Wyszukiwarka

Wyszukiwanie szczegółowe

Wyszukiwanie na mapie

Czy wiesz, że...

...w Świerkocinie znajduje się Zoo Safari, które jest pierwszym Ogrodem Zoologicznym w Polsce, przez które można przejechać samochodem i zobaczyć dzikie zwierzęta z bardzo bliska?

Dowiedz się więcej

Patronat

http://www.szlakrzemiosla.pl/ http://www.teatr.gniezno.pl/ http://www.silentio.pl/co-robimy/do-barcelony-po-zdrowie/ http://pomagamy.dbv.pl http://pieknoistnieje.maliturysci.pl/
Partnerzy

Reklama

Dlaczego trzeba rejestrować kartę SIM?

 

Obowiązkowa rejestracja kart SIM obowiązuje od 26 lipca 2016 roku. W przypadku numerów w abonamencie rejestracja dokonywana jest automatycznie w momencie podpisania umowy. Konieczność rejestracji spoczywa na osobach, które korzystają z tzw. kart prepaid (przedpłacowych), czyli telefonów na kartę oraz innych urządzeń, w których wykorzystywane są karty SIM, np. routery internetowe.

 

Obowiązkowa rejestracja

W 2016 roku w życie weszły zapisy ustawy antyterrorystycznej według których nie ma już możliwości anonimowego używania karty SIM. Niezarejestrowany numer nie może być używany, jeżeli nie zostanie od razu zgłoszony do bazy będzie zablokowany. Oznacza to, że nie będzie możliwości wykonywania ani odbierania połączeń oraz SMS-ów czy MMS-ów. Dlatego najlepiej od razu w momencie zakupu karty SIM zarejestruj numer. Rejestracja karty SIM jest obowiązkowa w większości krajów Unii Europejskiej.

 

Tego rodzaju działanie ma na celu wspomożenie organów państwowych w walce z przestępczością zorganizowaną i terroryzmem. 

 

Kogo dotyczy obowiązek rejestracji?

Kartę SIM musi zarejestrować każda osoba, która korzysta z ofert sieci komórkowych. Nie ma znaczenia czy karta będzie używana wyłącznie do dzwonienia czy Internetu mobilnego. Wszystkie nawet dołączone w promocji startery należy zarejestrować.

 

Samodzielną rejestrację numeru mogą przeprowadzić wszyscy użytkownicy, którzy ukończyli 13. rok życia i mogą wylegitymować się dokumentem tożsamości.

 

Jak zarejestrować kartę SIM?

Rejestracji numeru można dokonać na trzy sposoby – osobiście, online lub telefonicznie. Trzeba jednak pamiętać, że wszystkie opcje muszą się zakończyć złożeniem odręcznego podpisu pod formularzem rejestracyjnym. Na terenie całego kraju funkcjonuje wiele punktów stacjonarnych, w których można dokonać rejestracji, są to m.in. salony sieci komórkowych, placówki partnerskie, banki, oddziały Poczty Polskiej, sklepy a nawet kioski Ruchu. Osobiste stawienie się w takim miejscu to zdecydowanie najszybsza metoda na rejestrację numeru.

 

Przy rejestracji karty SIM – niezależnie od wybranej metody – konieczne jest podanie następujących danych: imię, nazwisko oraz pesel osoby, na którą ma być zarejestrowany numer, kod PUK oraz cztery ostatnie cyfry z karty, z której została wyłamana karta SIM. W przypadku rejestracji online i telefonicznej dokumenty będą dostarczone za pośrednictwem kuriera, który ma obowiązek weryfikacji tożsamości rejestrującego, dlatego trzeba okazać mu ważny dokument potwierdzający, np. dowód osobisty lub paszport.

 

 

Zobacz także: Jak zarejestrować kartę SIM?


Data dodania: 27.09.2018 - 11:24

Innowacyjna Gospodarka