Wyszukiwarka

Wyszukiwanie szczegółowe

Wyszukiwanie na mapie

Czy wiesz, że...

...w Świerkocinie znajduje się Zoo Safari, które jest pierwszym Ogrodem Zoologicznym w Polsce, przez które można przejechać samochodem i zobaczyć dzikie zwierzęta z bardzo bliska?

Dowiedz się więcej

Patronat

http://www.szlakrzemiosla.pl/ http://www.teatr.gniezno.pl/ http://www.silentio.pl/co-robimy/do-barcelony-po-zdrowie/ http://pomagamy.dbv.pl http://pieknoistnieje.maliturysci.pl/
Partnerzy

Reklama

Emolienty - bezpieczne kosmetyki od pierwszego dnia życia dziecka

 

Już przed narodzinami dziecka rodzice szukają informacji, w jaki sposób prawidłowo pielęgnować skórę maluszka. Obecnie poleca się stosowanie emolientów, które są bezpieczne dla skóry dziecka od pierwszego dnia życia.

 

Gwarancja bezpieczeństwa dziecka

 

Emolienty do kąpieli niemowląt można stosować zarówno u noworodków urodzonych w terminie, jak i u wcześniaków. Są to najłagodniejsze środki myjące na rynku. Ich unikalny skład sprawia, że skóra jest oczyszczana z potu, resztek jedzenia (np. ulewanego mleka) oraz innych zabrudzeń. Ponadto emolienty pielęgnują delikatną skórę dziecka. Noworodek ma skórę kilka razy cieńszą niż dorosły człowiek, przez co jest ona silniej podatna na podrażnienia i alergie. Aby ich uniknąć, niezbędna jest prawidłowa pielęgnacja, podczas której usuwa się z ciała dzidziusia wyłącznie brud, bez uszkadzania warstwy lipidowej.

 

Emolienty do kąpieli dla dzieci, dostępne między innymi na https://eapteka.pl/mama-i-dziecko/pielegnacja-dziecka/emolienty, myją i pielęgnują ciałko, dzięki czemu rodzice mają pewność, że ich dziecko jest chronione przed uszkodzeniami skóry. Stosując emolient do kąpieli noworodka, zapewnia się mu doskonałą ochronę przed podrażnieniami, alergiami oraz stanami zapalnymi skóry.

 

Kosmetyki odpowiednie do skóry z AZS

 

W grupie emolientów znajdują się kosmetyki odpowiednie do mycia skóry dzieci cierpiących na AZS. Atopowe zapalenie skóry dotyka ponad 10% niemowląt i dzieci w wieku przedszkolnym, dlatego emolienty do skóry alergicznej są stosowane przez rodziców nie tylko w leczeniu AZS, ale również profilaktycznie. Jeżeli regularnie stosuje się emolienty do skóry wrażliwej, ryzyko zachorowania na atopowe zapalenie skóry znacznie się obniża.

 

Sprzymierzeńcy w walce z ciemieniuchą

 

U niemowląt dość często pojawia się ciemieniucha. Nie jest niebezpieczna dla maluszka, jednak wygląda nieestetycznie i może drażnić dziecko. Aby usunąć ciemieniuchę bez żadnych trudności, można sięgnąć po emolienty na skórę głowy. Są to emolinety zmiękczające skórę, dzięki czemu ciemieniuchę wystarczy wyczesać miękką szczoteczką lub grzebykiem dla niemowląt. Dodatkowo emolienty do skóry suchej sprawią, że ryzyko ponownego pojawienia się ciemieniuchy zostanie zminimalizowane.

 

Łagodny środek myjący i pielęgnujący można wykorzystywać do mycia ciała i główki, dzięki czemu jeden emolient zastąpi zarówno mydełko lub płyn do kąpieli, jak i szampon do włosów. Rodzice dodatkowo zaoszczędzą, dzięki wydajności produktu - wystarczy kilka kropli emolientu, by dokładnie umyć maleństwo od stóp do głów.


Data dodania: 22.02.2018 - 09:39

Innowacyjna Gospodarka