Wyszukiwarka

Wyszukiwanie szczegółowe

Wyszukiwanie na mapie

Czy wiesz, że...

...w Świerkocinie znajduje się Zoo Safari, które jest pierwszym Ogrodem Zoologicznym w Polsce, przez które można przejechać samochodem i zobaczyć dzikie zwierzęta z bardzo bliska?

Dowiedz się więcej

Patronat

http://www.szlakrzemiosla.pl/ http://www.teatr.gniezno.pl/ http://www.silentio.pl/co-robimy/do-barcelony-po-zdrowie/ http://pomagamy.dbv.pl http://pieknoistnieje.maliturysci.pl/
Partnerzy

Reklama

Ubezpieczenie na narty dla nastolatka – jakie wybrać?

 

Twoje nastoletnie dziecko wybiera się na narty – na obóz sportowy lub ze znajomymi? Nie spodziewaj się, że będzie jeździło spokojnie i rozsądnie! Kiedy poczuje wiatr w żaglach, albo raczej śnieg pod nartami, zachłyśnie się prędkością i cudownym uczuciem wolności. Być może też będzie chciało zaimponować rówieśnikom. Wybierz właściwe ubezpieczenie narciarskie i w ten sposób zapewnij mu ochronę.

 

Ubezpieczenie narciarskie a złamana noga lub stłuczona ręka

Można przyjąć, że wyznacznikiem dobrego ubezpieczenia narciarskiego jest wysoka kwota odszkodowania przewidzianego za różnego rodzaju urazy. Koszty leczenia – zwłaszcza gdy nastolatek wyjeżdża na zagraniczny stok – powinny wynosić minimum 3-4 tys. euro. Muszą obejmować szereg składowych, takich jak transport do szpitala, hospitalizacja, pełna opieka medyczna, operacje, zabiegi, kupowanie leków, wizyty lekarskie. Do tego niezbędne jest pokrycie kosztów ratownictwa, min. 6 tys. euro.

Jeżeli nastolatek wybiera się na zorganizowaną wycieczkę lub obóz sportowy, ubezpieczenie narciarskie zapewni mu organizator. Musisz jednak wiedzieć, że nie jest to wystarczająca ochrona. Aby cena wycieczki lub obozu była atrakcyjna, obniża się koszty. Dzieci nie będą spały w wielogwiazdkowym hotelu ani stołowały się w wykwintnych restauracjach. Podobnie polisa nie będzie miała wysokich sum gwarancyjnych. Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń turystycznych i wykup dziecku indywidualny pakiet: https://kioskpolis.pl/ubezpieczenia-na-narty-i-snowboard/

Kiedy przyda się ubezpieczenie narciarskie NNW i OC?

NNW to kolejna z ważnych składowych ubezpieczenia narciarskiego. Podobnie jak ochrona kosztów leczenia odnosi się do stanu zdrowia ubezpieczonego. W razie gdyby Twoje dziecko doznało trwałych urazów lub długotrwałego rozstroju zdrowia, będzie mogło liczyć na wysoką kwotę odszkodowania. Pieniądze wylicza się procentowo w odniesieniu do rozległości szkody.

Z kolei OC sprawdza się w ubezpieczeniu narciarskim dla młodzieży i dzieci z tego powodu, że młodzi są mniej ostrożni, mniej uważni. Chcąc się popisać swoimi umiejętnościami przed znajomymi, mogą zechcieć jeździć szybko, gwałtownie i ryzykownie. To zaproszenie dla kłopotów. Jeśli zderzenie z innym narciarzem poskutkuje wyrządzeniem lub krzywdy bądź zepsuciem sprzętu, jako rodzic za szkody będziesz musiał płacić z własnej kieszeni. Chyba że wykupisz OC, wówczas odszkodowaniem zajmie się ubezpieczyciel.

Inne ubezpieczenie narciarskie dla snowboardzistów?

Każde towarzystwo ubezpieczeniowe ma swoją listę sportów zimowych uważanych za niebezpieczne i stanowiące większe zagrożenie. Jeśli Twoje dziecko planuje na wyjeździe uprawiać jedną z tych dyscyplin, ubezpieczyciel może zażyczyć sobie dodatkowej opłaty za rozszerzenie ochrony (podstawowa obejmuje tylko klasyczny styl narciarski).

 

Nie wszystkie, jednak niektóre towarzystwa do sportów ryzykownych zaliczają także snowboarding. Zanim wykupisz daną polisę, zapoznaj się z OWU (Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia), bo właśnie tam znajdziesz listę sportów i zakres ubezpieczenia narciarskiego. Poświęć też uwagę wykluczeniom, czyli sytuacjom, w których ubezpieczyciel może nie wypłacić poszkodowanemu pieniędzy. Stanie się tak np. gdy nastolatek przed wyprawą na stok napije się alkoholu.


Data dodania: 04.01.2019 - 14:28

Innowacyjna Gospodarka