Wyszukiwarka

Wyszukiwanie szczegółowe

Wyszukiwanie na mapie

Czy wiesz, że...

...w Świerkocinie znajduje się Zoo Safari, które jest pierwszym Ogrodem Zoologicznym w Polsce, przez które można przejechać samochodem i zobaczyć dzikie zwierzęta z bardzo bliska?

Dowiedz się więcej

Patronat

http://www.szlakrzemiosla.pl/ http://www.teatr.gniezno.pl/ http://www.silentio.pl/co-robimy/do-barcelony-po-zdrowie/ http://pomagamy.dbv.pl http://pieknoistnieje.maliturysci.pl/
Partnerzy

Reklama

Jak wybrać ubezpieczenie turystyczne na Ukrainę?

 

Ukraina stała się dla Polaków jednym z najchętniej wybieranych celów krótkiej, kilkudniowej podróży. Polaków kuszą wspaniałe zabytki i rdzennie polskie miejscowości zachodniej Ukrainy, niskie ceny, krótka podróż i życzliwość Ukraińców. Pamiętajmy jednak, że wykupienie ubezpieczenia turystycznego do tego kraju jest konieczne.

 

Złośliwi żartują, że na ulicach Lwowa częściej słychać język polski niż na ulicach Warszawy. W ubiegłym roku miasto to odwiedziło ponad 2 mln 600 tys. turystów, z których po samych Ukraińcach najliczniejszą grupę stanowili Polacy. Jednak naszych rodaków interesują również miejscowości położone w pobliżu Lwowa – Truskawiec, Drochobycz, Żółkiew czy Stanisławów, a także mniejsze i większe miejscowości położone na Wołyniu, skąd pochodzą ich dziadkowie i pradziadkowie. Pasjonatów aktywnych wrażeń jak magnes przyciągają spływy po Dniestrze czy dziksze od naszych Bieszczad stoki pasma Czarnohory z jej najwyższym szczytem Howerlą, góry Pokuckie i Gorgany.

 

Równie atrakcyjne cele wycieczek oferują odleglejsze zakątki naszego wschodniego sąsiada – Kijów i odległy od niego o 150 km Czerenihow, gdzie można zwiedzić najpiękniejsze zabytki dawnej Rusi Kijowskiej, a także riwiera Krymska czy kurorty nad morzem Azowskim. Aneksja Krymu przez Rosję ograniczyła niestety napływ turystów z Polski, nasze biura nadal organizują jednak wycieczki do Odessy i innych kurortów nad Morzem Czarnym.

 

Dlaczego jadąc do Ukrainy, należy się ubezpieczyć?

Takie zalecenie znajdziemy na stronach naszego MSZ. Zagrożenie atakiem terrorystycznym jest spore (2. stopień w 4-stopniowej skali), duże jest też ryzyko kradzieży, a warunki sanitarne mimo stale polepszającego się standardu hoteli i pensjonatów są dużo gorsze niż w Polsce. Bezwzględnie należy unikać więc picia wody z kranu, jedzenia niemytych owoców czy produktów pochodzących z niepewnego źródła. Warto zaopatrzyć się również w leki na problemy żołądkowe.

 

Jadąc na Ukrainę, musimy posiadać paszport i gotówkę w wysokości co najmniej 400 euro. Ponieważ nasi wschodni sąsiedzi nie należą ani do Unii Europejskiej, ani do stowarzyszenia państw EFTA, nie możemy na jej terenie korzystać z karty EKUZ – opieka medyczna i ratownictwo medyczne są pełnopłatne. Dlatego właśnie wybierając ubezpieczenie turystyczne na Ukrainę w www.ubezpieczeniaonline.pl, należy zwracać uwagę na jak najwyższą sumę ubezpieczenia kosztów leczenia. Powinna ona wynosić co najmniej 600 tys. zł, tak aby w razie konieczności hospitalizacji czy transportu medycznego do Polski pokryć wszelkie niezbędne koszty.

 

Równie istotne jest ubezpieczenie OC, które chroni nas w razie nieumyślnego wyrządzenia szkody na zdrowiu lub mieniu osób trzecich. Osoby uprawiające sport, np. uczestnicy spływów lub wypraw trekkingowych po górach, powinni sprawdzić, czy uprawiana aktywność jest objęta ubezpieczeniem, a dodatkowo wykupić OC sportowe.

 

Jak znaleźć dobre ubezpieczenie podróży na Ukrainę?

Biura podróży oferują do wycieczek na Ukrainę standardowe polisy turystyczne, ale zwykle maja one niskie sumy ubezpieczenia i jeśli się na nie zdecydujemy – warto wybierać droższe warianty. Najlepszym sposobem jest zakup polisy turystycznej przez Internet – ubezpieczenie podróży z www.ubezpieczeniaonline.pl oferuje możliwość porównania ofert czołowych ubezpieczycieli w branży turystycznej. Wybieramy cel podróży, podajemy liczbę osób, ich daty urodzin oraz daty wyjazdu i powrotu, a porównywarka połączona z kalkulatorem ofert w kilka sekund przygotowuje nam kompleksową ofertę, którą natychmiast możemy kupić online. Najtańsze ubezpieczenie na Ukrainę kupimy już za kilkanaście złotych, ale warto wydać trochę więcej, by wykupić kompleksową polisę z na tyle dużymi sumami ubezpieczenia, by zapewniały nam pełne bezpieczeństwo. Pięciodniowe ubezpieczenie jednej osoby pełnoletniej z TU EVR za składkę w wysokości niewiele ponad 42,50 zł oferuje:

 

  • Ubezpieczenie kosztów leczenia – 100 000 euro (430 377,39 zł),

  • Ratownictwo medyczne – 5000 euro (21 518,87 zł),

  • OC – 100 000 euro (430 377,39 zł),

  • NNW – 40 000 zł,

  • Ubezpieczenie bagażu – 2000 zł.

Za niewiele większa składkę, bo wynoszącą niecałe 60 zł w Signual Iduna otrzymamy:

  • Ubezpieczenie kosztów leczenia – 200 000 euro (860 754,78 zł)

  • Ratownictwo medyczne – 6000 euro (25 822,64 zł)

  • OC – 100 000 euro (430 377,39 zł)

  • NNW – 60 000 zł

  • Ubezpieczenie bagażu – 5000 zł

Jak widać, koszty ubezpieczenia nawet w stosunku do wyjątkowo niskich cen za pobyt na Ukrainie są bardzo atrakcyjne, warto więc dopłacić, by móc cieszyć się pełną ochrona i zyskać pewność, że w tym pięknym, ale nieco odbiegającym od naszych rodzimych standardów kraju będziemy w pełni bezpieczni.


Data dodania: 09.07.2018 - 10:30

Innowacyjna Gospodarka