Wyszukiwarka

Wyszukiwanie szczegółowe

Wyszukiwanie na mapie

Czy wiesz, że...

...w Świerkocinie znajduje się Zoo Safari, które jest pierwszym Ogrodem Zoologicznym w Polsce, przez które można przejechać samochodem i zobaczyć dzikie zwierzęta z bardzo bliska?

Dowiedz się więcej

Patronat

http://www.szlakrzemiosla.pl/ http://www.teatr.gniezno.pl/ http://www.silentio.pl/co-robimy/do-barcelony-po-zdrowie/ http://pomagamy.dbv.pl http://pieknoistnieje.maliturysci.pl/
Partnerzy

Reklama

Kurs pierwszej pomocy przedmedycznej. Cele i program szkolenia

 

Nagłe sytuacje zagrożenia życia przytrafiają się wszędzie: w pracy, w domu, w trakcie podróży. Wypadki komunikacyjne, zawały, zachłyśnięcia, poparzenia, porażenia prądem – takich sytuacji jest mnóstwo, a w każdej z nich liczy się czas. Pomoc przedmedyczna to szansa na uratowanie życia i obowiązek każdego z nas, dlatego warto odbyć odpowiednie szkolenie. Na czym dokładnie polegają kursy z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej?

 

Cele szkolenia z zakresu pierwszej pomocy

Szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej ma na celu kompleksowe przygotowanie kursantów do podejmowania działań w sytuacjach nagłych, zagrażających zdrowiu lub życiu innych osób. Uczestnicy szkolenia dowiedzą się, jak postępować w miejscu zdarzenia, by zapewnić bezpieczeństwo sobie i poszkodowanym, jak rozpoznać stan zagrożenia życia i przeprowadzić czynności ratunkowe, w tym resuscytację krążeniowo-oddechową. Celem tego typu kursu jest przygotowanie do postępowania w sytuacjach, takich jak zadławienie, zranienie, krwotok, porażenie prądem, złamanie bądź zwichnięcie, które przytrafiają się w konsekwencji wypadków komunikacyjnych, ale też w pracy i w domu. Na szkoleniu uczestnik dowie się, jak korzystać z apteczki pierwszej pomocy, a także pozna zasady zawiadamiania pogotowia ratunkowego i innych profesjonalnych służb. W renomowanych ośrodkach szkoleniowych, takich jak Galileum, wiedza i umiejętności przekazywane są przez profesjonalnych instruktorów, a także specjalistów z zakresu udzielania pierwszej pomocy, czyli ratowników medycznych. Uczestnik, który ukończy szkolenie i zaliczy egzamin wewnętrzny, otrzyma stosowny certyfikat poświadczający odbycie kursu.

Co obejmuje kurs pierwszej pomocy przedmedycznej?

Czego dokładnie można się nauczyć na kursie pomocy przedmedycznej? Tego typu szkolenia obejmują w szczególności:

  • Postępowanie na miejscu zdarzenia – ocena zagrożenia i zapewnienie bezpieczeństwa ratownikom i poszkodowanym;
  • Wezwanie służb – kiedy i jak prawidłowo zawiadomić pogotowie ratunkowe, straż pożarną i inne służby ratownicze;
  • Przeprowadzenie resuscytacji krążeniowo oddechowej;
  • Zakładanie opatrunków, układanie w pozycji bezpiecznej, tamowanie krwotoków i podjęcie innych działań w przypadku zadławienia, złamania, zatrucia, urazu kręgosłupa, porażenia prądem itp.
  • Zapoznanie się z zawartością i zasadami korzystania z apteczki pierwszej pomocy.

 

Dobry kurs pierwszej pomocy przedmedycznej powinien składać się z części zarówno teoretycznej, jak i praktycznej z udziałem pomocy naukowych i profesjonalnego sprzętu, w szczególności fantomów, a także apteczki i opatrunków. Tak przeprowadzone szkolenie dostarczy niezbędnej wiedzy, która może uratować życie.


Data dodania: 05.12.2018 - 20:36

Innowacyjna Gospodarka