Wyszukiwarka

Wyszukiwanie szczegółowe

Wyszukiwanie na mapie

Czy wiesz, że...

...w Świerkocinie znajduje się Zoo Safari, które jest pierwszym Ogrodem Zoologicznym w Polsce, przez które można przejechać samochodem i zobaczyć dzikie zwierzęta z bardzo bliska?

Dowiedz się więcej

Patronat

http://www.szlakrzemiosla.pl/ http://www.teatr.gniezno.pl/ http://www.silentio.pl/co-robimy/do-barcelony-po-zdrowie/ http://pomagamy.dbv.pl http://pieknoistnieje.maliturysci.pl/
Partnerzy

Reklama

Planuj wakacje z wyprzedzeniem Planuj wakacje z wyprzedzeniem

 

Kto z nas nie lubi wakacji? Urlop to znakomita okazja do tego, żeby odpocząć od trudów dnia codziennego i spędzić wiele miłych momentów ze znajomymi i rodziną. Tylko gdzie się na niego wybrać, skoro właściwie pierwsza lepsza oferta kusi „niezwykłym położeniem” albo „domową atmosferą”? Poniżej przedstawiamy listę 5 rzeczy, na jakie warto zwrócić uwagę przed wybraniem miejscowości na wczasy.

 

W świecie czy poza granicą. Nad morzem bądź w górach. Samolotem, rowerem lub autostopem. W hotelu, hostelu, oraz może nawet w namiocie? Metod na spędzenie wakacji nie brakuje. Że nNawet dobry urlop że łatwo zmienić się w całkowity koszmar, jeżeli nierozważnie wybraliśmy miejsce swego wypoczynku. Na które elementy powinniśmy koniecznie zwrócić uwagę przy wyborze miejsca, by nie zmarnować czasu, nerwów oraz pieniędzy?

 

Uwagi w internecie

Dzisiaj właściwie każdy lokal turystyczny posiada fanpage na Facebooku albo inną wizytówkę w Google. A przed zarezerwowaniem gdzieś miejsca warto zapoznać się się z myślami osób, jakie wcześniej spędziły w nim wakacje. Ich przeżycia oraz opinie mogą objawić się bezcenne, choć oczywiście warto mieć, że internetowe komentarze bywają wrażliwe na dalekiego typie manipulacje, np. ze perspektywy zawistnej konkurencji. A jeśli już mowa o internecie, to pomyślmy, że wyretuszowane zdjęcia z dostępnej strony internetowej nie zawsze oddają rzeczywistość, więc warto skonfrontować je z fotografiami na Google Maps.

 

Bezpieczeństwo

Wiele kobiet na wymarzone wakacje wybiega kraje egzotyczne. Niestety niska cena wycieczki może zaburzyć osąd, iż w poszczególnym państwie dobytek oraz zdrowie gości są wysoce zagrożone. A przed wyjazdem na odpoczynek koniecznie zapoznajmy się z sytuacją geopolityczną kraju, który pragniemy odwiedzić. Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych co roku publikuje listę państw szkodliwych dla gości – aktualnie MSZ ostrzega przed Algierią, Egiptem, Tunezją, Libią i Syrią. Uwaga: niezależnie z wyboru miejsca docelowego jednak należy wspomnieć o wykupieniu ubezpieczenia na okres podróży.

 

Hałas

Nocleg w centrum miasta? W teorii wygląda to doskonale dla każdego podróżnika, ale problemem może niestety być istniejący na zewnątrz hałas. Sąsiedztwo restauracji i pubów jest męczące – szczególnie, jak ktoś chce wypocząć po męczącym dniu zwiedzania. Problemem pmoże się również okazać hałas w obiekcie. Dlatego tak warto unikać rezerwowania pomieszczeń blisko wind, korytarzy czy ciągów kuchennych. – To jeden z najczęściej pomijanych czynników wskazuje właścicielka ośrodka z domami letniskowymi PalmRogowo.com.

 

Fotogeniczność miejsca

Brzmi dziwnie, jednak jeszcze więcej  kobiet przy wyborze mieszkania na wczasy kieruje się tym, jak dane miejsce będzie wyglądać w mediach społecznościowych. Fotografie jakie są popularne to słoneczne plaże, błękitne akweny lub wielkie wieżowce otrzymują bowiem więcej lajków i są częściej komentowane, nie wspominając teraz o tym, że lepiej wywołują zazdrość u współpracowników. Badania dowodzą, że aż 40,1% młodych dziewczyn chce wczasy w miejscach, które ładnie spoglądają na zdjęciach, bo chcą się tym później pochwalić na Facebooku lub Instagramie.

 

Miejsce przystosowane do rodzaju

 

Przy wyborze metody oraz mieszkania wypoczynku powinniśmy wziąć pod szczególną wagę naszą osobowość i cechy charakteru. Introwertycy najmilej spędzą chwila na odosobnionej plaży, w wygodnym budynku bądź w innym, równie kameralnym miejscu. Ekstrawertycy najlepiej poczują się na dużym statku rejsowym bądź w wielkiej imprezowej miejscowości turystycznej jak np. Złote Piaski.


Data dodania: 24.10.2018 - 20:45

Innowacyjna Gospodarka