Wyszukiwarka

Wyszukiwanie szczegółowe

Wyszukiwanie na mapie

Czy wiesz, że...

...w Świerkocinie znajduje się Zoo Safari, które jest pierwszym Ogrodem Zoologicznym w Polsce, przez które można przejechać samochodem i zobaczyć dzikie zwierzęta z bardzo bliska?

Dowiedz się więcej

Patronat

http://www.szlakrzemiosla.pl/ http://www.teatr.gniezno.pl/ http://www.silentio.pl/co-robimy/do-barcelony-po-zdrowie/ http://pomagamy.dbv.pl http://pieknoistnieje.maliturysci.pl/
Partnerzy

Reklama

Jak zaplanować udany wyjazd z dziećmi do Zakopanego?

 

Wyjazd do Zakopanego to świetny wybór jeżeli szuka się miejsca, które będzie bogate w atrakcje dla całej rodziny. W przypadku Zakopanego można między innymi oddać się zwiedzaniu, wycieczkom po górach i jeździe na nartach.

  1. Park wodny i skocznia narciarska w Zakopanem
  2. Wyjątkowe muzeum pełne misiów
  3. Nauka jazdy na nartach dla dzieci
  4. Oferta noclegów przystosowanych dla najmłodszych

W popularnych przewodnikach po Zakopanem i jego okolicach trudno jednak znaleźć atrakcje, które byłyby odpowiednie dla dzieci. Warto więc zapoznać się z poniższymi propozycjami.

 

Atrakcje w Zakopanem dla dzieci

Jedną z najpopularniejszych atrakcji turystycznych, które spodobają się każdemu dziecku jest Aqua Park. Znajduje się on pod samymi Tatrami, a oprócz torów pływackich i basenu termalnego jest tu dostępny nowoczesny basen rekreacyjny, który przystosowano z myślą o rodzinach z dziećmi. Te ostatnie na pewno będą zachwycone zjeżdżalniami, które umożliwiają świetną zabawę. W celu skorzystania z atrakcji parku wodnego wystarczy udać się na ul. Jagiellońska 31. Odwiedzając Zakopane nie można również pominąć skoczni narciarskiej. Znajduje się tu Wielka Krokiew im. Stanisława Marusarza, która jest największym tego typu obiektem w całej miejscowości. Już samo spojrzenie z dołu na ten ogromny obiekt robi duże wrażenie, jednak najlepszy widok jest ze szczytu, gdzie można się dostać wyciągiem krzesełkowym. Już sama taka przejażdżka będzie dla dziecka wyjątkowym przeżyciem, a widok na panoramę okolicy z pewnością na długo zapadnie mu w pamięć. Ze znalezieniem skoczni nikt nie powinien mieć problemu, gdyż widać ją w całej okolicy. Na wszelki wypadek warto jednak zapamiętać adres obiektu, czyli ul. Bronisława Czecha 1.

 

Wyjątkowe muzeum pełne misiów

Chociaż w Zakopanem i jego najbliższej okolicy znajduje się wiele ciekawych muzeów (między innymi Muzeum Jana Kasprowicza Harenda, Muzeum Kornela Makuszyńskiego, Muzeum Tatrzańskie czy też Muzeum Stylu Zakopiańskiego), to jedno z nich budzi ogromne emocje wśród najmłodszych podróżnikach. Chodzi o Muzeum Misiów, gdzie goście mogą poznać ich historie, obejrzeć bogatą kolekcję przeróżnych misiów oraz zrobić sobie zdjęcie z całą rodziną góralskich misiów. Tym, co wyróżnia je na tle pozostałych eksponatów jest ich wielkość, która dorównuje wzrostowi człowieka. Muzeum znajduje się obok Krupówek, przy ul.Kościuszki 8.

 

Nauka jazdy na nartach dla najmłodszych

Nie można oczywiście zapominać o doskonałych warunkach dla narciarzy, z których Zakopane słynie w całej Polsce. Mali turyści, którzy nie potrafią jeszcze dobrze jeździć, mogą skorzystać z bogatej oferty szkółek narciarskich. Doskonale oświetlony i stale naśnieżany stok narciarski umożliwi dzieciom zdobycie podstaw i rozwijanie umiejętności w jeździe na nartach lub snowboardzie. Dzieci, które są za małe na narty najlepiej jest zabrać do parku zimowego Snow zabawa, w którym dostępny jest tor saneczkowy. Ogromny zachwyt wśród najmłodszych budzą tu również mini skutery śnieżne. Park znajduje się przy samej Gubałówce.

 

Oferta noclegów przystosowanych dla najmłodszych

Jak widać, ogromny wybór atrakcji w Zakopanem uniemożliwia skorzystanie z nich w ciągu jednego dnia. Tym samym zarezerwowanie kilku dni urlopu i wybranie się do Zakopanego to najlepsze rozwiązanie. Jeżeli ktoś chce zapewnić swojej rodzinie dobre warunki, a jednocześnie uniknąć wysokich kosztów, warto dokonać rezerwacji jeszcze przed przyjazdem na miejsce. Obecnie najprościej jest to zrobić przez nowoczesny serwis internetowy, w którym znajdują się noclegi w miejscowościach z całego kraju. W zimowej stolicy Polski - jak często określa się Zakopane - znajdują się setki atrakcyjnych miejsc noclegowych. Są to zarówno nowoczesne hotele, gdzie turyści mogą liczyć na najlepsze warunki, domy gościnne, apartamenty, kwatery prywatne oraz hostele i domki drewniane. W dodatku oferta noclegów w Zakopanem obejmuje wiele udogodnień dla dzieci. Są to zarówno specjalnie przygotowane baseny, place zabaw, sale pełne zabawek, zestawy do karmienia i inne niezbędne akcesoria.

 

Dzięki nowoczesnej wyszukiwarce informacje o wszystkich udogodnieniach można sprawdzić bez potrzeby kontaktowania się z każdym obiektem. W podobny sposób można również dokonać rezerwacji wybranego obiektu noclegowego. Jednocześnie dzięki możliwości sortowania ogłoszeń według ceny, klienci zainteresowani zarezerwowaniem noclegu mogą łatwo porównać ceny. Tym samym nie ma ryzyka, że ktoś przepłaci. Jeżeli natomiast ktoś chce mieć gwarancję, że zarezerwowany przez niego nocleg w Zakopanem spełni wszystkie oczekiwania rodziny, to można sprawdzić opinie gości, którzy rzeczywiście korzystali z usług wybranego obiektu. Odpada wówczas ryzyko, że wybierze się obiekt niezapewniający gościom dobrej obsługi, warunków lub innych oczekiwanych atrakcji. Przy okazji warto również samemu ocenić wybrany przez siebie obiekt, bo na pewno ułatwi to wybór kolejnym gościom. Tym, co wyróżnia wspomniany serwis z bazą noclegów z całego kraju jest to, że opinie dodawane są przez prawdziwych gości, więc nie ma ryzyka, że ktoś sztucznie zaniża lub zawyża ocenę któregoś z pensjonatów.


Data dodania: 24.12.2018 - 11:05

Innowacyjna Gospodarka