Wyszukiwarka

Wyszukiwanie szczegółowe

Wyszukiwanie na mapie

Czy wiesz, że...

...w Świerkocinie znajduje się Zoo Safari, które jest pierwszym Ogrodem Zoologicznym w Polsce, przez które można przejechać samochodem i zobaczyć dzikie zwierzęta z bardzo bliska?

Dowiedz się więcej

Patronat

http://www.szlakrzemiosla.pl/ http://www.teatr.gniezno.pl/ http://www.silentio.pl/co-robimy/do-barcelony-po-zdrowie/ http://pomagamy.dbv.pl http://pieknoistnieje.maliturysci.pl/
Partnerzy

Reklama

Wakacje nad morzem z dzieckiem – przykazania

 

Zorganizowanie wakacji nad morzem z dzieckiem to spore wyzwanie – spięcie ze sobą tak wielu istotnych szczegółów wymaga umiejętności planowania, analizowania i sporej dawki kreatywności. Pamiętając jednak o kilku szczególnie istotnych kwestiach. Możemy zaplanować dla nas i naszych dzieci niezapomniane wakacje pełne wrażeń.

 

Nadbałtyckie miejscowości to najchętniej wybierane na urlop z rodziną kierunki – tak był od zawsze i dopóki morze będzie morzem, najprawdopodobniej tak zostanie. Trudno się temu dziwić – moc atrakcji nad morzem kusi i chciałoby się tam wracać nawet kilka razy w roku. Jak zaplanować urlop by o wszystkim pamiętać i nad wszystkim panować? Co zrobić, by na urlopie się nie denerwować, nie stresować, nie martwić? Czy to w ogóle możliwe?

 

Najważniejsze jest przemyślane planowanie

Brzmi jak masło maślane? Nic z tych rzeczy. Planowanie wakacji z dzieckiem musi być przemyślane i wykonane z odpowiednim wyprzedzeniem czasowym. Najlepiej kilka tygodni przed wyjazdem przygotować listę rzeczy do zabrania. Oczywiście nie chodzi tu o zabieranie ze sobą całego domu, ale trzeba przewidzieć różne okoliczności. W zależności od tego jaką formę noclegu wybieramy, potrzebnych nam będzie więcej lub mniej rzeczy.

 

Bezwzględnie musimy zabrać ze sobą ubranka dla dzieci ze sporym zapasem – dzieci się brudzą, pogoda się zmienia, a nie wszędzie mamy dostęp do pralki. Oczywiście jeśli możesz wybrać nocleg oferujący pralnię lub taki, gdzie pralkę masz na wyciągnięcie ręki, np. w apartamentach do wynajęcia – zrób to! Jeden problem z głowy. Weź pod uwagę to, o czym zapomina wiele osób: pogoda nad morzem bywa bardzo zmienna. Nawet jeśli jednego dnia jest gorąco i słonecznie, drugiego dnia może padać deszcz, wiać wiatr - wówczas odczuwalna temperatura może być niemal dwa razy niższa. Warto być przygotowanym także na takie okoliczności. Obowiązkowym elementem wyposażenia odzieżowego są również kurtki przeciwdeszczowe – jeśli myślisz, że w czasie deszczu nigdzie się nie ruszysz – to tylko złudzenie. Jeśli trafią się dwa dni pełne deszczu chyba nie przesiedzisz ich z dziećmi przed telewizorem? Musisz być drogi rodzicu przygotowany na każdą okoliczność!

 

Jeśli na wakacje nad morzem wybierasz się jesienią, koniecznie zabierz dla dziecka także kalosze i jakiś cieplejszy sweterek oraz długie spodnie – lepiej być przygotowanym na trudniejszą pogodę.

 

Bez zabawek ani rusz

Oczywiście nikt tutaj nie mówi o zabieraniu całego arsenału – pamiętaj jednak, że dziecko czuje się bezpiecznie mając ze sobą swoje ulubione zabawki – spakuj do walizki 2-3 ulubione zabawki dziecka, dzięki czemu poczuje się ono bezpieczniej. W zależności od tego gdzie wybierasz się na wakacje i jak wyposażony jest obiekt noclegowy, musisz zabrać jeszcze leżaki, namioty, parawany, koce etc. Jeśli chcesz sobie oszczędzić takich bagaży, wybierz np. apartamenty do wynajęcia, w których goście mają takie gadżety zapewnione.

 

Podręcznik każdego rodzica

Choć są to rzeczy „na wszelki wypadek” zawsze warto mieć je ze sobą. Mowa oczywiście o środkach higienicznych i lekach. Nigdy nie wiadomo kiedy przyda się kawałek plastra czy bandaż, a poszukiwanie apteki w nowym miejscu może być dość kłopotliwe. To samo dotyczy leków – zawsze zabierz ze sobą na wakacje środki na biegunkę, zatrucie, odwodnienie, oparzenie, ból głowy czy zęba. Jeśli Twoje dziecko przyjmuje jakieś leki na stałe, koniecznie zapakuj je w pierwszej kolejności.

 

Zainwestuj również w ochronę przed owadami – komary i kleszcze są wszędzie, także nad morzem, zwłaszcza, gdy po południu wybierzecie się do parku czy ogródka. Lepiej zapobiegać, niż później zmniejszać skutki ukąszenia.

 

Wybierz dobre miejsce na urlop z dzieckiem

Wybierając wakacyjny kierunek staraj się wybierać takie miejsce, w którym będziesz mieć sporo możliwości spędzania czasu z dzieckiem. Oczywiście we wszystkich chyba miejscowościach nadmorskich pełno jest straganów, dmuchańców, automatów do gry, ale nie tylko o to chodzi. W czasie wakacji staraj się zapewniać dziecku to, czego nie ma na co dzień. Odwiedzajcie ciekawe miejsca blisko noclegu – muzea, ogrody, parki, specjalne centra tematyczne. To czas tylko dla Was – spędźcie go jak najlepiej.

 

 

Artykuł powstał we współpracy z Baltic Korona Apartamenty


Data dodania: 24.10.2018 - 20:47

Innowacyjna Gospodarka