odzież w takim właśnie sportowym stylu jest chętnie noszona przez dzieciaki także na co dzień, bo niesie ze sobą symbolikę świeżości i aktywności cechujące dzieci.
  • Luźne spodenki – to kolejny krzyk mody. Spodenki muszą być albo szare albo czarne albo białe, bo cechą stylu amerykańskiego jest prostota koloru. Uważajcie więc na wyprzedaż odzieży dziecięcej w tym stylu.
  • Gadżety – no właśnie, moda to nie tylko cuchy, ale dzieci uwielbiają spójne z ciuchami takie elementy jak breloczek w kształcie karabinu albo motocykla albo smycz z fajnymi angielskimi napisami.


Data dodania: 22.02.2019 - 10:56

Innowacyjna Gospodarka