Wyszukiwarka

Wyszukiwanie szczegółowe

Wyszukiwanie na mapie

Czy wiesz, że...

...w Świerkocinie znajduje się Zoo Safari, które jest pierwszym Ogrodem Zoologicznym w Polsce, przez które można przejechać samochodem i zobaczyć dzikie zwierzęta z bardzo bliska?

Dowiedz się więcej

Patronat

http://www.szlakrzemiosla.pl/ http://www.teatr.gniezno.pl/ http://www.silentio.pl/co-robimy/do-barcelony-po-zdrowie/ http://pomagamy.dbv.pl http://pieknoistnieje.maliturysci.pl/
Partnerzy

Reklama

Najnowsze powieści fantasy dla młodzieży

 

Ogromna popularność literatury fantasy udowadnia, że czytanie książek wśród młodzieży wcale nie odchodzi do lamusa. W księgarniach wciąż pojawiają się gorące nowości, szybko zyskujące status bestsellerów. Wystarczy wspomnieć książki m.in. Sarah J. Maas, ale nie tylko. Polska autorka, Anna Kańtoch, również idealnie wpisuje się w to zapotrzebowanie. Poniżej polecamy trzy najnowsze powieści fantasy, które zdecydowanie warto przeczytać!

 

Kiedyś zaczytywaliśmy się „Władcą pierścieni”, potem Sapkowskim, a wreszcie „Harrym Potterem”. Popularność fantasy zdaje się nie słabnąć, a nawet rosnąć – i nic w tym dziwnego, skoro na rynku pojawiają się tak dobre książki. Warto sięgnąć m.in. po powieści J.K. Rowling, Christopher Paolini, Jacka Dukaja, Michelle Madow, ale też śledzić nowości. Poniżej wybrane przez nas trzy książki, które na pewno trafią w Wasz gust.

 

Anna Kańtoch – „Tajemnica godziny trzynastej”

Seria „Tajemnica diabelskiego kręgu” cieszy się dużą popularnością wśród miłośników gatunku fantasy. „Tajemnica diabelskiego kręgu” oraz „Tajemnica nawiedzonego lasu” zdobyły wielu fanów, tymczasem na rynku ukazał się właśnie trzeci tom serii, „Tajemnica godziny trzynastej”. Jej autorka, Anna Kańtoch, jest pięciokrotną laureatką Nagrody im. Janusza A. Zajdla oraz laureatką Nagrody im. Jerzego Żuławskiego. Czy potrzebna jest jeszcze dodatkowa rekomendacja?

 

Bohaterką historii jest trzynastoletnia Nina, która nagle budzi się w nieznanym miejscu i nie pamięta, kim jest. Zdaje sobie sprawę, że znajduje się na rynku małego miasteczka… Miała spędzać ferie zimowe w Karkonoszach, a zarazem ćwiczyć różne umiejętności w grupie Czerwonych Kapturków. Tymczasem miasteczko okazuje się być wymarłe…

 

Peter V Brett – „Otchłań”

W oryginale „Otchłań” jest jedną powieścią, ale polski wydawca podzielił ją na dwa tomy. Teraz nadeszła premiera kolejnej części popularnej sagi Petera V. Bretta. Jeśli podobała Wam się pierwsza, na pewno nie mogliście doczekać się jej kontynuacji – w końcu księga pierwsza skończyła się w naprawdę kulminacyjnym punkcie. Nie będziecie zawiedzeni, gdyż autor utrzymał wysoki poziom, a intrygujących zwrotów akcji i barwnych opisów walk w niej nie brakuje.

 

Księga druga to czas na ostateczną bitwę ludzi oraz demonów. Drużyna straceńców staje przed bramami Otchłani i musi walczyć. Nie ma już możliwość ucieczki, a wątpliwości trzeba pozostawić daleko za sobą. Rozpoczyna się bitwa przeciwko demonom!

 

Jacek Komuda – „Jaksa”

 

A oto nie tylko nowość, ale zarazem pierwsze fantasy spod pióra Jacka Komudy, historyka i pisarza. Ma on na swoim koncie aż siedemnaście książek, głównie jednak historycznych. Czytelnik trafia do świata, w którym dzielni wojownicy walczą ze złymi strzygami oraz upiorami, chroniąc ludzi. Królestwo Lendii doznaje zagłady, giną rycerze i palatyni, wreszcie wybucha też bunt. Poza tym jego książki mają ważne przesłanie – autor pisze ku przestrodze. Opowieść wciąga, a kunszt pisarski imponuje – to jedna z naprawdę zasługujących na uwagę najnowszych polskich powieści fantasy!


Data dodania: 30.05.2018 - 11:43

Innowacyjna Gospodarka