Wyszukiwarka

Wyszukiwanie szczegółowe

Wyszukiwanie na mapie

Czy wiesz, że...

...w Świerkocinie znajduje się Zoo Safari, które jest pierwszym Ogrodem Zoologicznym w Polsce, przez które można przejechać samochodem i zobaczyć dzikie zwierzęta z bardzo bliska?

Dowiedz się więcej

Patronat

http://www.szlakrzemiosla.pl/ http://www.teatr.gniezno.pl/ http://www.silentio.pl/co-robimy/do-barcelony-po-zdrowie/ http://pomagamy.dbv.pl http://pieknoistnieje.maliturysci.pl/
Partnerzy

Reklama

Półkolonie temetyczne

 

"W czasie ferii dzieci się nudzą" - taką parafrazą piosenki Kabaretu Starszych Panów można podsumować to, co dzieje się z naszymi pociechami podczas zimowej przerwy w nauce. Jednak, jeśli nawet nie planujemy rodzinnego wyjazdu na narty lub w cieplejsze rejony świata, nie oznacza to, że dzieci muszą w tym czasie snuć się od smartfona do laptopa, czyli, jak mówiono dawniej, z kąta w kąt.

 

Miejskie ferie z dobrze ułożonym programem zajęć? Czas przypomnieć nieco już zapomniane półkolonie, czyli organizowane na miejscu zajęcia tematyczne dla dzieci. W szkołach, centrach, domach kultury, klubach sportowych możemy dziś wyszukać coraz to nowe propozycje. Z jednej strony dzieciaki chętnie biegną na zajęcia sportowe, językowe czy artystyczne, które już dobrze znają ze swojego codziennego kalendarza - podczas ferii dużo łatwiej jest zorganizować turniej tenisa lub karate czy małą ligę koszykówki, nakręcić krótkometrażowy film czy zaprosić native speakerów na kilkugodzinne warsztaty. Z drugiej - półkolonie to szansa na aktywność i współdziałanie z rówieśnikami dla tych dzieci, które w roku szkolnym nie są zbyt aktywne poza szkołą. Dla nich można znaleźć ferie z urozmaiconym programem łączącym wiele dziedzin.

 

Półkolonie - zabawa i nauka w jednym

Tworzenie wielkiej mozaiki, turniej gier planszowych, a po nim rywalizacja na ściance wspinaczkowej lub konkurs rzutów do kosza, gra miejska lub podchody w lesie, teleturniej w świetlicy, wspólne śpiewanie - to wszystko twoje dziecko może przeżyć przez dwa zimowe tygodnie. Podczas półkolonii uczniowie w różnym wieku rozwijają umiejętności językowe, sportowe, artystyczne czy intelektualne, nie wiedząc nawet, że się uczą. Organizatorzy coraz lepiej potrafią ułożyć plan zajęć tak, by został on maksymalnie spożytkowany, a dzieci świetnie się przy tym bawiły. 

Ciekawą ofertę dla dzieci przygotowała organizująca półkolonie z LEGO robotyką warszawska firma Planeta Robotów Program zajęć dla dzieci w okresie wakacji oraz ferii zimowych to warsztaty z budowy i programowania robotów LEGO. Dla uczestników półkolonii organizatorzy przygotowali także moc innych atrakcji oraz wycieczki dla dzieci.

 

Jak uaktywnić swoją pociechę?

Półkolonie tematyczne to bardzo dobra alternatywa dla bezczynności podczas ferii zimowych. Oferta takich zajęć w większych miastach jest coraz bogatsza i na pewno uda się dobrać program do zainteresowań i temperamentu dziecka. Dla przykładu, wspomniana wyżej Planeta Robotów, organizuje między innymi półkolonie dla dzieci w Warszawie oraz robotyczne półkolonie we Wrocławiu

Warto popracować nad zachętą i motywacją, bo często bywa tak, że dzięki półkoloniom niedawne śpioszki i leniuszki budzą rano wszystkich domowników, byle tylko nie spóźnić się na zajęcia.


Data dodania: 17.12.2018 - 10:04

Innowacyjna Gospodarka