Wyszukiwarka

Wyszukiwanie szczegółowe

Wyszukiwanie na mapie

Czy wiesz, że...

...w Świerkocinie znajduje się Zoo Safari, które jest pierwszym Ogrodem Zoologicznym w Polsce, przez które można przejechać samochodem i zobaczyć dzikie zwierzęta z bardzo bliska?

Dowiedz się więcej

Patronat

http://www.szlakrzemiosla.pl/ http://www.teatr.gniezno.pl/ http://www.silentio.pl/co-robimy/do-barcelony-po-zdrowie/ http://pomagamy.dbv.pl http://pieknoistnieje.maliturysci.pl/
Partnerzy

Reklama

Dlaczego są potrzebne specjalne kosmetyki dla niemowląt?

 

Od pierwszych dni niemowlaka rodzice chcą otoczyć je jak najlepszą opieką. Warto więc poświęcić ten czas, żeby zadbać o wspólną bliskość. W tym okresie mogą się pojawiać różne pytania - czy właściwie dbam o mojego niemowlaka? Czy odpowiednio troszczę się o jego zdrowie? W internecie można znaleźć mnóstwo informacji, które mają w tym pomóc. Jednak łatwo zagubić się w ich gąszczu. Szczególnie trudno jest wybrać kosmetyki dla niemowląt. Nie ułatwia tego ogromny wybór w sklepach oraz mnóstwo recenzji w internecie. Zanim dokona się wyboru warto się zastanowić, dlaczego w ogóle powinno się stosować specjalne kosmetyki.

 

Dlaczego stosować tylko specjalne kosmetyki?

Niemowlęta posiadają dużo delikatniejszą i cieńszą skórę niż dorośli. Ma ona również inne potrzeby. Z tego powodu to, co służy nam, niekoniecznie może służyć maleństwu. Substancje zapachowe zawarte w naszych kosmetykach łatwo mogą uczulać. Podobnie jest z innymi składnikami zawartymi w popularnych kremach lub płynach. Produkty dla niemowląt powinny charakteryzować się jak najprostszym i najkrótszym składem. W ten sposób minimalizujemy ryzyko dostarczenia jego skórze czegoś, co mogłoby zaszkodzić. Lepiej oszczędzić maluszkowi nieprzyjemności związanej z alergią lub uczuleniem, prawda?

 

Niezbędne produkty do pielęgnacji niemowlęcia

Delikatna skóra potrzebuje specjalnej pielęgnacji. Warto więc troskliwie przyjrzeć się jakie ma ona potrzeby. Najważniejsze kosmetyki to takie, które pomogą dokładnie oczyścić oraz nawilżyć skórę dziecka. Ważne żeby wybierać tylko produkty cechujące się naprawdę delikatnym działaniem. Dodatkowo dobrze jest się upewnić czy są one hipoalergiczne oraz potwierdzone odpowiednim atestem. Ponadto powinny posiadać neutralne pH. Kosmetyki spełniające te wymagania sprawią, że pielęgnacja skóry waszego maluszka będzie bezpieczna i przyjemna.

 

Do podstawowych kosmetyków przeznaczonych dla niemowląt zalicza się mydełko lub płyn do kąpieli. Produkt, który można stosować już od pierwszych dni życia delikatnie oczyści ale nie przesuszy skóry. Odpowiednio dobrany płyn/mydło w zupełności wystarczy również do pielęgnacji włosków. Ponadto potrzebna jest oliwka dla dzieci. W pierwszych tygodniach życia skóra jest sucha i może mieć skłonności do łuszczenia się, ponieważ jeszcze nie potrafi sama się nawilżać. Oliwka delikatnie normuje to zjawisko.

 

Szukając sprawdzonych produktów warto skorzystać z kosmetyków JOHNSON’S® Baby - posiadają łagodny skład dopasowany do wrażliwej skóry niemowlęcia. Delikatnie pielęgnują i nie podrażniają. Wiele pozytywnych opinii i atesty potwierdzają, że kosmetyki JOHNSON’S® Baby - https://www.johnsonsbaby.com.pl/ to doskonały wybór dla każdego maluszka.


Data dodania: 04.06.2018 - 13:12

Innowacyjna Gospodarka